Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölhisarcancel
Burdurcancel

Burdur Gölhisar Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Gölhisar Satılık Daire Düşünenler İçin Tercih Rehberi

Gölhisar satılık daire tercih etmeyi planlayanlar için, arayış sürecinde işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok konuya değindik. Gölhisar, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Burdur iline bağlı bir ilçedir ve Göller Yöresi’nde yer almaktadır. İlçe, kent merkezinden tam 107 kilometre uzakta yer almaktadır ve kentin güneybatısında bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, Denizli’ye 90, Fethiye’ye 111 ve son olarak Antalya’ya 135 kilometre mesafede yer almaktadır. Batı Torosların eteklerine kurulu olan ilçe, kentin en gelişmiş ikinci yerleşim birimidir. Bölgede birden fazla ekonomik faaliyet yürütülmektedir ve yerel halkın çok büyük bir bölümü tarım ile uğraşmaktadır.

Gölhisar Satılık Daire Arayanlara Semtin Coğrafi Özellikleri

Gölhisar satılık ev düşünenler için derlediğimiz bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden, iklim yapısından ve doğal güzelliklerinden bahsedeceğiz. İlçe, üç yüz kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 105 metredir. İlçe merkezinde bu rakam azalmaktadır. İlçe, Burdur, Denizli, Muğla, Antalya şehirleri ile komşudur. İlçenin kuzeyinde Tefenni, doğusunda Çavdır, güneyinde Dirmil, batısında ise Çamelli ile Acıpayam bulunmaktadır. İlçe dağlık bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin güney ve batı bölümleri ormanlarla kaplıdır. Bölgedeki en önemli yükseltiler Koçaş, Kocayaran ve Çakmak Dağları’dır. İlçede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin ve yağmurlu geçmektedir. Kar yağışı nadiren görülmektedir.

Gölhisar Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomik Durumu

Bir bölgede emlak sahibi olmadan önce, o ilçenin ekonomisi ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Yatırımınızın geleceği hakkında bilgi vermektedir. Gölhisar satılık konut tercih edeceklerin de ilçede özellikle tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yaygın olarak yapıldığını bilmelidir. İlçe halkının %85’i çiftçilik ile uğraşmaktadır. Semtte en çok şeker pancarı, buğday, çavdar, arpa ve darı üretilmektedir. Sebze ve meyve üretiminin de yapıldığı semt, Dalaman Çayı ile sulandığından verim ve çeşitlilik yüksektir. Semtte yetiştirilen ürünler, çevre il ve ilçelere gönderilerek, bölge ekonomisine katkı sağlamaktadır. Semt il merkezinden 107 kilometre uzakta yer alan ilçede, ticari faaliyetlerde yoğunlaşmıştır. Kentin en gelişmiş ikinci yerleşim birimi olan Gölhisar’da sanayi, küçük ve orta ölçekli atölyelerde işlemektedir.

Gölhisar Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 22.519’a ulaşmış vaziyettedir. İlçe halkının %49.84’ü erkek, %50.16’sı ise kadındır. Kısacası nüfus cinsiyetlere olabildiğince dengeli bir şekilde dağılmıştır. Semt nüfusu genel olarak, artma eğilimindedir ve bir önceki yıla göre %0.49’luk bir artış göstermiştir. İlçe, on mahalle ve on iki köyden meydana gelmiştir. Burdur Gölhisar satılık ev almayı planlayanlar, aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan mahallelerden bir veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırmanız işinizi kolaylaştırabilir:

 • Pazar Mahallesi

 • Çeşme Mahallesi

 • Merkez Camii Mahallesi

 • Yusufça Mahallesi

 • Konak Mahallesi

 • Fatih Mahallesi

 • Armutlu Mahallesi

 • Horzum Mahallesi

 • Ulucamii Mahallesi

 • Çakmak Mahallesi

Eğer Gölhisar satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye için harekete geçmek isterseniz i ilçede yer alan emlakçılar ile iletişim kurabilir veya sahibinden Gölhisar satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Burdur Gölhisar Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Burdur Merkez Bağlar Mahallesi Satılık Daire
 • Burdur Merkez Burç Mahallesi Satılık Daire
 • Burdur Merkez Emek Mahallesi Satılık Ev
 • Burdur Merkez Satılık Ev
 • Burdur Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.