Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çankırı Yapraklı Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Yapraklıcancel
Çankırıcancel

Yapraklı Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yapraklı satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Yapraklı Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Tarih Bilgisi

Yapraklı ilçesi birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olmasının yanı sıra Türk tarihinde de oldukça önemli bir yere sahiptir. İlçede yapılan kazılarda milattan önceki döneme ait fosiller bulunmuştur. İlçenin Paleolitik Dönem’de iskana açıldığı düşünülmektedir. Yapraklı satılık daire arayan vatandaşlar ilçe tarihi hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçenin Kıvçak Köyü ve İkizören Beldesi’nde Frigler Dönemi’ne ait kalıntılar bulunduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede sırasıyla Hitit, Frigler, Kimmeller, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Paflogonyalılar, Romalılar ve Bizans uygarlıklarının hüküm sürdüğü düşünülmektedir. 1071 Malazgirt Zaferi sonrasında Türklerin hakimiyetine giren bölge 1402 yılında Osmanlı Devleti egemenliğine girmiştir. 1870 yılında kaza merkezi olan bölge Cumhuriyet’in ilanında sonra Çankırı’nın il olması ile birlikte Çankırı iline bağlı bir nahiye olmuştur. 1930 yılında belediye teşkilatlandırması yapılan bölge 1958 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Yapraklı Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Çankırı Yapraklı satılık daire arayanlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçede yer alan Yapraklı Dağı’nın eteklerinde Tarihi İpek Yolu’nun faal olduğu dönemde Yapraklı Panayırı kurulduğu düşünülmektedir. Bu sebeple bölge geçmişte önemli ekonomik faaliyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu dönemde yaşanan ekonomik hareketlenme İpek Yolu dışında alternatif ulaşım yollarının ortaya çıkması ile birlikte duraklamıştır. İlçe merkezinde hayvan pazarı, buğday pazarı ve tiftik pazarı gibi ekonomik faaliyetler günümüze kadar ulaşmıştır. Ancak ilçe alt yapısının yeterli olmayışı sebebi ile bu faaliyetlerin devam ettirilmesi oldukça zorlaşmıştır. İlçe merkezinde  Tarım Kredi Kooperatifi, Ziraat Odası Başkanlığı, Yukarıöz ve Aşağıöz köyleri ile Kavak ve İğdir mahallelerinde tarımsal amaçlı Kalkınma Kooperatifi yer almaktadır. 

Yapraklı Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Tarım Bilgisi

Yapraklı ilçesinde tarıma uygun 200 bin 420 hektar arazi bulunmaktadır. Bu arazinin 18 bin 352 dekarında sulu, 93 bin 22 hektarında ise kuru tarım yapılmaktadır. Yapraklı satılık daire arayanlar yaptıkları araştırmalar soncunda ilçede buğday, arpa, patates, aspir, fiğ, domates, salatalık, biber, marul, taze fasulye, kavun ve karpuz, ceviz, elma ve armut ürünlerinin yoğun olarak yetiştirildiği bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe içerisinde yer alan çiftçi kayıt sistemine kayıtlı 1054 çiftçi bulunmaktadır.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Çankırı Yapraklı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çankırı Yapraklı uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.