/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çankırı Orta Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Ortacancel
Çankırıcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Orta Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Orta satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Orta Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Coğrafi Bilgileri

Batı Karadeniz Bölgesi yakınlarından ve Çankırı ilinin batısında yer alan ilçe Ankara ilinin kuzeyinde yer almakta olan Dumanlı Dağları ve Aydos Dağı’nın arasında bulunan düz bir plato üzerinde yer almaktadır. İlçe içerisinden geçen Devrez Çayı ilçeyi iki parçaya bölerek Kızılırmak Nehri’ne dökülmektedir. Orta satılık daire arayan vatandaşlar ilçenin kuzeyinde Kurşunlu ve Atkaracalar, güneyinde Şabanözü, batısında Kızılcahamam, doğusunda ise Korgun ilçesi olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Denizden yüksekliği 1265 metre olan ilçede, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin yüzölçümünün 513 kilometrekare olduğu bilgisine ulaşılırken ilçenin Çankırı’ya uzaklığının 65 kilometre, Ankara iline uzaklığının ise 110 kilometre olduğu bilgisine ulaşılmaktadır.

Orta Satılık Daire Arayanlar İçin Tarım Ve Hayvancılık Bilgisi

Çevre ilçelere göre daha yüksek bir konumda yer alan Orta ilçesi hava koşulları diğer bölgelere göre daha soğuktur. Bu sebep ile bölge hayvancılık faaliyetleri açısından oldukça elverişlidir. Özellikle manda ve koyun yetiştiriciliğinin öne çıktığı ilçede hayvancılık önemli bir geçim kaynağıdır. Hayvancılık faaliyetlerinin yanı sıra bölgede sürdürülen tarım faaliyetleri de bölge açısından oldukça önemlidir. Tarım için toplam 100 bin 152 dekar alanın bulunduğu ilçe, ilde yer alan tarım alanlarının yüzde 5,2’sini oluşturmaktadır. Teknolojik gelişmelerle birlikte bölgede gerçekleştirilen tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde modern teknikler kullanılmaya başlanmıştır. Bu nedenle Çankırı Orta satılık daire arayan kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Orta Satılık Daire Arayanlar İçin Ulaşım Bilgisi

Orta satılık ev arayan vatandaşların en çok önemsediği konulardan biri de ulaşımdır. Çünkü bir ilçenin diğer merkezlere olan uzaklığı bölgenin gelişimi ve bölge halkının refahı açısından oldukça önemlidir. Orta ilçesi içerisindeki kent nüfusu toplam nüfusun yüzde 27,64’tür. İlçedeki kentleşme oranının Çankırı ilinin diğer ilçelerine göre daha az olmasına karşın ilçede ulaşım imkanları oldukça gelişmiştir. İlçe ulaşımı genellikle Şabanözü ağı ile sağlanmaktadır. İlçenin Ankara ili ile bağlantısı Şabanözü üzerinden kurulmaktadır. Orta satılık daire arayan vatandaşlar ilçe ulaşımı için Çerkeş, Atkaracalar ve Kurşunlu ulaşım ağlarını da yoğun olarak kullanmaktadırlar. 

Sizlerde de Çankırı Orta ilçesinden konut satın almayı düşünen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Çankırı Orta’da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı bir şekilde satın almak istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.