/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Atkaracalarcancel

Çankırı Atkaracalar Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Atkaracalar Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Atkaracalar satılık daire arayışı içerisinde olanlar, sizlerin işini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık ve arayış sürecini kolaylaştıracak, sizi hayallerinizdeki eve yakınlaştıracak tüm bilgileri tek bir çatıda topladık. Atkaracalar, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Çankırı iline bağlı bir ilçedir. Kent, on iki büyük yerleşim biriminden oluşmaktadır ve ilçe bölgenin en gelişmiş onuncu yerleşim birimidir. Semt, kent nüfusunun sadece %3.33’ünü ev sahipliği yapmaktadır. Doğal güzellikleri ve sakin semt hayatı ile ön plana çıkan Atkaracalar, kentin en önemli yerleşim birimlerinsen biridir. Kentin kuzey batı hattında yer alan semt, İstanbul karayolu üzerinde yer almaktadır. Bu sebeple de ulaşım kolayca sağlanmaktadır.  İlçeden Zonguldak-Çankırı demiryolu hattı da geçmektedir. 

Atkaracalar Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Atkaracalar satılık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden, doğal koşullarından ve ikliminden bahsedeceğiz. Çankırı iline bağlı olan Atkaracalar ilçesi, şehrin kuzeybatı hattında bulunmaktadır. İlçe doğusunda Kurşunlu, batısında Çerkeş, kuzeydoğusunda Bayramören, güneyinde Orta ilçeleri ile komşu durumundadır. Kent  merkezinden tam yüz beş kilometre uzakta bulunan ilçe, 259 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 1240 metredir. İlçe merkezinde bu rakam düşmektedir. İlçenin kuzeyinde bulunan Melan Çayı önemli bir su kaynağıdır. Semtte, Karadeniz iklimi ile birlikte İç Anadolu iklimi de görülmektedir. Bu nedenle semtteki sıcaklıklar dalgalı bir görünüm izlemektedir. İlçeye en çok yağış ilkbahar aylarında düşerken, en soğuk ay Ocak’tır. 

Atkaracalar Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölgenin emlak piyasasını anlamak için önemlidir. Bu nedenle Atkaracalar satılık konut düşüncesinden emin olanların, ilçenin ekonomisini ve istihdam potansiyelini bilmelerinde yarar vardır. Ekonomisi güçlü yerleşkeler, canlı ve rekabeti yüksek emlak piyasalarını da beraberinde getirmektedir. İlçede iki başat ekonomik sektör vardır. Bunlardan ilki tarım, diğeri ise hayvancılıktır. İlçede büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliği yaygındır. Tüm bunlara ek olarak bölgede bulunan haneler, kendi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kümes hayvancılığı da yapılmaktadır. İklim koşullarının değişkenliği ve yükseltinin fazla olması tarım olanaklarını kısıtlamaktadır. Devlet desteği ile bölgede arpa, buğday, çavdar ve fiğ üretim kapasitesi yükselmiştir. Yerel halkın önemli bir kısmı geçimini bu şekilde sağlamaktadır. 

Atkaracalar Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografik Durumu 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 7213 kişiye ulaşmış vaziyettedir. İlçe nüfusunun %51’i erkek, geriye kalan %49’u ise kadındır. İlçenin nüfus grafiği dalgalı bir görünüme sahiptir. Ancak 2017 yılından sonra ciddi artışlar meydana gelmiştir. Bugün semtteki nüfusun artış hızı %35 civarındadır ve bu hem kent hem de ülke ortalamasının çok üstündedir. İlçede gelişim gösteren ekonomik faaliyetlerin nüfus artışına etkide bulunduğu düşünülmektedir. Çankırı Atkaracalar satılık ev arayanlar aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan mahallelerden bir ya da birkaçında arayışlarını sürdürebilirler:

  • Gazibey Mahallesi
  • İlker Mahallesi 
  • Nevzat Ayaz Mahallesi
  • Hürriyet Mahallesi
  • Kıran Mahallesi
  • Hoca Mahallesi
  • Bozkuş Mahallesi
  • Ilıpınar Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Mustafa Kemal Mahallesi

Eğer Atkaracalar Satılık Daire tercihinizden eminseniz ve bir an önce harekete geçmek isterseniz, semtte yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Atkaracalar satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, kendinize en uygun seçeneği bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.