Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çanakkale Lapseki Satılık Daire

araması için 29 ilan bulundu
search
Lapsekicancel
Çanakkalecancel

Lapseki Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Lapseki satılık daire düşünenler için bir ilçe rehberi hazırladık. Coğrafi konumundan mahallelerine kadar birçok konuya yer verdik. Yazının sonunda aklınızdaki tüm soru işaretlerinin silindiğine şahit olacaksınız. Lapseki, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan Çanakkale iline bağlı on bir yerleşim biriminden biridir. Anadolu Yakası’nda yer almaktadır. Gelibolu ile Lapseki arasında düzenli olarak feribot seferleri düzenlenmektedir. İlçe ismini Antik Yunan döneminde bölgede yaşayan Lampsakos’tan almıştır.  Bu kişi, Antik Yunan döneminde ilçede yaşayan bir filozofun kızıdır.  Kirazları ile ünlü olan ilçede her yıl Lapseki Kiraz Festivali düzenlenmektedir. Bu festivale hem yerli hem yabancı turistler katılmaktadır.  İlçe, doğal güzellikleri ve köklü tarihi ile kentin en önemli ilçelerinden biridir. 

Lapseki Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Lapseki satılık ev arayanların bölge hakkında ilk olarak bilgi sahibi olmaları gereken konu semtin coğrafi özellikleri ve iklim yapısıdır. Bu iki unsur şehrin yerleşiminden ekonomisine kadar birçok farklı konuyu etkilemiştir. Semt, 955  kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçe, yüzölçümü bakımından kentin en büyük yerleşim yerlerinden biridir. Çanakkale Boğazı’nın Anadolu Yakası’na kurulan semtin denizden yüksekliği 27 metredir. Uzun bir sahil şeridine sahip olan semt, düz bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtte, ılıman Marmara iklimi egemenlik sürmektedir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk geçmektedir. Kar yağışının kış aylarında nadiren görüldüğü ilçede, en çok yağış ilkbahar aylarında düşmektedir. Bu nedenle de akarsu rejimi düzensizdir. 

Lapseki Satılık Daire Seçeceklere İçenin Ekonomisi 

Emlak satın almanızın amacı her ne olursa olsun, yatırımınızın geleceğini ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli belirleyecektir. Bu sebeple de Lapseki satılık konut arayanların semtin ekonomik durumu, istihdam potansiyeli ve ilçedeki hakim ekonomik sektörlerle ilgili bilgi sahibi olması önemlidir.  Semtin ekonomisi tarıma dayalıdır. İlçede sanayi yeni yeni gelişim göstermektedir. Bölgede, ayçiçeği, buğday, arpa, yulaf, çavdar, susam, tütün, fasulye, nohut, bezelye ve börülce üretimi yaygındır. Semtte bağcılık da epey gelişmiştir. Çok çeşitli üzümler yetiştirilmektedir. Zeytin üretiminin de yaygın olduğu Lapseki’de, yerel halkın önemli bir bölümü geçimini bu sektör sayesinde kazanmaktadır. Bölgede 1970’li yıllardan sonra çeşitli sanayi kuruluşları küçük ve orta boylu üretim tesisleri kurmuştur. Bölge maden yatakları bakımından da zengindir. 

Lapseki Satılık Daire Bakanlara Mahalle Önerisi 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre ilçede ikamet edenlerin sayısı 27.327’ye ulaşmıştır. Bahsi geçen kişilerin 13.789’u erkek, geriye kalanları ise erkektir. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Bölgedeki popülasyon 2007-2012 yılları arasında düşüş göstermiştir. Ancak, 2013’ten sonra nüfus artma eğilimine girmiştir.. Popülasyonun artış hızı ise 2018 yılı itibari ile  %3.63’e ulaşmıştır. Semt, altı mahalle ve kırk köyden oluşmuştur. Çanakkale Lapseki satılık ev bakanlar aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan mahallelerden birini tercih edebilirler:

 • Cumhuriyet Mahallesi  ( 6495 kişilik nüfusa sahiptir. ) 
 • Gazi Süleyman Paşa Mahallesi
 • Umur Bey Merkez Mahallesi
 • Gazi Yakup Bey Mahallesi
 • Tekke Mahallesi
 • Dalyan Mahallesi

Eğer Lapseki satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve bir an önce ulaşmak isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Lapseki satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Çanakkale Lapseki Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Çanakkale Lapseki Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Çanakkale Lapseki Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Çanakkale Merkez Barbaros Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Çanakkale Merkez Cevat Paşa Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çanakkale Merkez Esenler Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çanakkale Merkez İsmetpaşa Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çanakkale Merkez Karacaören Köyü Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.