Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Büyükorhancancel
Bursacancel

Bursa Büyükorhan Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Büyükorhan Satılık Daire Arayanlar için Yol Gösterecek Bilgiler 

Büyükorhan satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilçedeki emlak arayışınızı kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda semtin doğal yapısından, mahallelerine kadar birçok farklı konuya yer verdik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Büyükorhan, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa’ya bağlı bir ilçedir. Kent, on yedi büyük yerleşim biriminden meydana gelmektedir ve Büyükorhan ilçesi şehrin en kalabalık on altıncı ilçesidir. Büyükorhan ilçesi, Bizans İmparatorluğu döneminde, Atranos Tekfurluğu’na bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe, 1391 yılında gerçekleşen bir savaş ile Orhan Gazi tarafından ilçe fethedilmiştir. Bursa ilinin fethedilmesi yaklaşık altı yıl sürmüştür. 

Büyükorhan Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Coğrafi Durumu 

Bir bölgenin coğrafi özellikleri o ilçenin yerleşim yapısı ve ekonomik faaliyetlerini etkilemektedir.  Bu nedenle Büyükorhan İlçe, 672 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve semtin rakımı, daha net bir ifade ile denizden yüksekliği 830 metredir. İlçe, Harmancık, Orhaneli, Mustafakemalpaşa ve Balıkesir kentine bağlı Dursun Bey ilçeleri ile komşu vaziyettedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. 1944 yılında Orhaneli’ye bağlı bir nahiye olan ilçede belediye teşkilatı 1967’de kurulmuştur ve 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Semtin coğrafi özellikleri gelişimi ve nüfus yapısı ile doğrudan ilgilidir. İlçede karasal Marmara iklimi görülmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise kar yağışlı ve soğuk geçmektedir. 

Büyükorhan Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Büyükorhan satılık konut tercih etmeyi planlayanlar için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde şehrin ekonomisinden bahsedeceğiz. Büyükorhan ilçesinde ekonomi, tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Diğer il ve ilçelerle ulaşım bağlantısı çok gelişmiş olmadığından, sanayi ve ticaret faaliyetleri azdır. Bölgenin önemli bir bölümü ormanlık arazilerden meydana gelmektedir. Yerel halkın bir kısmı ormancılık ve kerestecilik faaliyetleri ile de ilgilenmektedir. Bölgede tarıma elverişli arazilerde sulu tarım yapılmaktadır. Semtte en çok üretilen gıda, buğday ve çilektir. Özellikle çilek, bölge ekonomisine ciddi anlamda katkıda bulunmaktadır. Semtin yüksek alanlarında ise arpa yetiştirilmektedir. Bölgede büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık da yapılmaktadır. Özellikle sığır ve koyun yetiştiriciliği yaygındır. 

Büyükorhan Satılık Daire Bakanlara Mahalle Önerisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte 10.042 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bölge kent nüfusunun yaklaşık %0.34’üne ev sahipliği yapmaktadır. Kentte ikamet edenlerin %49’u erkek, geriye kalan %51’i ise kadındır. İlçede kilometrekareye düşen kişi sayısı 51’dir.İlçenin nüfusu 2007 yılından sonra düşme eğilimine girmiştir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı ise -%0.23 olarak hesaplanmıştır. İlçe, kırk üç mahalleden meydana gelmektedir ve köy ya da bucak yerleşimi bulunmamaktadır. Bursa Büyükorhan satılık ev düşünenler aşağıda ismi verilen yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçını tercih edebilirsiniz:

  • Orhan Mahallesi 
  • Kınık Mahallesi 
  • Yenice Mahallesi 
  • Hoca Hasan Mahallesi 
  • Cumhuriyet Mahallesi 
  • Aktaş Mahallesi 
  • Sarnıç Mahallesi 
  • Durhasan Mahallesi 
  • Mazlumlar Mahallesi 

Eğer Büyükorhan satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Büyükorhan satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.