/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çanakkale Ezine Satılık Daire

araması için 6 ilan bulundu
search
Ezinecancel
Çanakkalecancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ

Ezine Satılık Daire Arayanlara Özel Kılavuz

Ezine satılık daire ilanları arasında dolaşırken bölge hakkında merak ettiğiniz bir şey varsa bu yazıyı okumalısınız. Ezine, Çanakkale’nin ilçelerinden bir tanesidir. Bölge antik çağda Çaltıkıran Tepesinde kurulmuştur fakat Malazgirt Savaşından sonra Danişment Türklerinin Anadolu’nun batı tarafına gelmeleri sırasında çıkan muharebede zarar görmüştür. Panayır mevkiinde yapılan kazılar sonucunda balıkçı iskeleleri ve su ürünleri kalıntıları bulunmuştur.

Ezine Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Coğrafyası

İlçe 727 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 50 metre dolaylarındadır. İlçe şehir merkezine yaklaşık 52 kilometre uzaklıkta bulunur. Çanakkale – İzmir karayolu üzerindedir. İlçenin batısında Ege Denizi, doğusunda Bayramiç, güneyinde Ayvacık ve kuzeyinde Çanakkale Merkez ilçeleri yer alır. Bölge düz bir ova üzerindedir. Ovanın kuzey, güney ve batısında alçak tepeler vardır. Bu tepeler arasında en yüksek olanları Çığrı Tepesi ve Zambak Tepesidir. Bölgedeki ovalar Ezine Ovası, Kestanbol Ovası, Mahmudiye Ovası, Üsküfçü Ovası ve Kızılköy Ovasıdır. Bu ovalar sulanabilir alanlardır. Bölgedeki en büyük akarsu Menderes Çayıdır. Bu çay Kaz dağlarının kuzeyinden doğar. Ezine Ovasını geçtikten sonra Çanakkale Boğazına sularını döker. İlçenin bitki örtüsünü makiler ve ormanlar oluşturur. Ormanlarda kızılçam, meşe, akçakesme, ardıç ve karayemişler görülür. Sahil kısımları zeytin ağaçlarıyla kaplıdır. İlçenin 37 kilometrekarelik sahil kıyı şeridi bulunur. Bölge Marmara ve Ege bölgesinin geçiş alanıdır. İki bölgenin iklim özelliklerine sahiptir. Yaz ayları kurak ve sıcak, kış ayları ılık ve yağışlıdır. En çok yağış kış ve ilkbaharda görülür. Yıllık yağış ortalaması 626 mm’dir. Siz de Çanakkale Ezine’de satılık müstakil evler arıyorsanız ilgili ilanlara sitemizden ulaşabilirsiniz.

Ezine Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalleleri

Ezine’nin 7 mahallesi ve 49 köyü vardır. İlçenin köyleri; Akçakeçili Köyü, Yahyaçavuş Köyü, Mahmudiye Köyü, Sarısöğüt Köyü, Kızılköy Köyü, Gökçebayır Köyü, Uluköy Köyü, Akköy Köyü, Körüktaşı Köyü, Taştepe Köyü, Yaylacık Köyü, Kayacık Köyü, Yenioba Köyü, Aladağ Köyü, Çetmi Köyü, Şapköy Köyü, Kızıltepe Köyü, Derbentbaşı Köyü, Çamlıca Köyü, Köprübaşı Köyü, Üsküfçü Köyü, Alemşah Köyü, Karagömlek Köyü, Çınarköy Köyü, Bozeli Köyü, Yeniköy Köyü, Mecidiye Köyü, Sarpdere Köyü, Arasanlı Köyü, Köseler Köyü, Çarıksız Köyü, Balıklı Köyü, Yavaşlar Köyü, Dalyan Köyü, Karadağ Köyü, Bahçeli Köyü, Üvecik Köyü, Hisaralan Köyü, Bozalan Köyü, Pazarköy Köyü, Tavaklı Köyü, Belen Köyü, Kumburun Köyü, Çamoba Köyü, Pınarbaşı Köyü, Bozköy Köyü, Kemallı Köyü, Güllüce Köyü ve Çamköy Köyüdür. Çanakkale Ezine satılık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise;

 • Camikebir Mahallesi,

 • Gazi Mahallesi,

 • Cumhuriyet Mahallesi,

 • Danişment Mahallesi,

 • Hürriyet Mahallesi,

 • Cumhuriyet Mahallesi ve

 • Seferşah Mahallesidir.

Ezine Satılık Daire Fiyatları

Bölgenin satılık daire piyasası hakkında bilgi sahibi olmadan ev arayışlarınızı sonlandırmamalısınız. İlçedeki toplam konut sayısı 21.922’dir. Konut başına düşen kişi sayısı 2,27’dir. Toplam işyeri sayısı 2.658’dir. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin ortalama alanları 110 metrekareden oluşur. Ezine satılık daire fiyatları 180.620 Türk Lirasıdır. Ortalama birim kira fiyatı 1.642 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüşleri 28 yıldır. 3+1 ve 132 metrekarenden oluşan bir dairenin ortalama satış fiyatı 213.048 Türk Lirasıdır.

Ev arayışınız hala aktif ise aradığınız ilanlara en kolay EmlkaJetten ulaşabilirsiniz. İlçenin istediğiniz bölgesindeki evler örneğin; Ezine’nin bir beldesi olan Geyikli satılık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleri ile sitemizde sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Çanakkale Ezine Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Çanakkale Gelibolu Satılık Daire
 • Çanakkale Gökçeada Satılık Daire
 • Çanakkale Lapseki Dalyan Mahallesi Satılık Ev
 • Çanakkale Lapseki Gazi Süleyman Paşa Mahallesi Satılık Ev
 • Çanakkale Lapseki Satılık Ev
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.