/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mustafakemalpaşacancel

Bursa Mustafakemalpaşa Satılık Daire

araması için 27 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Mustafakemalpaşa Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Mustafakemalpaşa satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mustafakemalpaşa Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Mustafakemalpaşa Ulubat Gölü’nün kıyısında yer almaktadır. Doğusunda Orhaneli, batısında Balıkesir, kuzeyinde Karacabey ve Ulubat Gölü, güneydoğusunda Büyükorhan ilçesi olan Mustafakemalpaşa satılık daire arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır. Rakımı 25-40 metre arasında değişen ilçe il merkezine 83 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Akdeniz iklim özelliklerinin görüldüğü bölge geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçede ilk yerleşim Kyzikoslular veya Atinalılar tarafından kurulmuştur. 1920 yılına gelindiğinde ise Yunan işgaline uğrayan bölge 1922 yılında işgalden kurtarılmıştır. İlçenin ismi Kurtuluş Savaşı sonrasında kasaba meclisinin kararı ile Mustafakemalpaşa olmuştur.

Mustafakemalpaşa Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Mustafakemalpaşa ilçesinin ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Domates, biber, mısır, şekerpancarı, arpa, kavun, karpuz, fasulye üretiminin yapıldığı ilçede hayvancılık olarak ise merinos koyunu ve sığır yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bursa Mustafakemalpaşa satılık daire arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede yer alan Ulubat Gölü’nde Tatlısu balıkçılığı yapıldığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yer alan Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yedi adet un fabrikası, dört adet sanayi kuruluşu, iki adet yem fabrikası ve 27 adet süt işletmesi bulunmaktadır. İlçe içerisinde Akfa, Eker, TAT, SEK, Tamek, Merko ve Juss gibi gibi Türkiye çapında ve uluslararası piyasada iş yapmakta olan firmaların konserve ve meyve suyu üretim fabirikaları yer almaktadır.

Mustafakemalpaşa Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 100 bin 696’dır. İlçe nüfusunun yüzde 49,71’ini (50 bin 61) erkek, yüzde 50,29’unu (50 bin 635) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Mustafakemalpaşa satılık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 131 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Adaköy Mahallesi, Adalet Mahallesi, Ağaçlı Mahallesi,Akarca Mahallesi, Çaltılıbük Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çardakbelen Mahallesi, Çavuş Mahallesi, Çeltikçi Mahallesi, Çırpan Mahallesi, Çiviliçam Mahallesi, Çömlekçi Mahallesi, Çördük Mahallesi, Dallıca Mahallesi, Demirdere Mahallesi, Doğancı Mahallesi, Dorak Mahallesi, Döllük Mahallesi, Durumtay Mahallesi, Eskibalçık Mahallesi, Eskikızılelma Mahallesi, İncealipınar Mahallesi, İncilipınar Mahallesi, Kabulbaba Mahallesi, Killik Mahallesi, Kocakoru Mahallesi, Kosova Mahallesi, Koşuboğazı Mahallesi, Kömürcükadı Mahallesi, Körekem Mahallesi, Orta Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Ovaazatlı Mahallesi, Ömeraltı Mahallesi, Paşalar Mahallesi, Sarımustafalar Mahallesi, Selimiye Mahallesi,Sincansarnıç Mahallesi, Soğucak Mahallesi, Soğukpınar Mahallesi, Tatkavaklı Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Tırnova Mahallesi, Uğurlupınar Mahallesi, Üçbeyli Mahallesi, Vıraca Mahallesi, Yalıntaş Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden olan Mustafakemalpaşa Yamanlı’da uygun fiyatlı satılık evler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Mustafakemalpaşa Satılık Daire
Bursa Mustafakemalpaşa Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Bursa Nilüfer 23 Nisan Mahallesi Satılık Daire
 • Bursa Nilüfer 29 Ekim Mahallesi Satılık Daire
 • Bursa Nilüfer Ahmet Yesevi Mahallesi Satılık Ev
 • Bursa Nilüfer Akçalar Mahallesi Satılık Ev
 • Bursa Nilüfer Altınşehir Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.