Emlakjet

Çorum Dodurga Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Dodurgacancel
Çorumcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Dodurga Satılık Daire Düşünenlere Tercih Kılavuzu 

Dodurga satılık daire tercih etmeyi planlayanların işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, ekonomisinden demografik yapısına kadar birçok farklı konuya değindik. Dodurga, Türkiye Cumhuriyeti’nin hem İç Anadolu hem de Karadeniz Bölgesi’nde toprakları bulunan Çorum iline bağlı bir ilçedir.  Çorum, on dört ilçeden meydana gelmiştir ve Dodurga kentin en gelişmiş on birinci yerleşim birimidir. İlçe kent merkezinden yalnızca kırk iki kilometre uzakta yer almaktadır.  Semt, Osmancık’a otuz beş, İskilip’e elli yedi, Kargı’ya altmış beş, Oğuzlar’a yirmi beş ve son olarak da Laçin ilçesine on altı kilometre mesafede bulunmaktadır. İlçe, Amasya’nin ilçelerinden biri olan Hamamözü’ne de yirmi beş kilometre mesafede bulunmaktadır. 

Dodurga Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Dodurga satılık ev arayanların ilçe hakkında kesinlikle bilmesi gereken bilgileri yazının ilk bölümünde topladık. Dodurga ilçesi, 191 kilometrekarelik görece küçük bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 510 metredir. İlçede yüzölçümü bakımından şehrin en küçük yerleşim birimlerinden biridir. İlçenin tarihi milattan önce 200’lü yıllarda başlamıştır. Semtte Grekler, Romalılar, Bizanslılar hüküm sürmüştür. Bölgenin bilinen ilk sahipleri ise Hititlerdir. Hititler ilçenin iskan edilmesinde önemli bir rol oynamışlardır. Tüm bunlara ek olarak 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı’ndan sonra Türkler ilçeye yerleşmiştir. Danişment Beyliği bölgede kurulmuştur. İlçe, I.Murad döneminde Osmanlı topraklarına katılmıştır. Ancak Ankara Savaşı’ndan sonra kısa süreliğine Osmanlılar’ın elinden çıkmıştır. Çelebi Mehmed döneminde tekrar imparatorluk sınırlarına dahil olmuştur.

Dodurga Satılık Daire Düşünenlere Semtin Ekonomik Durumu

Bir bölgenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli o ilçenin veya ilin emlak piyasası hakkında bilgi vermektedir. Bu nedenle yazının ikinci bölümünde Dodurga satılık konut tercih edecekler için ilçe ekonomisinden ve istihdam potansiyelinden bahsettik.  İlçenin en önemli gelir kaynağı tarım ve hayvancılık faaliyetleridir. İlçede modern tarım yöntemleri kullanılmaktadır. Bu nedenle de tarımsal verim birim alanda yüksektir. İlçede nohut, mercimek, şeker pancarı, ayçiçeği, soğan, keten ve kenevir yetiştirilmektedir. İlçede meyve ve sebze üretimi de yapılmaktadır. Erik ve elma önemli tarımsal ürünlerdendir. İlçede küçükbaş hayvancılık yaygındır. Semtte, koyun, kıl keçisi, tiftik keçisi, manda ve sığır beslenmektedir. Kısacası hayvancılık bölgenin en önemli ekonomik etkinliklerden biridir. 

Dodurga Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, Alaca ilçesinde ikamet edenlerin sayısı 6368’e ulaşmıştır. Bölge halkının %48.8’i erkek, %52.2’si kadındır. Nüfus, cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçenin nüfusu 2007-2017 yılları arasında sürekli olarak azalmıştır. 2018 yılından sonra ciddi bir artış göstermiştir. Popülasyonun artış hızı %6.73’tür. İlçe, altı mahalle ve yirmi bir köyden meydana gelmektedir. Çorum Dodurga satılık ev  tercih etmeyi düşünenler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında arayışlarını devam ettirebilirler:

 • Esentepe Mahallesi 
 • Doğu Mahallesi 
 • Yeni Mahallesi 
 • Okul Mahallesi 
 • Ulu Camii Mahallesi 
 • Çatar Mahallesi 
 • Akkaya Köyü
 • Alpagut Köyü
 • Berkköy Köyü
 • Tutuş Köyü
 • Kuyucak Köyü 

Eğer Dodurga Satılık Daire düşüncenizde kararlı iseniz ve hemen harekete geçmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Dodurga satılık konut lanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.