/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karacabeycancel

Bursa Karacabey Satılık Daire

araması için 21 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Karacabey Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Tanırım Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Karacabey satılık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut satış piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Karacabey, Bursa’nın 60 kilometre batısında yer alan bir ilçesidir. İlçe merkezi Bursa’ya 62 kilometrelik işlek bir karayolu ile bağlanmaktadır. Merkez bucağına bağlı olarak 66 köyü bulunur. Toprakları yüksek verimli olan Karacabey Ovasında en çok buğday, mısır, pamuk, arpa, bezelye, fasülye, şekerpancarı, tütün, patates, soğan ve ayçiçeği yetiştirilmektedir. İlçede sebzecilik ve meyvecilik oldukça gelişmiştir. Hayvancılığın da ileri düzeyde yapıldığı Karacabey, salça ve un fabrikaları yanında dünyaca ünlü Sütaş markasının da yaratıldığı yerdir. Mahlaç peyniri ünlü olan ilçenin at ve koyun yetiştiriciliği ile ünlü harası ilçenin önemli markalarından birisidir. Ülkemizin en iyi yarış atları bu harada yetiştirilmektedir. Günümüzde at yetiştiriciliğinin yanı sıra Türkiye’nin en köklü ve en büyük tarım işletmelerinden de birisidir. Karacabey, antik dönem tarihi kaynaklarında, Mihaliç adını taşımıştır. Sırasıyla Bitinyalılar, Lidyalılar ve Pers Krallığı tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmış topraklardır. Karacabey satılık konut arayışında olanlar için çevresindeki diğer ilçeler ve yerleşim yerleri şunlardır;

 • Kuzeyinde Marmara Denizi,
 • Güneyinde Mustafa Kemalpaşa ilçesi,
 • Batısında Balıkesir ilinin Bandırma ilçesi,
 • Doğusunda Nilüfer ve Mudanya ilçeleri ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 83.115 kişidir. Bu nüfusun yüzde 49,95’i kadından, yüzde 50,05’i erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 1.285 kilometrekare, rakımı 15 metredir. Nüfusu bakımından ilçe Bursa’nın en büyük 5. İlçesi konumundadır. 

Karacabey Satılık Daire Arayışında Olanlar İçin Konut Satıl Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Bursa’nın Karacabey ileçsinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekildedir;

 • Konutun yaşam alanı ortalama 130 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi ortalama olarak 22 yıl,
 • Metrekare birim satış fiyatı ortalama 1.688 TL’dir. 

Bursa-Çanakkale, Bursa-Balıkesir ve İzmir karayollarının kavşak noktasında yer alması ilçenin stratejik önemini arttırmaktadır. Dolayısıyla gelişmeye hızla devam eden bu ilçede ev satın almak yatırım açısından oldukça karlı bir geri dönüşe sahip olacaktır. Karacabey satılık müstakil ev düşünenler için oldukça uygun bir iklim ve doğa özelliklerine sahip olan ilçe, yazlık ev seçeneklerinde tercih edilmektedir. Denize yakın bölgeleri ile kırsal alanlar arasında bitki örtüsü bakımından farklılıklar görülmektedir. Genel görüntüsü itibariyle yeşil bir doğaya hakim olan Karacabey’de ev satın almak her yönüyle karlı bir karar olacaktır. 

Karacabey Satılık Daire Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı bilgilerine göre Karacabey’de ev satın alacaklar için genel konut fiyatları şu şekildedir;

 • 2+1 100 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama olarak 175.800 Türk Lirası,
 • 3+1 135 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama olarak 236.115 Türk Lirası,
 • 4+1 199 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama olarak 292.928 Türk Lirası,
 • 5+1 220 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama olarak 305.800 Türk Lirasıdır 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Karacabey Hüdavendigar Mahallesi satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Karacabey Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.