/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Altınyaylacancel

Burdur Altınyayla Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Altınyayla Satılık Daire Bakanlara Tercih Kılavuzu

Altınyayla satılık daire arayanların, işini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar çok farklı birçok konuya değindik. Altınyayla, Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Burdur iline bağlı on bir ilçeden biridir ve kentin en gelişmiş dokuzuncu yerleşim birimidir. Bölgenin bilinen ilk ismi Dirmil’dir ve yerel halk hala bu ismi kullanmaktadır. İlçe çok eskilere dayanan geçmişi ve doğal güzellikleri ise kentin en önemli ilçelerinden biridir. Altınyayla’nın ya da bir diğer ismi ile Dirmil’in tarihi Likta tarihine kadar uzanmaktadır. Antalya Körfezi’nin batısına kurulan ilçe, ortalama 340 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği ise yaklaşık 1240 metredir.

Altınyayla Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Tarihi Hakkında Kısa Bilgi

Altınyayla satılık ev tercih etmeyi planlayanların ilçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olması, yaşayacakları bölge ile bağlarını güçlendirecektir. Bu sebeple yazının ilk bölümünde ilçenin tarihinden kısaca bahsedeceğiz. Altınyayla ilçesinin tarihi Likya tarihine kadar uzanmaktadır. Akdeniz Körfezi’ne yakın bir bölgede egemenlik kuran Likyalılar’dan sonra, ilçede Persler ve Büyük İskender hüküm sürmüştür. Daha sonra Mısırlılar ve Romalılar da yaşamıştır. Patara antik kentinin yakınlarında yer alan semtte bilinen ilk yerleşim Trimili’dir. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı’ndan sonra bölgeye yerleşen Türkler, ilçede beylikler kurmuşlardır. Fatih Sultan Mehmed döneminde Osmanlı idaresine geçen bölgede daha çok Türkmenler ve Yörükler yaşamını sürdürmüştür. Semt tarihinin önemli noktalarından biri de 1915 yılında gerçekleşen Çanakkale Savaşı’dır. Yerel halkın büyük bir bölümü cepheye gitmiş ve şehit olmuştur.

Altınyayla Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomik durumu ve sahip olduğu istihdam potansiyeli o il veya ilçede yaşamayı düşünenlerin mutlaka bilgi sahibi olması gereken konulardandır. Altınyayla satılık konut arayanların bu sebeple ilçede en çok tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yaygın olduğunu bilmesi gerekmektedir. Yerel halkın %75’i tarımdan geçimini sağlamaktadır. Bölgede en çok üzüm yetiştirilmektedir. Buna ek olarak, arpa, çavdar, buğday, mısır, anason, nohut ve patates de üretilmektedir. Tüm bunlara ek olarak ilçede kullanılan modern tarım yöntemleri verimliliği ve çeşitliliği arttırmaktadır. İlçe merkezinde gül de yetiştirilmektedir. Bölgenin önemli bir bölümü ormandır. Bu nedenle de ilçe halkının bir kısmı ormancılık faaliyetlerinden geçimini sağlamaktadır. Çayır ve mera alanlarının bol olması da bölgede hayvancılığın zahmetsiz bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Altınyayla Satılık Daire Arayanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 5591’e ulaşmış vaziyettedir. İlçe halkının %50.56’sı erkek, %49.44’ü ise kadındır. Kısacası nüfus cinsiyetlere olabildiğince dengeli bir şekilde dağılmıştır. Semt nüfusu 2012 yılından 2016 yılına kadar düzenli olarak azalmıştır ve bu tarihten itibaren arma eğilimine girmiştir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı %3.48’e ulaşmış vaziyettedir. İlçe, bir merkez, beş köy ve dört mahalleden meydana gelmektedir. Burdur Altınyayla Satılık Daire tercih edecekler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan yerleşim birimlerinden birini düşünebilirler:

  • Taşkaya Mahallesi

  • Heybeli Mahallesi

  • Gülpınar Mahallesi

  • Yeni Mahalle

  • Asmabağ Köyü

  • Ballık Köyü

  • Çatak Köyü

  • Çörten Köyü

  • Kızılkaya Köyü

Eğer Altınyayla Satılık Daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve bir an önce kavuşmak isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Altınyayla satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Altınyayla Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.