/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çanakkale Gelibolu Satılık Daire

araması için 142 ilan bulundu
search
Gelibolucancel
Çanakkalecancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gelibolu Satılık Daire Almayı Düşünenlere İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Gelibolu satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Gelibolu, Marmara Bölgesinde yer alan Çanakkale ilinin, Çanakkale Boğazı ile Saros Körfezi arasında bulunan bir ilçesidir. Avrupa kıtasının güneydoğusundaki son kara parçasıdır. Tarihi toprakları ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Gelibolu, Çanakkale’nin il merkezine 50 kilometre uzaklıktadır. İlçeye kara yolu, deniz yolu ve hava yolu ile ulaşım sağalanabilmektedir. Bu özelliği sayesinde hem tarih turizmi hem de tatil turizmi açısından çokça tercih edilmekte ve her yıl yüzlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. İyi ve güzel şehir anlamına gelen Galli Polis adıyla anılmış olan Gelibolu, tarihte ilk kez Hitit İmparatorluğunun parçalanmasından sonra Lidyalılar’ın Anadolu’ya geçişleri sırasında önem kazanmıştır. Tarihi olarak Spartalılar, Makedonyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar ve en son olarak Türklerin hakimiyeti altına girmiştir. Gelibolu satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şu şekildedir;

 • Doğusunda Tekirdağ ili ile Marmara Denizi,
 • Güneyinde Marmara Denizi ile Çanakkale Boğazı,
 • Batısında Eceabat ilçesi ile Saros Körfezi,
 • Kuzeybatısında Edirne ili,
 • Kuzeybatısında Tekirdağ ili ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 44.809 kişidir. Bu nüfusun yüzde 46,05’i kadın, yüzde 53,95’i erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 809 kilometrekaredir. Ege ve Akdeniz iklimi arasında geçiş özelliği gösteren hava koşulları, ilçe genelinde yıl boyu ılık bir hava hakimdir. 

Gelibolu Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde bulunan satılık konutların piyasa bilgileri kısaca şu şekilde verilmektedir;

 • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi ortalama 20 yıl,
 • Satılık konut metrekare birim satış fiyatı minimum; 1.150 TL,
 • Satılık konut metrekare birim satış fiyatı maksimum; 2525 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı 207.020 TL’dir. 

Gelibolu ilçesinde ev satın almak isteyenlerin tercih edebileceği toplam 10 mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Yeni, Keşanoğlu, Camiikebir, Çeşme, Yazıcızade, Hürriyet, Gazi Süleyman Paşa, Alaeddin ve Cumhuriyet Mahallesidir. En fazla tercih edilen ilanlardan olan Gelibolu Sarmaşıklı’da satılık daireler için Gazi Süleyman Paşa Mahallesini filtreleyerek tüm evleri inceleyebilirsiniz. 

Gelibolu Satılık Daire Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporuna göre satın alacağınız evlerin bölgeye göre belirli bir fiyat ortalaması bulunmaktadır. Gelibolu satılık daire fiyatları ortalama verileri olarak şu şekilde hesaplanmaktadır;

 • 1+1 65 metrekare daire satış fiyatı ortalaması 141.050 TL,
 • 2+1 95 metrekare daire satış fiyatı ortalaması 174.135 TL,
 • 3+1 130 metrekare daire satış fiyatı ortalaması 241.020 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Gelibolu Gazi Süleyman Paşa Mahallesinde satılık daireler için ilisteleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Çanakkale Gelibolu Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Çanakkale Gelibolu Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Çanakkale Gelibolu Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Çanakkale Gökçeada Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Çanakkale Lapseki Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çanakkale Merkez Barbaros Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çanakkale Merkez Cevat Paşa Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çanakkale Merkez Esenler Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.