Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Baklancancel
Denizlicancel

Denizli Baklan Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Baklan Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölge Hakkında Bilgiler

Baklan satılık daire arayan kişiler, konut arayan her kişi gibi, daha önceden seçilmiş olan ilçe veya bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Seçilen ilçe hakkında bilgi sahibi olmak, ev arama sürecini çok daha kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle bu yazımızda Baklan ilçesinin ekonomik durumu, coğrafi özellikleri ve nüfus karakteristikleri gibi ilçeyi temel düzeyde tanımlayacak kısa bilgilere yer vermeye çalıştık. 

Baklan Satılık Daire Bakanlar için Bölgenin Coğrafi Özellikleri 

Öncelikle Baklan ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde kalan Denizli iline bağlıdır. Denizli-Ankara yolundan Uşak istikametine girdikten 11 kilometre sonra Baklan ilçesine ulaşılabilmektedir. Denizli il merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulunan Baklan ilçesi, daha spesifik bir topografya bilgisi vermek gerekirse aslında şehrin Akdeniz Bölgesi'ne yakın olan tarafındadır. İlçenin büyük bir kısmını Denizli ilinin en geniş düzlüklerinden biri olan Baklan Ovası çevrelemektedir. İlçe içerisinde yalnızca bir tane dağ, yani Beşparmak Dağı bulunmaktadır. 

İlçenin çevresinde Dazkırı, Bozkurt, Çal, Çivril ve Honaz ilçeleri bulunmaktadır. Denizden yüksekliği 950 metre olduğu için Denizli'deki en yüksek yerlerden biri olma özelliğine sahiptir. Ege Bölgesi'nin en önemli nehri olan Büyük Menderes, Baklan ilçesi sınırları içerisinde varlığını sürdürmektedir. 

Baklan Satılık Daire Arayanlar için Bölgenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Baklan satılık konut düşünenler için ilçe içerisinde Anadolu yayla iklimi görülmektedir. Bu iklime göre, yaz mevsimleri kurak ve sıcak geçerken kış ayları soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 14 santigrat derece ila 18 santigrat derece arasında değişim göstermektedir. İlçe sakinlerinin büyük bir kısmı tarım faaliyetleri ile ilgilenmektedir. Daha spesifik olarak meyvecilik, yem bitkileri tarımı, mısır ve ayçiçeği üretimi ilçede sık sık gözlemlenmektedir. 

Baklan Satılık Daire Bakan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Baklan ilçesinde toplam 5.654 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,48'i kadın nüfus tarafından oluşturulurken geriye kalan %49,52'lik oran, erkek nüfus tarafından oluşturulmuştur. İlçenin son 10 yıllık nüfus grafiğine göre, ilçede radikal olmayan ancak her sene görülen bir nüfus düşüşü gözlemlenmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %2,21 olarak tespit edilmiştir. 

Baklan ilçesine bağlı halde olan toplamda 14 adet mahalle bulunmaktadır. Baklan satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahalleleri, nüfusu en çoktan en aza olacak şekilde listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Gürlük Mahallesi,
 • Boğaziçi Mahallesi,
 • Kirazlı Mahallesi,
 • Hadim Mahallesi,
 • Balca Mahallesi,
 • Beyelli Mahallesi,
 • Dağal Mahallesi,
 • Hüsamettin Dede Mahallesi,
 • Kavaklar Mahallesi,
 • Gökpınar Mahallesi,
 • Konak Mahallesi,
 • Çataloba Mahallesi,
 • İcikli Mahallesi,
 • Şenyayla Mahallesi.

Eğer siz de Baklan Gürlük Mahallesi sahibinden satılık ev gibi bölge içerisinde spesifik bir konut arayışı sürecinde iseniz bu süreçte size yardımcı olmaları için bölge içerisinde bulunan yerli emlakçılara uğrayabilir ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.