/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Boğazkalecancel

Çorum Boğazkale Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Boğazkale Satılık Daire Arayanlara Semt Rehberi

Boğazkale satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğrenecek ve hayallerinizdeki eve kavuşacaksınız. Boğazkale, Türkiye Cumhuriyeti’nin Çorum iline bağlı on dört yerleşim biriminden biridir. Çorum ilinin hem Karadeniz Bölgesi’nde hem de İç Anadolu Bölgesi’nde toprakları bulunmaktadır. Semt, Çorum şehir merkezinden toplam seksen yedi kilometre uzakta kurulmuştur ve il merkezinden yaklaşık bir buçuk saat uzaklıkta bulunmaktadır. Boğazkale ilçe, Çorum’un nüfus bakımından en sakin yerleşim birimidir ve şehir nüfusunun yalnızca %0.78’ine ev sahipliği yapmaktadır. 

Boğazkale Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi

Boğazkale satılık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin tarihinden bahsedeceğiz. Zira bir bölgede emlak satın almadan önce, o yörenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak o bölge ile olan bağlarınızı kuvvetlendirecektir. Boğazkale ilçesinin tarihi, milattan önceki çağlara dayanmaktadır. İlçenin en ünlü hükümdarları Hititlerdir. Grekler, Romalılar ve Bizanslılar da ilçede ikamet etmiştir. 1071 tarihinden sonra Türkler bölgeye yerleşmeye başlamıştır. Malazgirt Savaşı ile ilçeye gelen Türkler bölgeyi de kapsayacak bir şekilde Danişmetliler Beyliği’ni kurmuşlardır. İlçenin etrafının dağlarla çevrili olması, bölgenin “Çevirim” ismi ile anılmasını sağlamıştır. İlçede Oğuzların Avşar boyu çoğunlukla ikamet etmiştir ve semt I.Murad döneminde Osmanlı topraklarına katılmıştır. 

Boğazkale Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölgenin emlak piyasasını anlamak için önemlidir. Bu nedenle Boğazkale satılık konut düşüncesinden emin olanların, ilçenin ekonomisini ve istihdam potansiyelini bilmelerinde yarar vardır. İlçede yaşayan yerel halkın önemli bir kısmı tarım ve hayvancılık faaliyetlerinden geçimini sağlamaktadır. 245 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmış olan semtin yüksekliği bin metreden fazladır. Bu durum Boğazkale ilçesindeki tarım faaliyetlerini kısıtlamaktadır. Parçalı tarım arazileri verimi düşürmektedir. Ancak, buğday, arpa, çavdar ve şeker pancarı üretimi fazladır. Tüm bunlara ek olarak sulak arazilerde meyve sebze üretimi de yapılmaktadır. İlçede yer alan doğal meralar büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yetiştirilmesi için son derece uygundur. 

Boğazkale Satılık Daire Bakanlara Mahalle önerileri

Boğazkale’de yaşayan insanların sayısı  2019 yılında yayınlanan TÜİK Raporuna göre, 4175’e ulaşmış vaziyettedir. Burada hayatını sürdürenlerin %49.09’u erkek, geriye kalan %50.91’i ise kadındır. Nüfusun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçe, şehir nüfusunun yaklaşık %0.78’ine ev sahipliği yapmaktadır. Kentin en az nüfusa sahip yerleşim birimidir. İlçenin nüfusu 2007-2017 yılları arasında sürekli olarak düşmüştür. 2017 yılından sonra da önemli bir artış göstermiştir. İlçe popülasyonunun artış hızı %12.42’dir. Çorum Boğazkale satılık ev bakanlar, aşağıda nüfuslarına göre sıralanmış olan mahallelerden birinde ya da birkaçında arayışlarını yoğunlaştırabilirler:

  • Çarşı Mahallesi 
  • Hattuşaş Mahallesi
  • Hisar Mahallesi
  • Çarşı Cuma Köyü
  • Emirler köyü
  • Evci Köyü
  • Yanıcak Köyü
  • Yazır Köyü
  • Yekbaş Köyü
  • Kaymaz Köyü 

Eğer Boğazkale satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için hareket geçmek isterseniz,  ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti talep edebilir veya sahibinden Çorum Alaca satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

Boğazkale Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.