Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çankırı Kurşunlu Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu
search
Kurşunlucancel
Çankırıcancel

Kurşunlu Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi 

Kurşunlu satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğrenecek ve hayallerinizdeki eve kavuşacaksınız. Kurşunlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Çankırı iline bağlı bir ilçedir. .Kent, on iki büyük yerleşim biriminden oluşmaktadır. Kurşunlu, kentin en gelişmiş altıncı yerleşim birimidir ve kent nüfusunun yaklaşık %4.76’sına ev sahipliği yapmaktadır.  İlçe, kentin en hızlı gelişen yerleşim birimlerinden biridir. Bölgede artan ekonomik olanaklar, ilçeyi daha cazip bir hale getirmektedir. Bu sebeple de Kurşunlu, Çankırı’nın parlayan yıldızlarından biridir.

Kurşunlu Satılık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yazının ilk bölümünde Kurşunlu satılık ev bakanların mutlaka bilgi sahibi olmaları gerektiği konuları derledik. İlçe, 630 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin rakımı veya denizden yüksekliği yaklaşık 1129 metredir. Semt, il merkezinden yaklaşık doksan kilometre uzakta yer almaktadır. Kısacası şehir merkezinden yaklaşık bir buçuk saat uzakta bulunmaktadır. E80 karayolu üzerinde yer alması nedeniyle stratejik bir öneme sahiptir. İlçenin kuzeyinde Bayramören ve Kastamonu ili, doğusunda Ilgaz ve Korgun, güneyinde Şabanözü ve orta, batısında Orta ve Atkaracalar ilçeleri yer almaktadır. 1944 yılında çıkan bir kanun ile ilçe bugünkü statüsüne kavuşmuştur. 1945 yılında yapılan seçimler ile de belediye teşkilatı kurulmuştur. 

Kurşunlu Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomik Durumu 

Bir bölgenin ekonomisi, o bölgenin yerleşimi ve emlak piyasası hakkında bilgi vermektedir. Kurşunlu satılık konut bakanlarında ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Yerel halkın %70’i geçimini tarımdan kazanmaktadır. Bölgede arpa, çavdar, mısır, buğday, şeker pancarı üretimi yaygındır. Kızılırmak’ın yakınlarında ve sulak arazilerde sebze ve meyve üretimi yapılmaktadır. Elma üretimi yaygındır. Tarımla uğraşan hane halklarının önemli bir bölümü hayvancılıkla da ilgilenmektedir. Mera ve çayırların bolluğu sebebiyle bu tür faaliyetler daha az masraflı olmaktadır. Semtte orta ve küçük çaplı sanayi tesisleri bulunmaktadır. Yerel halkın küçük bir kısmı bu tesislerde çalışmaktadır. 

Kurşunlu Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografik Durumu 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, semtte 10.307 kişi yaşamını sürdürmektedir. Semt nüfusunun %51.47’si erkek, geriye kalan %48.53’ü ise kadındır. Nüfus, cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Kent popülasyonun yaklaşık %5’ine ev sahipliği yapan ilçenin nüfusu 2014-2018 yılları arasında durgun bir görünüm sergilemiştir. İlçe popülasyonun artış hızı 2018 yılı itibari ile %25’e ulaşmıştır. Bu rakam ülke ortalamasının çok üzerindedir. Ancak kentin hızlı bir gelişim gösterdiğinin de kanıtıdır. Çankırı Kurşunlu satılık ev arayanlar, aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Cömertler Mahallesi 
 • Müslüm Mahallesi
 • Erenler Mahallesi
 • Kale Kapı Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Hacı Bekir Mahallesi
 • Kale Mahallesi
 • Çal Mahallesi
 • Beşpınar Mahallesi
 • Yeşil Mahallesi
 • Çiyni Mahallesi

Eğer Kurşunlu satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için hareket geçmek isterseniz,  ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Çankırı Kurşunlu satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı tercih edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.