Emlakjet

Çankırı Satılık Daire

araması için 23 ilan bulundu
search
Çankırıcancel

Çankırı Satılık Daire Arayanlara Şehir Rehberi

Çankırı satılık daire arayanlar için rehber niteliğinde olan bu yazımızda sizlere il hakkında bilinmesi gerekenleri derledik. Çankırı, İç Anadolu Bölgesinde yer alan illerimizden bir tanesidir. Kuzey tarafında Kastamonu, güney tarafında Kırıkkale ve Ankara, doğu tarafında Çorum ve batı tarafında ise Karabük ile Bolu illeri bulunur. İlin nüfusu 186.073 kişiden oluşur. Bu nüfusun %49.79’u kadınlardan %50.21’i erkekler oluşturur. İlde en çok %46.69 oranla orta yaşlı nüfusu yer almaktadır. Kapladığı arazinin büyüklüğü 8.411 kilometre ve deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 730 metredir. İlin alan kodu 376 olup, plaka kodu 18’dir. Bölgeye karasal iklim tipi hakimdir.

 

Çankırı Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçe Bilgileri

Toplamda 12 ilçesi bulunan Çankırı’nın başlıca ilçeleri;

 

  • Çankırı Merkez: 1347 kilometrekarelik bir arazi üzerinde kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 750 metredir. Güney tarafında Ankara, Kuzey tarafında Yapraklı ve Ilgaz, doğu tarafında Kızılırmak, batı tarafında Eldivan ilçeleri bulunmaktadır. Çankırı Yeni mahalle satılık daire arayanların merkez ilçesinde en çok tercih ettiği yerlerin başında gelir. İlçe halkının genel geçim kaynağı tarımdır.
  • Ilgaz İlçesi: Şehir merkezine 51 kilometre uzaklığındadır. 784 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçede buluna Ilgaz dağları bölgeye ismini vermiştir. Batı tarafında Kurşunlu ve Bayramören ilçeleri, güney tarafında Korgun ve Yapraklı ve Çankırı Merkez ilçeleri, Doğu tarafında Kastamonu ili yer alır. İlçe halkının genel geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktan oluşur. Ayrıca ilçe yılın bazı dönemlerinde mevsimlik işçi göçü verir. Emirgani Tepesi ve Devrez çayı da ilçenin dikkat çeken doğal güzelliklerindendir.
  • Şabanözü İlçesi: Şehrin merkezine 44 kilometre ve Ankara’ya 80 kilometre uzaklığında yer alır. 605 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Hızla gelişmekte olan bu ilçenin kuzey tarafında Orta ilçesi, kuzeydoğusunda Korgun ilçesi ve doğu tarafında Eldivan ilçesi yer alır. Halkın geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır fakat ilçenin Ankara’ya yakın olması sebebiyle ilçede yaşayan halk Ankara’ya çalışmaya da gitmektedirler.
  • Yapraklı İlçesi: Şehir merkezine olan uzaklığı 32 kilometredir. 719 kilometrekarelik bir arazi üzerinde kurulmuştur. Güneybatı tarafında Çankırı Merkez ilçesi, kuzeybatı tarafında Ilgaz ilçesi doğu tarafında Kastamonu ve Çorum illeri bulunur. Halkın genel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktan oluşur. Büyük Yayla muhteşem doğasıyla ilçenin en dikkat çeken yerleri arasında yer alır. Eğer Çankırı satılık müstakil ev ya da dairelere Yapraklı ilçesinde sahip olmak istiyorsanız ilanlara sitemize göz atabilirsiniz.
  • Atkaracalar İlçesi: Şehrin merkezine olan uzaklığı 105 kilometredir. Toplam 363 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer alır. İlçenin güney tarafında Orta ilçesi, kuzeybatı tarafında Çerkeş ilçesi, kuzey tarafında Bayramören ilçesi ve doğu tarafında Kurşunlu ilçesi bulunur. Önceleri Kurşunlu ilçesine bağlı durumdayken 1988 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Halkın geçim kaynağı genellikle tarımdır.

 

Çankırı Satılık Daire Fiyat Piyasası

Emlakjet 2019 bölge raporuna göre ildeki toplam konut sayısı 110.474 adet, toplam işyeri sayısı 9.110’dur. Hane başına düşen kişi sayısı ise 2.64’dür. İlde ortalama bir dairenin alanı 130 metrekare olup, bu daireler 184.730 TL’ye satılmaktadır. Metrekare başına düşen satış fiyatı ise 1.421 TL olarak görülmektedir. Satın alınan dairelerin kendi fiyatlarını karşılama süreleri ise 23 yıldır. Çankırı satılık daire fiyatlarının oda sayısına göre ortalaması ise şu şekildedir; 2+1,99 metrekare 125.829 TL, 3+1,130 metrekare 187.200 TL ve 4+1,166 metrekare de 249.830 TL civarındadır. Ev arayışınız hala devam ediyorsa seçenekler arasında kaybolmadan dilediğiniz evi seçebilmeniz için Çankırı satılık daire Adülhalik Renda mahallesi ya da diğer mahallelere sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.