/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayatcancel

Çorum Bayat Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bayat Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Bayat satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile ilçeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Bayat Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Bayat ilçesinde Türklerin hakimiyeti Bayat boyu Selçuklu Sultanı I. Alaaddin Keykubat Dönemi’nde başlamıştır. Osmanlı Devleti Dönemi’nde hac yolu üzerinde bir konaklama noktası olduğu bilinen ilçede belediye teşkilatı 1907 yılında kurulmuştur. 1987 yılına gelindiğinde ise ilçe statüsüne kavuşan Bayat ilçesine il kaymakam 1988 yılında atanmıştır. Ankara- Afyon karayoluna 46 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan ilçe Türk tarihi açısından oldukça önemlidir. Bayat satılık daire arayan vatandaşların sayısı son dönemlerde bölgede yaşanan gelişmelerle birlikte artış göstermiştir.

Bayat Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Eğitim Bilgisi

Bayat satılık daire arayan çocuklu aileler ilçe eğitimi ile yakından ilgilenmektedir. İlçede yer alan okullar bölge halkının ihtiyacını karşılamaktadır. İlçede 13 ilköğretim okulu, 1 ortaöğretim kurumu ve 1 halk eğitim merkezi yer almaktadır. Bayat satılık ev arayan yaptıkları araştırmalarda ilçede yer alan ilköğretim kurumlarında 1166, ortaöğretimde 170 ve ana sınıfında 128 öğrenci olmak üzere toplam 1464 öğrenciye eğitim verildiği bilgisine ulaşmaktadırlar.

Bayat Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Tarım Ve Hayvancılık Bilgisi

Toplam yüzölçümü 465 kilometrekare olan ilçenin 7 bin 165 hektarlık bir kısmı tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. İlçe tarım arazilerinin 31 hektarlık kısmında sebze ürünleri yetiştirilirken, 110 hektarlık kısmında ise meyve ürünleri yetiştirilmektedir. Tarım arazilerinde yoğunluklu olarak yetiştirilen tahıl ürünleri arasında buğday ve arpa bitkileri yer almaktadır. Nohut, mercimek, ayçiçeği, patates gibi ürünlerin de yetiştirildiği ilçe tahıl ürünleri bakımından oldukça zengindir. Çorum Bayat satılık daire arayan kişiler ilçede sebze ürünü yetiştirmek istediklerinde ise domates, salatalık, kavun, biber, ıspanak, fasulye, sakız kabağı bitkilerini tercih edebilirler. İlçe halkı tarım faaliyetleri dışında hayvancılık faaliyetleri ile de ilgilenmektedir. Bayat ilçesinde süt hayvancılığı ön plandadır. İlçede yetiştirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar süt üretiminde kullanılmaktadır.

Bayat Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ormancılık Bilgisi

Bayat satılık daire arayan kişiler ilçe doğası ile yakından ilgilenmektedir. Bayat ilçesi sınırları içerisinde bulunan arazilerin 28 bin 179 hektarı ormanlık arazidir. İlçede yer alan ormanlık arazilerde genellikle çam ve ardıç ağaçları yetiştirilmektedir. İlçede fidan yetiştiriciliği de oldukça önemlidir. Bu amaçla Köroğlu Beli civarında Atatürk Orman Fidanlığı kurulmuştur. İlçede aynı zamanda Valilik tarafından ağaçlandırma seferberliği yapılmaktadır. 

Sizler de satılık daire tercihinizi Bayat ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bayat satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.