/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bigacancel

Çanakkale Biga Satılık Daire

araması için 19 ilan bulundu

Biga Satılık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Biga satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Biga, Çanakkale’nin kendi adıyla anılan yarımadada kurulan, il merkezine 90 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. Nüfusu bakımından Çanakkale’nin en büyük ilçesidir. İlçe geçim kaynağı bakımından tarım ve hayvancılığın yanı sıra gelişmekte olan sanayi sektörüdür. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Biga Meslek Yüksek Okulu ilçede bulunmaktadır. Dolayısıyla öğrenci nüfusunun fazla olması ile birlikte ilçe ekonomisinin hareketli olması bağlantılıdır. Şehir merkezi Balıkkaya adı verilen bir tepenin eteklerinde kurulmuştur. Tarihi olarak Büyük İskender’in kıyılarında savaştığı Biga Çayı ile ilçe ikiye bölünmektedir. İki yakayı birleştiren iki büyük köprü ile birlikte 8 adet köprü irili ufaklı olarak vardır. İlçe merkezinin denize kıyısı yoktur. Şehir merkezini boydan boya devam eden ve Çanakkale tarafından ilçeye girildiğinde başlayan İstiklal Caddesi, şehir merkezinde Çan Caddesi adını alarak neredeyse tüm ilçe bu cadde üzerinde kurulmuştur. Biga satılık konut arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Marmara Denizi, 
 • Güneyinde Çan ve Yenice ilçeleri,
 • Doğusunda Balıkesir ili,
 • Batısında Lapseki ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 90.576 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,06’sı kadın, yüzde 49,94’ü erkekten oluşmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 1.331 kilometrekare, rakımı ise 40 metredir. 

Biga Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Çanakkale’nin Biga ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde hesaplanmıştır;

 • Konutun ortalama yaşam alanı 95 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi 20 yıl,
 • Konutun metrekare birim satış fiyatı minimum; 1.309 TL,
 • Konutun metrekare birim satış fiyatı maksimum; 2.615 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı 181.355 TL’dir. 

Biga satılık daire Sakarya Mahallesi gibi tercih edebileceğiniz toplam 11 mahallesi bulunmaktadır. Bunlar; Yalı Mahallesi, Ulucamii Mahallesi, Hamdibey Mahallesi, Sakarya Mahallesi, İğdelik Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Şirintepe Mahallesi, Turan Mahallesi, Zeytinlik Mahallesi, Gazikemal Mahallesi, İstiklal Mahallesi.

Biga Satılık Konut Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre Biga’da bulunan satılık dairelerin kontu tiplerine göre satış fiyatları ortalamaları şu şekilde hesaplanmıştır;

 • 1+1 55 metrekarelik dairenin ortalama satış fiyatı 113.960 Türk Lirası,
 • 2+1 90 metrekarelik dairenin ortalama satış fiyatı 173.610 Türk Lirası,
 • 3+1 130 metrekarelik dairenin ortalama satış fiyatı 242.190 Türk Lirasıdır.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Çanakkale Biga Şirintepe satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Gayrimenkulün Yeşil-Beyazı, Futbolun ...

Gayrimenkulün Yeşil-Beyazı, Futbolun ...

2 Ekim 2020

Biga Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.