Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Korguncancel
Çankırıcancel

Çankırı Korgun Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Korgun Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Korgun satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Korgun Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı il merkezinin batısında yer alan Korgun ilçesinin kuzeyinde Ilgaz, güneyinde Eldivan ve Şabanözü ilçeleri bulunmaktadır. 1954 yılında belediye teşkilatı kurulan ilçenin ilk kadastro çalışmaları 1958-1960 yılları arasında gerçekleştirilmiştir. 1991 yılında ilçe statüsüne kavuşan bölge genellikle dağlık ve kayalık arazilerden oluşmaktadır. Korgun satılık daire arayışında olan kişiler ilçede tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin sürdürüldüğü bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yer alan mera ve yayla arazilerinde küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmakta olup, ilçenin ortasından geçen Korgun Çayı sebebi ile de verimli olan ovalık arazilerde meyve ve sebze yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlçe içerisinde sulama amaçlı olarak kullanılan göletlerin yanı sıra ilçede yeni olan Tavşankayaları Göleti de bölge iklimini değiştirerek daha ılıman bir hale getirmiştir. İlçede yer alan Tavşankayaları Göleti’nde tatlı su balıkları yetiştirilmektedir.

Korgun Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ulaşımı

Çankırı iline 20 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe E80 Karadeniz yoluna 30 kilometre, Ankara iline 140 kilometre, İstanbul’a 450 kilometre, Kastamonu iline ise 90 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçeye bağlı köylerin yollarının hemen hemen hepsi modern asfalt teknikleri ile kaplanmış olup ulaşım açısından oldukça uygundur. Ilgaz Dağı Tesisleri’ne 55 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçeye 5 kilometrelik bir mesafede ise DDY İstasyonu yer almaktadır. Çankırı Korgun satılık daire arayışında olan kişiler bölge hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda bölge ulaşımının oldukç kolay olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar.

Korgun Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomi Ve Sanayi Bilgileri

Ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanan ilçede yer alan Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. İlçede tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin en önemli geçim kaynağıdır. Korgun satılık daire arayan kişiler bölge hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgede sulu tarım yapılabilen 22 kilometrekarelik bir ovalık alan bulunduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Patates üretimi ile ünlü olan ilçede, hayvancılık alanında ise büyükbaş hayvancılık öne çıkmaktadır. Korgun satılık ev arayışında olan kişiler yaptıkları araştırmalarda Çankırı’nın içme suyunun ilçede yer alan ovalardan temin edildiği bilgisini edinmektedirler. Sanayi faaliyetlerini incelediğimizde ise 1978 yılında ilçede kurulan Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 14 fabrikanın faaliyet gösterdiği bilgisine ulaşılmaktadır. Bölgedeki fabrikalar genellikle tekstil alanı üzerine üretim faaliyeti göstermektedir.

Sizler de satılık daire tercihinizi Korgun ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Korgun’da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.