/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Burdur Kemer Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Kemercancel
Burdurcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kemer Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kemer satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Kemer Satılık Daire Arayanlara İlçe Genel Bilgileri

İlçe tarihinin Milattan Önce 1900’lü yıllara dayandığı bilinmektedir. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Kemer ilçesinde Lidyalılar, Frigya’lılar ve Roma İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmıştır. 1071 Malazgirt Zaferi sonrasında kapısını Türklere açan bölgeye ilk Türkler 1075 yılında yerleşmiştir. Kemer satılık daire arayışında olan vatandaşlar ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedir. Bölge belediye teşkilatı 1956 yılında kavuşmuş olup 1987 tarihinde ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçenin kuzeyinde ve doğusunda Burdur Merkez ilçesi, batısında Karamanlı, güneyinde ise Antalya Korkuteli ilçesi yer almaktadır. İlçe Burdur il merkezine 57 kilometre, Burdur-Karamanlı- Tefenni yoluna ise 34 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Kemer ilçesinin merkezi Yakalar ve Belenli köylerinin güneyini kaplayan Antalya Korkuteli ilçesi ile Rahat Dağları’nın eteğine kurulmuştur. Kemer ilçesinin ulaşımında kullanılan Kemer-Burdur yolu 57 kilometrelik bir asfalt yoldan oluşmakta olup 1979 yılında tamamlanmıştır. Kemer-Karamanlı yolu 32 kilometrelik bir asfalt yoldur. Kemer-Akçaören-Ürkütlü-Kızılkaya yolu ile Burdur-Antalya yoluna çıkılabilmektedir. Bu yolla Kemer-Antalya arası 60 kilometre daha kısalmaktadır.

Kemer Satılık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Coğrafya Bilgisi

Yüzölçümü 400 kilometrekare olan ilçenin rakımı 1200 metredir. İlçe arazilerinin bir kısmı dağlık bir kısmı ise büyük bir ova üzerinde yer almaktadır. Burdur Kemer satılık daire arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede 7 bin 566 hektar ormanlık arazi olduğu bilgisine ulaşmışlardır. İlçe içerisinden Boz Çay ve Derebağ çayları geçmektedir. Karasal iklim ve Akdeniz iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede kışın kar yağışı görülmekte olup yazlar sıcak ve kurak geçmektedir.

Kemer Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 3 bin 281’dir. Toplam nüfusun yüzde 48,70’ini (1.598) erkek, yüzde 51,30’unu (1.683) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kemer satılık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 7 adet köy bulunmaktadır. Kemer satılık ev arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabileceği mahalle ve köyler: Konak Mahallesi, Saray Mahallesi, Yeni Camii Mahallesi, Akçaören Köyü, Akören Köyü, Belenli Köyü, Elmacık Köyü, Kayı Köyü, Yakalar Köyü ve Pınarbaşı Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihinizi Burdur Kemer ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kemer Burdur’da uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir ve satın almak istediğiniz konuta hızlıca karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.