Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çankırı Şabanözü Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Şabanözücancel
Çankırıcancel

Şabanözü Satılık Daire Tercih Etmeyi Düşünenlere İlçe Rehberi

Şabanözü satılık daire tercih etmeyi düşünenler için, ilçe hakkında birçok önemli bilgiye yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Şabanözü, Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’nde toprakları bulunan Çankırı iline bağlı bir ilçedir. İlçe İç Anadolu Bölümü’nde yer almaktadır. Semtte bilinen ilk yerleşim antik çağlarda başlamıştır. İlçede Kaşkalar, Hititler, Makedonyalılar, Galatlar, Romalılar ve Bizanslılar yaşamıştır. Bölgede milattan önce 200’lü yıllarda Paflagonyalıların yaşadığı bilinmektedir. İlçe 1071 yılından sonra Türk akınlarına sahne olmuştur. Bölge Karatekin Bey tarafından fethedilmiştir. Daha sonra ilçe Danişmentliler’in Beyliğine katılmıştır. Bölge, 1944 yılında bugünkü statüsüne kavuşmuş ve ilçe halini almıştır. 

Şabanözü Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Şabanözü satılık ev arayanlar için, ilk olarak ilçenin coğrafi özelliklerinden ve iklim yapısından bahsedeceğiz. Şabanözü ilçei, 605 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 1100 metredir İlçe, Orta Kızılırmak Bölümü’nde yer almaktadır. Semt kent merkezinin güneybatısında yer almaktadır. İlçe kuzeyinde Kurşunlu, batısında Orta ve Çubuk, doğusunda ise Çankırı Merkez ili Eldivan ilçeleri ile komşu vaziyettedir. Köroğlu Dağ sıralarının hemen yanı başında kurulmuş olan ilçede karasal iklim hüküm sürmektedir. İlçede kışlar soğuk, uzun ve karlı geçmektedir. İlkbaharlar ise kısa sürmektedir. Yaz aylarında sıcaklık 36 dereceye kadar ulaşmaktadır. Dağ ve vadi meltemlerinin sıkça görüldüğü ilçede, yıllık yağışlar 591 mm ve civarındadır. 

Şabanözü Satılık Daire Düşünenlere ilçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli o ilçenin veya ilin emlak piyasası hakkında bilgi vermektedir. Bu nedenle yazının ikinci bölümünde Şabanözü satılık konut tercih edecekler için ilçe ekonomisinden ve istihdam potansiyelinden bahsettik.  İlçenin en önemli gelir kaynağı tarım ve hayvancılık faaliyetleridir. Yeşil fasulyesi ile ünlü olan semtte, çok çeşitli tarımsal ürünler yetiştirilebilmektedir. Çavdar, mısır, arpa ve buğday en önemli geçim kaynkalarındandır. Bölgede birçok sanayi tesisi bulunmaktadır. Elektrikli ev aletleri, mobilya fabrikaları, PVC tesisleri, un ve yem fabrikaları yerel halkın önemli bir bölümüne istihdam sağlamaktadır. İlçe maden yatakları bakımından da zengindir. Bakır, kömür, krom gibi madenler buradan çıkarılmakta ve bölge ekonomisine katkıda bulunmaktadır. 

Şabanözü Satılık Daire Arayanlara Semtin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 14.080 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçe nüfusunun %50.58’i erkek, geriye kalan %49.42’i ise kadındır. Nüfusun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığı ilçenin popülasyonu artmıştır. Semtin nüfusu bir yılda yaklaşık 4000 artmıştır. Popülasyonun artış hızı ise %30.21 civarındadır. Bu rakam il ortalamasının da üzerindedir. Çankırı Şabanözü satılık ev arayanlar aşağıda gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıralanan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Yeni Mahalle
  • Sağlık Mahallesi
  • Gümerdiğin Mahallesi 
  • Gürpınar Mahallesi
  • Karaören Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Mahmudiye Mahallesi

Eğer Şabanözü Satılık Daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve hemen kavuşmak isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Şabanözü satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyerek, kendinize en uygun seçeneği bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.