/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çanakkale Biga Satılık Daire

araması için 39 ilan bulundu
search
Bigacancel
Çanakkalecancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Biga Satılık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Biga satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Biga, Çanakkale’nin kendi adıyla anılan yarımadada kurulan, il merkezine 90 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. Nüfusu bakımından Çanakkale’nin en büyük ilçesidir. İlçe geçim kaynağı bakımından tarım ve hayvancılığın yanı sıra gelişmekte olan sanayi sektörüdür. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Biga Meslek Yüksek Okulu ilçede bulunmaktadır. Dolayısıyla öğrenci nüfusunun fazla olması ile birlikte ilçe ekonomisinin hareketli olması bağlantılıdır. Şehir merkezi Balıkkaya adı verilen bir tepenin eteklerinde kurulmuştur. Tarihi olarak Büyük İskender’in kıyılarında savaştığı Biga Çayı ile ilçe ikiye bölünmektedir. İki yakayı birleştiren iki büyük köprü ile birlikte 8 adet köprü irili ufaklı olarak vardır. İlçe merkezinin denize kıyısı yoktur. Şehir merkezini boydan boya devam eden ve Çanakkale tarafından ilçeye girildiğinde başlayan İstiklal Caddesi, şehir merkezinde Çan Caddesi adını alarak neredeyse tüm ilçe bu cadde üzerinde kurulmuştur. Biga satılık konut arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Marmara Denizi, 
 • Güneyinde Çan ve Yenice ilçeleri,
 • Doğusunda Balıkesir ili,
 • Batısında Lapseki ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 90.576 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,06’sı kadın, yüzde 49,94’ü erkekten oluşmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 1.331 kilometrekare, rakımı ise 40 metredir. 

Biga Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Çanakkale’nin Biga ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde hesaplanmıştır;

 • Konutun ortalama yaşam alanı 95 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi 20 yıl,
 • Konutun metrekare birim satış fiyatı minimum; 1.309 TL,
 • Konutun metrekare birim satış fiyatı maksimum; 2.615 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı 181.355 TL’dir. 

Biga satılık daire Sakarya Mahallesi gibi tercih edebileceğiniz toplam 11 mahallesi bulunmaktadır. Bunlar; Yalı Mahallesi, Ulucamii Mahallesi, Hamdibey Mahallesi, Sakarya Mahallesi, İğdelik Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Şirintepe Mahallesi, Turan Mahallesi, Zeytinlik Mahallesi, Gazikemal Mahallesi, İstiklal Mahallesi.

Biga Satılık Konut Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre Biga’da bulunan satılık dairelerin kontu tiplerine göre satış fiyatları ortalamaları şu şekilde hesaplanmıştır;

 • 1+1 55 metrekarelik dairenin ortalama satış fiyatı 113.960 Türk Lirası,
 • 2+1 90 metrekarelik dairenin ortalama satış fiyatı 173.610 Türk Lirası,
 • 3+1 130 metrekarelik dairenin ortalama satış fiyatı 242.190 Türk Lirasıdır.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Çanakkale Biga Şirintepe satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Biga Satılık Daire
Abdiağa KöyüAdliye KöyüAğaköy KöyüAhmetler KöyüAkkayrak KöyüAkköprü KöyüAkpınar KöyüAksaz KöyüAkyaprak KöyüAmbaroba KöyüArabaalan KöyüArabakonağı KöyüAşağıdemirci KöyüAyıtdere KöyüAziziye KöyüBahçeli KöyüBakacak KöyüBakacaklıçiftliği KöyüBalıklıçeşme KöyüBekirli KöyüBezirganlar KöyüBozlar KöyüCamialan KöyüCihadiye KöyüCumhuriyet MahallesiÇakırlı KöyüÇavuşköy MahallesiÇelikgürü KöyüÇeltik KöyüÇeşmealtı KöyüÇınardere KöyüÇınarköprü KöyüÇömlekçi KöyüDanişment KöyüDeğirmencik KöyüDereköy KöyüDikmen KöyüDoğancı KöyüEğridere KöyüElmalı KöyüEmirorman KöyüEskibalıklı KöyüEybekli KöyüGazikemal MahallesiGemicikırı KöyüGeredelli KöyüGerlengeç KöyüGeyikkırı KöyüGöktepe KöyüGüleç KöyüGümüşçay Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Gümüşçay Bld. (İğdelik Mahallesi)Gündoğdu KöyüGürçeşme KöyüGürgendere KöyüGüvemalan KöyüHacı Hüseyinyaylası KöyüHacıköy KöyüHacıpehlivan KöyüHamdibey MahallesiHarmanlı KöyüHavdan KöyüHisarlı KöyüHoşoba KöyüIlıcabaşı KöyüIşıkeli Köyüİdriskoru Köyüİlyasalan Köyüİskender Köyüİstiklal MahallesiKahvetepe KöyüKalafat KöyüKaldırımbaşı KöyüKanibey KöyüKapanbelen KöyüKaraağaç KöyüKarabiga Bld. (Ulucamii Mahallesi)Karabiga Bld. (Yalı Mahallesi)Karabiga Bld. (Zeytinlik Mahallesi)Karacaali KöyüKarahamzalar KöyüKarapürçek KöyüKaşıkçıoba KöyüKatrancı KöyüKayapınar KöyüKaynarca KöyüKazmalı KöyüKemer KöyüKepekli KöyüKocagür KöyüKoruoba KöyüKozçeşme KöyüOsmaniye KöyüOtlukdere KöyüOvacık KöyüÖrtülüce KöyüPaşaçayı KöyüPekmezli KöyüRamazanlar KöyüSakarya MahallesiSarıca KöyüSarıkaya KöyüSarısıvat KöyüSarnıç KöyüSavaştepe KöyüSazoba KöyüSelvi KöyüSığırcık KöyüSinekçi KöyüŞakirbey KöyüŞirinköy KöyüŞirintepe MahallesiTokatkırı KöyüTuran MahallesiTürkbakacak KöyüYanıç KöyüYeniceköy MahallesiYeniçiftlik KöyüYenimahalle KöyüYeşilköy KöyüYolindi KöyüYukarıdemirci Köyü
Çanakkale Biga Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Çanakkale Biga Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Çanakkale Biga Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Emlak Ofisinden Çanakkale Çanakkale Merkez Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Çanakkale Eceabat Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Gelibolu Yazıcızade Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çanakkale Gelibolu Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çanakkale Gökçeada Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.