Emlakjet

Çorum Ortaköy Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Ortaköycancel
Çorumcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ortaköy Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Ortaköy satılık daire arayışında olan okuyucularımızın ilçe hakkında daha çok bilgi edinebilmeleri amacı ile bu yazıyı hazırladık. Konut arayan her kişinin bölge hakkında bilmesi gereken önemli noktaları derledik. Bu amaç ile yazıya bölgenin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve kısa bir tarihçesi gibi mühim noktalara yer vermemiz sebebi ile bu yazıyı okuduktan sonra konut arayış sürenize daha emin adımlar ile devam edeceksiniz.

Ortaköy Satılık Daire Bakan Kişiler için Bölgenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Öncelikle Ortaköy ilçesi, Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alan Çorum iline bağlıdır. Çorum il merkezine 53 kilometre civarı uzaklıkta yer almak ile birlikte, ilin güneydoğu tarafında konuşlanmıştır. Bu nedenle Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi arasında bir geçiş noktasında yer almaktadır. Hatta öyle ki Çorum ili haricinde Amasya ve Yozgat illerine de sınırı bulunmaktadır. Böylelikle Karadeniz Dağları'nın güney tarafında bulunmak ile beraber Orta Anadolu Bölümü'nün de kuzey tarafında yer almaktadır.

İlçenin toplam yüz ölçümü 238 km2'dir ve denizden yüksekliği 800 metre olarak ölçülmüştür. İlçenin çok yönlü bir coğrafyası olduğundan ötürü, ilçe genelinde Karadeniz iklimi ile beraber karasal iklim görülmektedir. Yani yaz mevsimleri sıcak ve yağışsız geçerken kış aylarında kar yağışı görülür ve hava soğultur. İlçede kısa mesafelerde çok çabuk iklim değişiklikleri gözlemlenebilmektedir.

Ortaköy Satılık Daire Bakan Kişiler için Bölgenin Ekonomik Durumu

Türkiye'de bulunan pek çok ilçede olduğu gibi, Ortaköy satılık konut almayı düşünenler için ilçenin de temel ekonomik geliri tarım ve hayvancılık sektörlerinden karşılanmaktadır. İlçede belli başlı olarak fiğ, buğday, nohut, arpa, şeker pancarı, çeltik, haşhaş ve mercimek ürünleri yetiştirilebilmektedir. Yan gelir olarak bağcılık da yapılmaktadır. Bal üzüm adındaki pekmezlik üzüm de bu bölgede bulunabilmektedir. Uzun zamandan beri bölgede arıcılık faaliyeti görülse de pek bir ilerleme kaydettiği pek görülmemiştir.

Ortaköy Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Ortaköy ilçesinde toplam 8.696 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,30'luk gibi bir kesimini erkek nüfus oluştururken geriye kalan %49,70'lik kesim ise kadın nüfus tarafından oluşturulmaktadır. İlçenin son on yıldaki nüfus artış grafiğindeki verilere göre, ilçenin nüfus artışı veya azalışının pek stabil olmadığı görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %26,99 olarak tespit edilmiştir. İlçedeki dominant yaş grubu orta yaşlı nüfus tarafından oluşturulmaktadır. İlçenin eğitim düzeyine dair yapılan araştırmaların verilerine göre, ilçe içerisinde en çok ilkokul mezunlarına rastlanmaktadır. ilkokul mezunlarından sonra ortaokul mezunları ve ilköğretim mezunları gelse de dördüncü sırada okur-yazar olmayan kesimin popüler olduğu görülmektedir.

Ortaköy Satılık Daire Arayan Okuyucularımızın Tercih Edebileceği Mahalleler

Ortaköy ilçesine bağlı olan toplamda beş adet mahalle ve 14 adet de köy bulunmaktadır. Çorum Ortaköy satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Şirinevler Mahallesi,
  • Suyolu Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Bahçelievler Mahallesi,
  • Bahçelievler Mahallesi 2.

Eğer siz de Çorum Ortaköy Bahçelievler Mahallesi satılık ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılara uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.