Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bursa İznik Satılık Daire

araması için 12 ilan bulundu
search
İznikcancel
Bursacancel

İznik Satılık Daire Arayanlara İlçe Bilgileri

Aradığınız evler EmlakJet üzerinden sizlere sunuluyor. İznik satılık daire ilanları sitemizde sizler için bir araya getirildi. İlçedeki ilanları incelerken bölge hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için ise bu yazıyı hazırladık. İznik, Bursa’nın bir ilçesidir. İlçedeki ilk yerleşim yerinin milattan önce 2.500 yıllarında olduğu düşünülür. İlçenin adı Nikea kelimesinden gelir. Bu kelimenin önüne Yunancada sur içinde anlamına gelen is eki getirilmiştir. İlçenin adı da İsnikea olmuştur. Bölge adı ise zamanla İznik’e dönüşmüştür. 14 ve 16. Yüzyıllar arasında da bölge bir sanat merkezi haline gelmiştir. Dünyaca ünlü seramik ve çiniler burada yapılmıştır.

İznik Satılık Daire Bakanlara İlçe Ekonomisi

İlçe halkının geçim kaynakları tarıma dayalıdır. İlçe topraklarının elverişli olması ve ikliminin de müsait olmasıyla bölgede yetiştirilen tarım ürün çeşidi fazladır. İlçede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; kiraz, zeytin, elma, taze fasulye, şeftali, brokoli, erik, bürüksel lahanası, üzüm, ceviz, armut ve domatestir. İlçede 3 resmi meyve ile sebze hali vardır. İznik Gölünde balıkçılık yapılır. Bölge halkı turizmden de geçimi kazanır. Bölge doğası ve tarihi ile ziyaretçilerin ilgi odağıdır. Hacı Osman Köyü ve yakınları çim kayağı ve yamaç paraşütü gibi çeşitli sporlara ilgi duyanlar tarafından oldukça tercih edilir. Bölge trekking yapılması için oldukça uygun bir doğaya sahiptir. İstanbul’a yakın bir yer olduğu için büyükşehirdeki insanlar tarafında günübirlik turlar ile ilçe gezisi yaygındır.

İznik Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalleleri

İznik ilçesinin toplamda 46 mahallesi vardır. Bu mahalleler; Derbent Mahallesi, Gürmüzlü Mahallesi, Çamdibi Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Karatekin Mahallesi, Hacıosman Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Bayındır Mahallesi, Kutluca Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Çampınar Mahallesi, Beyler Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Kaynarca Mahallesi, Dırazali Mahallesi, Boyalıca Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Mahmut Çelebi Mahallesi, Hocaköy Mahallesi, Candarlı Mahallesi, Selçuk Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Eşrefzade Mahallesi, Çakırca Mahallesi, Tacir Mahallesi, Sansarak Mahallesi, Mecidiye Mahallesi, Çamoluk Mahallesi, Yürükler Mahallesi, Süleymaniye Mahallesi, Mustafalı Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Yeşil Camii Mahallesi, Sarıağıl Mahallesi, Kırıntı Mahallesi, Elbeyli Mahallesi, Yenişerefiye Mahallesi, Ömerli Mahallesi, Hisardere Mahallesi, Yeni Mahallesi, Göllüce Mahallesi, İnikli Mahallesi, Müşküle Mahallesi, Orhaniye Mahallesi ve Şerefiye Mahallesidir. Bu mahalleler arasında en çok tercih edilen İznik Selçuk mahallesi satılık ev ilanlarına ve diğer mahallelerdeki ilanlara sitemizden ulaşabilirsiniz.

İznik Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerini incelediğimizde ilçedeki konutların sayısının 24.771 oluğunu görürüz. Bu konutlara düşen kişi sayısı ise 3,44’tür. İlçede yer alan işyeri sayısı 3.205’tir. İlçedeki evlerin ortalama büyüklükleri 132 metrekaredir. İznik satılık daire fiyatları ortalama 236.940 Türk Lirası olarak görülür. Ortalama birim fiyat yani metrekareye düşen satış fiyatı 1.795 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşü 23 yıldır. Bu da bir evin fiyatını kira vasıtası ile ödemesinin yaklaşık 23 yıl sürdüğünü gösterir. Satılık dairelerin alanları ve oda sayılarına göre ortalama satış fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • 1+1, 75 metrekare dairenin satış fiyatı 125.925 Türk Lirası,

  • 2+1, 100 metrekare dairenin satış fiyatı 177.800 Türk Lirası ve

  • 3+1, 130 metrekare dairenin satış fiyatı 239.980 Türk Lirasıdır.

Satılık daire arayışınızda sitemizi tercih ederek en doğru kararı verdiniz. İstek ve ihtiyaçlarınıza uyan örneğin; İznik’te sahibinden satılık müstakil bahçeli ev ilanlarına EmlakJet üzerinden kolayca bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.