Emlakjet

Çorum Uğurludağ Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Uğurludağcancel
Çorumcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Uğurludağ Satılık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Yol Gösterecek Bilgiler

Uğurludağ satılık daire arayışı içerisinde olanlar, sizlerin işini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık ve arayış sürecini kolaylaştıracak, sizi hayallerinizdeki eve yakınlaştıracak tüm bilgileri tek bir çatıda topladık. Uğurludağ, Çorum iline bağlı on dört ilçeden biridir. Çorum, ülkemizin Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi içerisinde toprakları olan gelişmiş bir ildir. Uğurludağ ilçesi ise Karadeniz Bölümü’nde yer almaktadır. Semtin daha çok kullanılan veya tercih edilen ismi Kızılören’dir. Bu isim 1954 yılında ilçenin sınırlarında yer alan Urlu Dağ’a hitaben Uğurludağ’a çevrilmiştir. Semt, daha önceleri İskilip’e bağlı bir köy iken 1969 yılında çıkarılan bir kanun ile ilçe statüsü almış ve belediye teşkilatı kurulmuştur. Yerel halkın önemli bir bölümü bölgeyi Kızılören olarak anmaktadır. 

Uğurludağ Satılık Daire Bakanlara İlçenin Doğal Yapısı

Uğurludağ satılık ev tercih edeceklerin ilçe hakkında ilk olarak coğrafi özellikleri konusunda bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Uğurludağ semti, 596 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 775 metredir. İlçe kent merkezinden yaklaşık altmış altı kilometre mesafede yer almaktadır. Bu mesafeyi kent merkezine giden otobüsler ile bir saatte almak mümkündür. İlçede, İç Anadolu ve orta Karadeniz Bölgesi’ne hakim olan bir geçiş iklimi yaşanmaktadır. Semt yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve kar yağışlıdır. İlçenin ortalama yağışı 4500 metreye ulaşmaktadır. Kar yağışının nadiren görüldüğü kış ayları, yerini bol yağışlı ilkbahar aylarına bırakmaktadır. 

Uğurludağ Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomik Durumu 

Bir bölgede emlak satın almadan önce, o ilçenin veya ilin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmanız son derece önemlidir. Çünkü bir bölgenin ekonomik durumu ve  sahip olduğu istihdam potansiyeli ilçenin emlak piyasası hakkında birçok ipucu taşır. Bu nedenle de Uğurludağ satılık konut arayışındakiler için yazının bu bölümünde ilçedeki hakim ekonomik faaliyetlerden söz ettik. İlçe ekonomisi tarım ve ticarete dayalı olarak gelişmiştir. Bölgenin başlıca tarımsal ürünleri buğday, arpa, mercimek, nohut, ayçiçeği, şeker pancarı,  soğan ve pirinçtir. Semtte, 19.163 hektarlık çok geniş bir tarım alanı bulunmaktadır. Yerel halkın önemli bir kısmı hayvancılıkla da ilgilenmektedir. İlçede 17.000’e ya kın büyük ve küçükbaş hayvan bulunmaktadır. 

Uğurludağ Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Demografisi 

Uğurludağ ilçesinde yaşayanların sayısı şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre 8.252’ye ulaşmış durumdadır. İlçe nüfusunun %51.24’ü erkek, %48.76’sı ise kadındır. Kent nüfusu cinsiyetlere oldukça dengeli bir şekilde dağılmış vaziyettedir. Semtin nüfus grafiği dalgalı bir görünüme sahiptir. Ancak 2017 yılından sonra ciddi bir artış meydana gelmiştir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı yaklaşık %32.54’tür. İlçe, birçok mahalle ve köyden meydana gelmiştir. Çorum Uğurludağ satılık ev arayanlar için bu mahalleler gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Arayışınızı bir ya da iki yerleşim biriminde yoğunlaştırmanız işinizi kolaylaştırabilir:

  • Yeni Camii Mahallesi
  • Yeşil Yurt Mahallesi
  • Yüzgeç Mahallesi
  • Karşıyaka Mahallesi
  • Tutpınar Mahallesi 

Eğer Uğurludağ satılık daire kararınızdan eminseniz ve  bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Çorum Uğurludağ satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.