/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çorum İskilip Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
İskilipcancel
Çorumcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

İskilip Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İskilip satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile ilçeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasa bilgisi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İskilip Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan İskilip, Çorum il merkezine 55 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Yüzölçümü 1187 metrekare olan ilçenin rakımı 720 metredir. İskilip satılık daire arayan kişiler bölge hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgenin ekonomisinin tarım ve ticarete dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede genellikle baklagil, yem bitkileri ve sanayi bitkileri yetiştirilmektedir. İlçe topraklarının 460 kilometrekaresini ormanlık arazi kaplar. Bunun dışındaki alanlar genellikle tarım arazisi olarak işlev görmektedir. İlçenin içerisinden Meydan Çayı geçmekte olup bu çay birkaç dere ile birleşerek Kızılırmak Nehri’ne dökülmektedir. Ekonomisinin temeli tarım ve ticarete dayanan ilçe iklim olarak ise karasal iklime sahiptir. Yazların sıcak ve kurak geçtiği ilçede kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçede yer alan dağlık arazilerde ise kayın, meşe, karaçam, sarıçam, kavak, gürgen, kestane, köknar, ıhlamur, kiraz, kızılcık, ceviz, ahlat, alıç, dut gibi ağaç türleri yetişmektedir. Tarımsal araziler bakımından zengin olan bölgedeki tarım faaliyetleri son dönemlerde modernleşme eğilimi göstermiştir. Bu sebep ile son dönemlerde İskilip satılık konut arayan kişilerin sayısında artış yaşanmıştır.

İskilip Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 32 bin 546’dır. İlçe nüfusunun yüzde 49,37’sini (16 bin 68) erkek, yüzde 50,63’ünü (16 bin 478) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İskilip satılık daire arayan kişilerin ilçe içerisinde konut tercihinde bulunabileceği 14 mahalle ve 64 köy bulunmaktadır. İskilip satılık ev arayışında olanların tercih edebileceği mahalle ve köylerden başlıcaları: Bahabey Mahallesi, Büyüktaş Mahallesi, Çavuş Mahallesi, Ekizoğlu Mahallesi, Erenler Mahallesi, Hacıpiri Mahallesi, Kaleboğazı Mahallesi, Meydan Mahallesi, Mutaflar Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Tabakhane Mahallesi, Ulaştepe Mahallesi, Uludere Mahallesi, Yenicami Mahallesi, Ahlatcık Köyü, Ahmetce Köyü, Akcasu Köyü, Akpınar Köyü, Aluç Köyü, Asarcık Köyü, Aşağıörenseki Köyü, Aşağışeyhlerler Köyü, Avhatyaka Köyü, Başmakçı Köyü, Beyoğlan Köyü, Çatkar Köyü, Çavuşoğlu Köyü, Çetmi Köyü, Çomu Köyü, Çukurköy Köyü, Dağkıyısı Köyü, Dereseki Köyü, Derekargın Köyü, Elmalı Köyü, Eskiköy Köyü, Göl Köyü, İbik Köyü, Karaağaç Köyü ve Karaburun Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihinizi Çorum İskilip ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çorum İskilip’te kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.