Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eldivancancel
Çankırıcancel

Çankırı Eldivan Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Eldivan Satılık Daire  Tercih Edeceklere Önemli Bilgiler 

Eldivan satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğrenecek ve hayallerinizdeki eve kavuşacaksınız. Eldivan, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Çankırı iline bağlı bir ilçedir. Kentin iç Anadolu Bölgesi’nde de toprağı bulunmaktadır. Dümelli Ovası ile Yanlar Deresi’nin arasında yer alan ilçe ismini İldivan Dağı’ndan almaktadır. İlçenin, yerel halk tarafından en çok telaffuz edilen adı da budur. İlçe tarih boyunca bir toplanma alanı görevi görmüştür ve Er Divanı olarak bilinmiştir. 

Eldivan Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası ve İklimi

Eldivan satılık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklimine değineceğiz. Özellikle başka şehirlerden gelerek bölgeye yerleşeceklerin yazının bu kısmına özel bir ilgi göstermelidir. İlçenin doğusunda Çankırı’nın Merkez ilçesi, batısında Şabanözü, kuzeyinde Korgun ilçesi, güneyinde Ankara’ya bağlı Kalecik ilçesi bulunmaktadır. İlçe, 346 kilometrekarelik görece küçük bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 1167 metredir. Bu rakam semt merkezinde düşmektedir. İlçede kilometrekareye düşen kişi sayısı 134’tür. İlçe güneyinde yer alan İldivan Dağı, yaklaşık 3000 metrelik bir rakıma sahiptir. Semtte, tipik bir İç Anadolu iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle de kışlar çok sert ve kar yağışlı geçmektedir. 

Eldivan Satılık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomik Durumu

Bir bölgenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli o ilçenin veya ilin emlak piyasası hakkında bilgi vermektedir. Bu nedenle yazının ikinci bölümünde Eldivan satılık konut tercih edeceklerin bu konu hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. İlçe ekonomisi içe dönük bir görünüm sergilemektedir. Maden yataklarının çok fazla olmadığı ilçede bentonit bulunmaktadır. Semtte, tarım ve hayvancılık gelişmiştir. Ancak tarım arazileri parçalı bir görünüm sergilemektedir. İlçede en çok kiraz yetiştirilmektedir. Bölgenin en önemli tarım ürünü olan kirazı tanıtmak için her yıl bir Kiraz Festivali düzenlenmektedir. Her yıl düzenlenen bu etkinlik üç gün sürmektedir ve ilçe ekonomisine büyük bir getiri sağlamaktadır. İlçede ormancılık da gelişmiştir. Çam ve meşeler yaygındır. 

Eldivan Satılık Daire Seçeceklere Bölgenin Demografik Durumu 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre ilçede ikamet edenlerin sayısı 7588’dir. Bu kişilerin %49’u erkek, geriye kalan %51’i ise kadındır. Nüfus cinsiyete dengeli bir şekilde dağılmış vaziyettedir. İlçenin nüfus grafiği, dalgalı bir görünüm sergilemektedir. Ancak 2017 yılından sonra ciddi bir artış göstermiştir . İlçedeki popülasyonun artış hızı %32.45’tir. Bu rakam Türkiye ortalamasının çok üzerindedir. Çankırı Eldivan satılık ev arayanlar aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçını seçebilirler:

  • Bahçelievler Mahallesi
  • Topraklık Mahallesi
  • Çay Mahallesi
  • Cami Mahallesi
  • Dere Mahallesi
  • Beydere Mahallesi

Eğer Eldivan Satılık Daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve hemen kavuşmak isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir, onlardan danışmanlık hizmeti talep edebilir veya sahibinden Çankırı Elvan’da satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyerek, kendinize en uygun seçeneği bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.