/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bozcaadacancel

Çanakkale Bozcaada Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bozcaada Satılık Daire Bakanlara Genel Bilgiler

Bozcaada satılık daire bakan okuyucularımızın ev ararken daha bilgili ve bilinçli olmaları için ilçe hakkında bilinmesi gerekenleri bir araya getirdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Bozcaada, Çanakkale’nin bir ilçesidir. 37 kilometrekareden oluşan bir alan üzerine kurulmuştur. İlçe bu yüzölçümüyle Çanakkale’nin en küçük ilçesidir. Deniz seviyesinden ortalama yüksekliği 41 metredir. İl merkezine yaklaşık 62 kilometre uzaklıkta bulunur. İlçeye Geyikli Beldesinden vapurla ulaşım sağlanır. Ek olarak adaya Çanakkale Merkez ilçesinden otobüs ve deniz seferleri ile ulaşılabilir.

Bozcaada Satılık Daire Bakanlara Bölge Rehberi

Bozcaada hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle adından söz ettiren bir ilçedir. Bozcaada Kalesi ilçenin en önemli yapıları arasındadır. Bu yapının hangi tarihlerde inşa edildiğine dair net bir bilgi yoktur. Tarihi boyunca pek çok kez tadilattan geçen kale günümüzdeki haline 19 yüzyılda ulaşmıştır. Kalenin iç kesimlerinde çok sayıda kalıntı bulunur. Ayrıca kale içinde Osmanlı Devletinden kalma camilerde vardır. Zamanında Fenikeliler Venedikliler ve Cenevizler tarafından kullanılmış kale ülkemizdeki en iyi korunmuş kale olma özelliğine sahiptir. Kale tarihindeki en büyük hasarını Osmanlı ile Venedik arasındaki mücadeleler sonucunda almıştır. Daha sonra büyük bir onarım göre kale 2. Mahmut döneminde neredeyse yeniden yapılmıştır. Bu kalenin dışında Ayazma Manastırı da ilçedeki tarihi yapılardandır. Bozcaada Ayazma Manastırının içerisinde tarihi çeşme ile çok eski çınar ağaçları bulunur. Manastırın tarihi 300 yıl öncesine dayanır. Manastır adını Yunancadaki kutsal su anlamına gelen Hagiasme sözcüğünden alır. Manastırın aşağısında da dilek mağarası bulunur. Bozcaada Müzesinde de adada bulunan tarihi kalıntılar, eski zamanlarda kullanılmış eşyalar, Bozcaada’nın eski fotoğrafları ve Osmanlılardan kalma evraklar vb. sergilenir. Ada tarihini iyi anlamak için müzeye mutlaka gitmelisiniz. Bozcaada Rum Mahallesi ise Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz bir yer. Renkli evleri ve çiçekleri sokaklara ayrı bir güzellik katar. Bozcaada Göztepe de muhteşem günbatımını izlemek için ideal yerlerdendir. Burada yeşil ve mavinin bir araya gelmesiyle oluşan doğal manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Bu tepe 192 metre yüksekliği ile adanın en yüksek noktasıdır. Ayrıca adada denize girebileceğiniz birçok plaj ve koyu vardır. Adanın suyu soğuktur. İlçede denize girebileceğiniz yerler arasında Ayazma Plajı, Sulubahçe Koyu, Habbele Plajı, Akvaryum Koyu, Beylik Koyu, Çayır Koyu, Tuzburnu Koyu, Tekirbahçe Koyu, Poyraz Limanı Koyu ve Ova Koyu bulunur. İlçe bu güzellikleri sayesinde özellikle yaz aylarında oldukça fazla ziyaretçi çeker. Bu sebeple Bozcaada satılık yazlık evler arayışları fazladır.

Bozcaada Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konutların sayısı 2.062’dir. Bu konutlara düşen kişi sayısı 2,55’tir. İşyeri sayısı 382’dir. İlçede yer alan evlerin ortalama alanları 100 metrekareden oluşur. Bozcaada satılık daire fiyatları 920.000 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen ortalama birim fiyat 9.200 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşü 28 yıldır. Yani bir evin satın alındıktan sonra kendi fiyatını geri ödeme süresi ortalama 28 sene sürer.

Adadan ev almayı ve burada yaşamayı düşünüyorsanız EmlakJeti tercih ederek en doğru kararı verdiniz. İlgili ilanlar sitemiz üzerinde sizler için bir araya getirildi. İlçedeki ilanlar Çanakkale Bozcaada'da uygun fiyatlı satılık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Bozcaada Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.