Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kızılırmakcancel
Çankırıcancel

Çankırı Kızılırmak Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Kızılırmak Satılık Daire Bakanlara Tercih Kılavuzu 

Kızılırmak satılık daire arayışı içerisinde olanlar, sizlerin işini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık ve arayış sürecini kolaylaştıracak, sizi hayallerinizdeki eve yakınlaştıracak tüm bilgileri tek bir çatıda topladık. Yazının sonunda, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmiş ve aklınıza takılan soruların hepsine cevaplar bulmuş olacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Çankırı iline bağlı bir ilçedir. Kentin iç Anadolu Bölgesi’nde de toprağı bulunmaktadır. İlçe, İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak Bölümü’nde yer almaktadır. Kızılırmak nehri havzasının sınırına kurulmuş olan ilçenin dört bir yanı dağlar ile çevrilidir. Kursiyer Dağı, Bozkır Dağı, Sulakyurt  Dağı önemli yükseltilerdendir. İlçe, çok eskilere dayanan tarihi ve doğal güzellikleri ile şehrin en önemli yerleşim birimlerinden biridir. 

Kızılırmak Satılık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kızılırmak satılık ev arayanlar için derlediğimiz bu yazının ilk bölümünde semtin genel özelliklerinden bahsedeceğiz. İlçe, 482 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık 555 metredir. Bu rakam semt merkezinde beş yüz metrenin altına düşmektedir. İlçe kuzey ve kuzeybatı hattında Çankırı ilinin merkezi, batı ve güneyinde Kırıkkale, doğusunda ise Çorum’a bağlı Bayat ilçesi ile komşu vaziyettedir. İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Ancak yükseltinin az olması, iklim koşullarını yumuşatmıştır. İlçede Haziran Ayı sıcaklıkları ortalama 16 derece iken, Ocak ayında – 3 derece kadar düşmektedir. En sıcak ay Temmuz iken, en doğuk ay Şubattır. Semte en çok yağış Nisan ve Mayıs aylarında düşmektedir. 

Kızılırmak Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Kısa Tarihi 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce, semtin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak sizin o bölge ile bağlarınızı güçlendirecektir. Bu nedenle Kızılırmak satılık konut arayanların bölge tarihi hakkında fikir sahibi olması önemlidir. Kızılırmak ilçesinde bilinen ilk yerleşim antik dönemlerde başlamıştır. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önce Üçüncü yüzyılda başlamıştır. Grekler, Romalılar, Bizanslılar ve Pontuslar ilçede ikamet etmiştir. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı’ndan sonra ilçeye Türkler yerleşmeye başlamıştır. Bölgenin iskan edilmesinde önemli bir payı olan Selçuklular, ilçede çeşitli beylikler kurmuştur. Semt, I Murad döneminde Osmanlı Devleti tarafından fethedildiyse de 1402 yılından sonra gerçekleşen Ankara Savaşı ile Türk siyasi birliği bozulmuştur.  Çelebi Mehmed döneminde bu sebeple yeniden alınmıştır.

Kızılırmak Satılık Daire Arayanlara Semtin Mahalleleri 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 8220 kişiye ulaşmış vaziyettedir. İlçe nüfusunun %49.60’ı erkek, geriye kalan %50.40’ı ise kadındır. Nüfusun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığı ilçenin popülasyonu 2008-2018 yılları arasında azalmıştır. 2018-2019 yılları arasında ise ciddi bir artış meydana gelmiştir. Popülasyonun artış hızı %15.27’dir.  İlçe, üç mahalle ve yirmi altı köyden meydana gelmiştir. Çankırı Kızılırmak satılık ev arayanlar aşağıda sıralanan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler:

  • Hüseyinli Mahallesi 
  • Osmanlı Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Bostanlı Köyü
  • Cacıklar köyü
  • Hacılar Köyğ
  • Kapaklı Köyü
  • Kahyalı Köyü
  • Saraycık Köyü
  • Sakarca Köyü 

Eğer Kızılırmak Satılık Daire düşüncenizden eminseniz ve hemen harekete geçmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Kızılırmak satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.