Emlakjet

Çorum Mecitözü Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Mecitözücancel
Çorumcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Mecitözü Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Mecitözü satılık daire arayışında olan okuyucularımızın ilçe hakkında daha çok bilgi edinebilmeleri amacı ile bu yazıyı hazırladık. Konut arayan her kişinin bölge hakkında bilmesi gereken önemli noktaları derledik. Bu amaç ile yazıya bölgenin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve kısa bir tarihçesi gibi mühim noktalara yer vermemiz sebebi ile bu yazıyı okuduktan sonra konut arayış sürenize daha emin adımlar ile devam edeceksiniz.

Mecitözü Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için Bölgenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Öncelikle Mecitözü ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde kalan Çorum iline bağlıdır. Çorum il merkezine yaklaşık 37 kilometre uzaklıkta olan ilçenin kuzey tarafında Avkat Dağı ve güney tarafında Çıkrık ve Kırklar Dağları bulunmaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 942 km2'dir ve denizden yüksekliği 820 metre olarak ölçülmüştür. Toprağı oldukça kurak bir karakteristiğe sahip olduğundan ötürü, tarıma elverişli bir arazisi pek bulunmamaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzey tarafında Amasya iline bağlı olan Merzifon ilçesi 24 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu tarafında bulunan Amasya il merkezi 22 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.
 • İlçenin güneydoğu tarafında Amasya iline bağlı olan Göynücek ilçesi 28 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 
 • İlçenin güney tarafında bulunan Ortaköy ilçesi 36 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Çorum il merkezi 104 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Mecitözü Satılık Daire Bakanlar için Bölgenin Ekonomik Durumu

Türkiye'nin diğer pek çok ilçesi gibi, Mecitözü ilçesinin de temel gelir kaynağını tarım ve hayvancılık sektörleri oluşturmaktadır. Bölgede üretilen tarımsal ürünler arasında şeker pancarı, buğday, arpa, kuru soğan, nohut ve ayçiçeği sayılabilir. Aynı zamanda ilçe sınırları içerisinde bir adet un fabrikasına ek olarak bir adet de tuğla fabrikası bulunmaktadır. Bu fabrikalar Mecitözü satılık ev arayışında olanlar için bilinmelidir ki ilçe sakinlerine iş imkanı sağlamaktadır.

Mecitözü Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Mecitözü ilçesinde toplam 15.655 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,08'lik kesimini erkek nüfus oluştururken geriye kalan %49,92'lik kesim ise erkek nüfus tarafından oluşturulmaktadır. İlçenin nüfus artış grafiğine bakıldığı zaman görülecektir ki ilçede son on yıldan fazla bir süredir düzenli ve yavaş bir nüfus azalışı vardır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %4,81 olarak tespit edilmiştir. İlçedeki dominant yaş grubunu orta yaşlı insan nüfusu oluşturmaktadır. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyi verilerine göre, ilçede en çok ilkokul mezunu bulunurken ilkokul mezunlarından hemen sonra okur-yazar olmayan nüfus oldukça fazla görülmektedir. Her ne kadar ilçede oturan kişilerin pek çoğu Çorumlu olsa da başka illerden gelip bu ilçede oturmayı tercih eden kişiler de bulunmaktadır. Bu iller arasında en popüler olanlar Amasya ve Tokat illeridir. 

Mecitözü Satılık Daire Arayan Kişilerin Seçebileceği Mahalleler

Mecitözü ilçesine bağlı olan toplam sekiz adet mahalle ve 54 adet de köy bulunmaktadır. Mecitözü satılık ev arayan kişilerin arasından tercih edebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda verilmiştir.

 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Tutluk Mahallesi,
 • Şehler Mahallesi,
 • Sarıdede Mahallesi, 
 • Mescit Mahallesi, 
 • Hıdırlık Mahallesi,
 • Doğu Mahallesi,
 • Camikebir Mahallesi.

Mecitözü sahibinden satılık müstakil ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılara uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

Mecitözü Satılık Daire
Ağcakoyun Köyü Satılık DaireAkpınar Köyü Satılık DaireAlancık Köyü Satılık DaireAlören Köyü Satılık DaireAşağıkörücek Köyü Satılık DaireBahçelievler Mahallesi Satılık DaireBayındır Köyü Satılık DaireBekişler Köyü (Çam Bekiş Mahallesi) Satılık DaireBekişler Köyü (Doruk Bekiş Mahallesi) Satılık DaireBekişler Köyü Satılık DaireBeyözü Köyü Satılık DaireBoğazkaya Köyü Satılık DaireBoyacı Köyü Satılık DaireBükse Köyü Satılık DaireCamikebir Mahallesi Satılık DaireÇayköy Köyü Satılık DaireÇitli Köyü Satılık DaireDağsaray Köyü Satılık DaireDevletoğlan Köyü Satılık DaireDoğla Köyü Satılık DaireDoğu Mahallesi Satılık DaireElmapınar Köyü Satılık DaireElvançelebi Köyü (Bahçelievler Mahallesi) Satılık DaireElvançelebi Köyü (Çamlık Mahallesi) Satılık DaireElvançelebi Köyü (Dediği Mahallesi) Satılık DaireEmirbağı Köyü Satılık DaireFakıahmet Köyü Satılık DaireFındıklı Köyü Satılık DaireFigani Köyü (Koloğlu Mahallesi) Satılık DaireFigani Köyü Satılık DaireGeykoca Köyü Satılık DaireGökçebel Köyü Satılık DaireGüngörmez Köyü Satılık DaireHıdırlık Mahallesi Satılık DaireHisarkavak Köyü Satılık DaireIşıklı Köyü Satılık Daireİbek Köyü Satılık DaireKalecik Köyü Satılık DaireKaracaören Köyü Satılık DaireKaracuma Köyü (Mollacop Mahallesi) Satılık DaireKaracuma Köyü Satılık DaireKargı Köyü Satılık DaireKayı Köyü Satılık DaireKışlacık Köyü Satılık DaireKonaç Köyü Satılık DaireKoyunağılı Köyü Satılık DaireKozören Köyü Satılık DaireKöprübaşı Köyü Satılık DaireKörücek Köyü Satılık DaireKöseeyüp Köyü Satılık DaireKuyucak Köyü Satılık DaireMescit Mahallesi Satılık DairePınarbaşı Köyü (Pınarbaşı Mücavir Mahallesi) Satılık DairePınarbaşı Köyü Satılık DaireSarıdede Mahallesi Satılık DaireSarıhasan Köyü Satılık DaireSırçalı Köyü Satılık DaireSorkoğlan Köyü Satılık DaireSöğütönü Köyü Satılık DaireSöğütyolu Köyü Satılık DaireSülüklü Köyü Satılık DaireŞehler Mahallesi Satılık DaireTanrıvermiş Köyü Satılık DaireTerken Köyü Satılık DaireTotali Köyü Satılık DaireTutluk Mahallesi Satılık DaireVakıflar Köyü Satılık DaireYedigöz Köyü Satılık DaireYeşilova Köyü Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.