Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çeltikçicancel
Burdurcancel

Burdur Çeltikçi Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çeltikçi Satılık Daire Düşünenler İçin Emlakjet Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Çeltikçi satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Çeltikçi, Türkiye’nin güneybatısında yer alan Burdur ilinin bir ilçesidir. İl merkezine 31 kilometre uzaklıktadır. 1190 yılında Çeltikçi ismi ile ilçe statüsünü kazanmıştır. İlçe Burdur Merkez ilçesinin güneydoğusunda yer alıyor. Antalyaya 90 kilometre, Ankara’ya 450 kilometre, Denizli’ye 200 kilometre, Isparta’ya 60 kilometre mesafededir. Çeltikçi ilçesinin deniz seviyesinden yüksekliği 850 metredir. Hem akdeniz hem de karasal iklim etkisinde olduğundan tipik bir geçiş iklimine sahiptir. Yaz mevsimleri sıcak ve kurak, kış mevsimleri soğuk ve yağışlıdır. Yıllık ortalama sıcaklık 15 derece civarındadır. İlçenin tarihinde kim tarafından ilk kurulduğu hakkında kesin bir bilgi bulunamamasına rağmen Koklan Beyleri sülalesinden birilerinin Pınarlı Boğaz adındaki derenin kenarına yerleşmesiyle bugünkü Konak mahallesinin oluştuğu rivayet edilmektedir. Daha sonrasında ise Burdur tarafından ilçeye giriş bölgesinin sağ ve sol taraflarına pirinç ekimi gerçekleştirildiğinden dolayı ismi ‘Çeltikçi’ olmuştur. 

Çeltikçi Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Mahalle ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre Çeltikçi ilçesinin nüfusu 5.237 kişidir. Bu nüfusun yüzde 52,05’i kadın, yüzde 47,95’i erkektir. İdari teşkilatlanmasında 2 adet mahallesi ve 5 adet köyü bulunmaktadır. Çeltikçi satılık ev arayışı yapabileceğiniz mahalle ve köylerinin isimleri şu şekildedir;

  • Konak Mahallesi, nüfusu 1.219 kişi,
  • Camii Mahallesi, nüfusu 883 kişi,
  • Kuzköy, nüfusu 1.036 kişi,
  • Çebiş köyü, nüfusu 590 kişi,
  • Güvenli köyü, nüfusu 500 kişi,
  • Tekke köyü, nüfusu 241 kişi,
  • Ovacık köyü, nüfusu 100 kişidir. 

Konak mahallesinde ev satın almak isteyenler için; yerleşim yeri olarak evler birbirine yakın olarak sıralanmıştır. Mahallenin arka tarafı dağlık olur son yıllarda kuzey-güney istikametindeki karayolunun etrafında yerleşim yoğunlaşmıştır. Camii mahallesindeki yerleşim ise; seyrek olması ile birlikte daha planlı olarak gelişmektedir. 

Çeltikçi Satılık Daire Arayanlar İçin İlçedeki Eğitim Kurumları ve Ekonomik Yapı

İlçe merkezinde iki ilköğretim okulu bir adet de ortaöğretim kurumu bulunur. Okur yazarlık oranının yüksek olduğu Çeltikçi’de, okul sayısının azlığı sebebiyle ilçedeki öğrencilerin çoğu Burdur merkez ve Bucak ilçelerindeli Anadolu, Meslek, Fen, Ticaret Meslek Liselerine gitmektedir. Bir adet de Halk eğitim Merkezinin bulunduğu ilçede el sanatlar, zanaat, meslek ve beceri kursları da verilmektedir. 

İlçe toprak yönünden oldukça verimlidir. Sulanabilen arazilerde ağırlıklı olarak sebzecilik, pancar ve tütün ise az miktarda da olsa üretilmektedir. Halkın geçim kaynağının büyük çoğunluğu tarım ve hayvancılıktan gelmektedir. Seracıık alanında karanfil, marul, tere gibi yeşilliklerin üretimi gerçekleştirilmektedir. 

Satın almak isteyeceğiniz daire veya konutlar için Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti satın alabilir ya da en çok aranan ilanlardan biri olan sahibinden Burdur Çeltikçi’de satılık bahçeli ev gibi tüm ilanları listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.