/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenicecancel

Çanakkale Yenice Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Yenice Satılık Daire Arayanlar İçin ilçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yenice satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yenice Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale ilinin bir ilçesi olan Yenice ilin doğusunda yer almaktadır. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçenin ilk yerleşikleri Kınık Türkleri’dir. Yenice satılık daire arayan kişiler ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçeye yerleşen ilk sakinler Asar Dağı’nın kuzey eteklerine yerleşmiştir. Asar Dağı zirvesinde hangi döneme ait olduğu bilinmeyen bir kale bulunmaktadır. Bu kale yıkıntısında bölgede daha önce görülmemiş olan taş kalıntıları yer almaktadır. Asar Kalesi’nin aşağı kısımlarında yer alan ormanın içerisinde de çeşitli kalıntılar bulunmaktadır. 1936 yılına kadar Balıkesir ilinin Gönen ilçesine bağlı bir köy olarak bilinen Yenice, 1936 yılı sonrasında belde olarak Biga’ya ardında da Çanakkale iline bağlanmıştır.

Yenice Satılık Daire Arayanlara İlçe Coğrafi Bilgileri

Çanakkale ilinin doğusunda yer alan ilçenin güneyinde ve doğusunda Balıkesir ili, kuzeyinde Biga ve Çan ilçeleri, batısında ise Bayramiç ilçesi yer almaktadır. Rakımı 276 metre olan ilçenin içerisinde Güre Dağı ve Asar Dağı bulunmaktadır. Çanakkale Yenice satılık daire arayan vatandaşlar ilçede bulunan dağların yüksekliklerinin yer yer 1000 metreyi bulduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe içerisinde yer alan ovalar tarım faaliyetlerine de oldukça elverişlidir.

Yenice Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 31 bin 907’dir. Toplam nüfusun yüzde 49,44’ünü (15 bin 775) erkek, yüzde 50,56’sını (16 bin 132) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yenice satılık daire arayan kişilerin satılık konut tercihinde bulunabileceği 6 mahalle ve 76 köy bulunmaktadır. Yenice satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köylerden başlıcaları: Atatürk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Eski Yenice Mahallesi, Kışlalar Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Yeni Mahallesi, Ahiler Köyü, Akçakoyun Köyü, Akköy Köyü, Alancık Köyü, Araovacık Köyü, Armutçuk Köyü, Aşağıçavuş Köyü, Aşağıinova Köyü, Bağlı Köyü, Ballıçay Köyü, Başkoz Köyü, Bayatlar Köyü, Bekten Köyü, Boynanlar Köyü, Canbaz Köyü, Çakır Köyü, Çakıroba Köyü, Çınarcık Köyü, Çınarköy Köyü, Çal Köyü, Çamoba Köyü, Çırpılar Köyü, Çiftlik Köyü, Davutköy Köyü, Darıalan Köyü, Çukuroba Köyü, Engeci Köyü, Gümüşler Köyü, Gündoğdu Köyü, Güzeloba Köyü, Hacılar Köyü, Hacıyusuf Köyü, Hamdibey Köyü, Haydaoba Köyü, Hıdırlar Köyü, Kabalı Köyü, Kalabakbaşı Köyü, Karaaydın Köyü, Karabey Köyü, Karadoru Köyü, Karaköy Köyü, Karasu Köyü, Kargacı Köyü, Kırıklar Köyü, Kızıldam Köyü, Koruköy Köyü, Kovancı Köyü, Kurtlar Köyü, Namazgah Köyü, Nevruz Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihinizi Çanakkale Yenice ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çanakkale Yenice’de satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

22 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Çanakkale Yenice Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Çanakkale Satılık Daire
 • Çankırı Çerkeş Satılık Daire
 • Çankırı Merkez Abdulhalik Renda Mahallesi Satılık Ev
 • Çankırı Merkez Aksu Mahallesi Satılık Ev
 • Çankırı Merkez Buğday Pazarı Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.