/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ortacancel

Çankırı Orta Satılık Daire

araması için 4 ilan bulundu

Orta Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Orta satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Orta Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Coğrafi Bilgileri

Batı Karadeniz Bölgesi yakınlarından ve Çankırı ilinin batısında yer alan ilçe Ankara ilinin kuzeyinde yer almakta olan Dumanlı Dağları ve Aydos Dağı’nın arasında bulunan düz bir plato üzerinde yer almaktadır. İlçe içerisinden geçen Devrez Çayı ilçeyi iki parçaya bölerek Kızılırmak Nehri’ne dökülmektedir. Orta satılık daire arayan vatandaşlar ilçenin kuzeyinde Kurşunlu ve Atkaracalar, güneyinde Şabanözü, batısında Kızılcahamam, doğusunda ise Korgun ilçesi olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Denizden yüksekliği 1265 metre olan ilçede, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin yüzölçümünün 513 kilometrekare olduğu bilgisine ulaşılırken ilçenin Çankırı’ya uzaklığının 65 kilometre, Ankara iline uzaklığının ise 110 kilometre olduğu bilgisine ulaşılmaktadır.

Orta Satılık Daire Arayanlar İçin Tarım Ve Hayvancılık Bilgisi

Çevre ilçelere göre daha yüksek bir konumda yer alan Orta ilçesi hava koşulları diğer bölgelere göre daha soğuktur. Bu sebep ile bölge hayvancılık faaliyetleri açısından oldukça elverişlidir. Özellikle manda ve koyun yetiştiriciliğinin öne çıktığı ilçede hayvancılık önemli bir geçim kaynağıdır. Hayvancılık faaliyetlerinin yanı sıra bölgede sürdürülen tarım faaliyetleri de bölge açısından oldukça önemlidir. Tarım için toplam 100 bin 152 dekar alanın bulunduğu ilçe, ilde yer alan tarım alanlarının yüzde 5,2’sini oluşturmaktadır. Teknolojik gelişmelerle birlikte bölgede gerçekleştirilen tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde modern teknikler kullanılmaya başlanmıştır. Bu nedenle Çankırı Orta satılık daire arayan kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Orta Satılık Daire Arayanlar İçin Ulaşım Bilgisi

Orta satılık ev arayan vatandaşların en çok önemsediği konulardan biri de ulaşımdır. Çünkü bir ilçenin diğer merkezlere olan uzaklığı bölgenin gelişimi ve bölge halkının refahı açısından oldukça önemlidir. Orta ilçesi içerisindeki kent nüfusu toplam nüfusun yüzde 27,64’tür. İlçedeki kentleşme oranının Çankırı ilinin diğer ilçelerine göre daha az olmasına karşın ilçede ulaşım imkanları oldukça gelişmiştir. İlçe ulaşımı genellikle Şabanözü ağı ile sağlanmaktadır. İlçenin Ankara ili ile bağlantısı Şabanözü üzerinden kurulmaktadır. Orta satılık daire arayan vatandaşlar ilçe ulaşımı için Çerkeş, Atkaracalar ve Kurşunlu ulaşım ağlarını da yoğun olarak kullanmaktadırlar. 

Sizlerde de Çankırı Orta ilçesinden konut satın almayı düşünen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Çankırı Orta’da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı bir şekilde satın almak istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Orta Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.