Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çorum Osmancık Satılık Daire İlanları

araması için 31 ilan bulundu
search
Osmancıkcancel
Çorumcancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Osmancık Satılık Daire Düşünenlere Semt Rehberi

Osmancık satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğrenecek ve hayallerinizdeki eve kavuşacaksınız. Osmancık, Türkiye Cumhuriyeti’nin hem İç Anadolu hem de Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Çorum iline bağlı on dört ilçeden biridir. Osmancık ilçesi,  Çorum’un Merkez ilçesi ve Sungurlu’dan sonra bölgenin en gelişmiş yerleşim birimidir. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık yüzde %8’ine ev sahipliği yapmaktadır. Bölgede yetiştirilen pirinç, çevre il ve ilçelere gönderilerek, ilçenin ismi ile satılmaktadır. Osmancık pirinci dünya çapında üne sahiptir.

Osmancık Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Konumu

Osmancık satılık ev tercih etmeyi planlayanlar için derlediğimiz bu yazının ilk bölümünde bölgenin coğrafi konumundan, iklim yapısından ve doğal güzelliklerinden söz edeceğiz. Osmancık ilçesi, Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Kentin kuzeyinde bulunan semt, il merkezinden yalnızca altmış kilometre uzakta bulunmaktadır. İlçe, Ankara’ya 304 kilometre, İstanbul’a ise 570 kilometre uzaklıktadır. Semt, 116 metrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve ilçenin denizden yüksekliği bir başka deyişle rakımı yaklaşık 420 metredir. İlçenin kuzeydoğusunda Samsun, doğusunda Amasya ve kuzeybatısında Sinop illeri bulunmaktadır. İlçe, Kızılırmak havzası içerisine kuruludur ve bölgeye can suyunu yine Kızılırmak getirmektedir. İlçede ılıman karasal iklim koşulları görülmektedir. 

Osmancık Satılık Daire Arayanlara Semtin Ekonomik Durumu 

Bir bölgede emlak satın almadan önce o bölgenin ekonomik koşulları ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu nedenle Osmancık satılık konut düşünenler için yazının bu bölümünde semtin ekonomisine değindik. İlçenin başat ekonomik faaliyeti tarımdır. İlçede en çok yetiştirilen ürün de pirinçtir. Bölgede yetiştirilen pirinç dünyaca ünlüdür. 1997 yılında gerçekleştirilen girişimlerle ilçede yetiştirilen bu ürün, semtin adını almış ve ismi de bu şekilde tescillenmiştir. Burada yetiştirilen pirinç en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Semtte, çeltik tarlalarının yanı sıra, buğday, arpa, çavdar, mısır ve şeker pancarı tarlaları da bulunmakta, bu tür ürünler de yetiştirilmektedir. Yerel halkın bir kısmı kümes hayvancılığı ve arıcılık da yapmaktadır. 

Osmancık Satılık Daire Bakanlara Mahalle Önerileri 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte yaşamını sürdürenlerin sayısı 42.980 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %49’u erkek, geriye kalan %51’i ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Popülasyonun artıl hızı, pozitif yönlüdür ve yaklaşık %0.14 ve civarındadır. İlçenin nüfusu 2017 yılından sonra artmıştır. Osmancık ilçesi, on sekiz mahalle ve elli beş köyden meydan gelmiştir. Çorum Osmancık satılık ev tercih edecekler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden birini düşünebilirler:

 • Şenyurt Mahallesi 
 • Koyunbaba Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Yeni Mahallesi
 • Esentepe Mahallesi
 • Yeşilçatma Mahallesi
 • Çay Mahallesi
 • Gürleyik Mahallesi
 • Güney Mahallesi
 • Gemici Mahallesi
 • Çiftlikler Mahallesi

Eğer Osmancık satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Osmancık satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

Çorum Osmancık Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Osmancık Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Güngören Merkez Mahallesi Satılık Konut
 • İzmir Seferihisar Satılık Villa
 • Ankara Çankaya Satılık İşyeri
 • Mersin Yenişehir Kocahamzalı Mahallesi Satılık Konut İmarlı
 • Şanlıurfa Haliliye Ertuğrul Gazi Mahallesi Satılık Konut
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.