Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bekillicancel
Denizlicancel

Denizli Bekilli Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Bekilli Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Bekilli Satılık Daire arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına kavuşmuş olacaksınız. Babadağ ilçesi, ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli iline bağlı bir ilçedir. Ege Bölgesi’nin en gelişmiş illerinden biri olan Denizli, on dokuz ilçeden meydana gelmiştir ve Bekili, en gelişmiş on beşinci yerleşim birimidir. Bekili’de yaşayanların sayısı, kent nüfusunun yalnızca %0.69’una eşittir.  İlçe, üzümü, şarabı ve pekmezi ile ünlüdür ve bölgede her yıl şarap festivali düzenlenmektedir. İlçede bulunan antik kent, semt ve şehir tarihi hakkında önemli ipuçları sunmaktadır. Semtte yaşayan Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklular ilçenin iskan olmasını sağlamıştır. 

Bekilli Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Beklili satılık ev arayanların mutlaka bilmeleri gereken şeyleri, yazının ilk bölümünde topladık. İlçe, 254 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı 834 metredir. Semt, Osmanlı Devleti döneminde Afyonkarahisar’a bağlı bir köy iken, 1884 yılında çıkan bir kanun ile önce İzmir’e daha sonra da Denizli’ye bağlanmıştır. 1910 yılında Çal ilçesine bağlı olan semt, 1987 yılında çıkan bir kanun ile ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe, on beş mahalleden meydana gelmektedir ve belediye teşkilatı tarafından yönetilmektedir. Bölgede ılıman karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk geçmektedir. Yağışlar daha çok yağmur şeklinde ve ilkbahar aylarında görülmektedir. 

Bekilli Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomik Durumu

Bir bölgede ev satın almadan önce o ilçenin veya ilin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Bu nedenle Bekilli satılık konut tercih edeceklerin ilçenin ekonomik yapısı hakkında bilgi sahibi olmasını önemsiyoruz.  Bekili ilçesinin ekonomisi tarıma dayalı olarak gelişmiştir. İlçe halkı en çok üzüm yetiştirmektedir. Üzümden elde edilen şarap ve pekmez ekonomik getirisi yüksek ürünlerdir. Semtte her yıl düzenlenen Şarap Festivali de ilçenin kalkınması ve daha tanınır olmasını sağlamaktadır. Bekilli’de yerel halk aynı zamanda hayvancılık ile uğraşmaktadır. Doğal çayır ve meraların bolluğu, hayvan bakımını daha az masraflı hale getirmektedir. Sanayi tesislerinin olmadığı semtte, küçük ölçekli atölyeler bulunmaktadır.

Bekilli Satılık Daire Bakanlara Semtin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 7065  kişiye ulaşmış vaziyettedir. İlçe nüfusunun %47. 40’ı erkek, geriye kalan %52.60’ı ise kadındır. Nüfusun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığı ilçenin popülasyonu artmıştır. 2008-2017 yılları arasında azalan nüfus, ekonomik olanakların artışı ile artmıştır. Bölgedeki nüfus artış hızı %3.12 civarındadır. Kilometrekareye düşen kişi sayısı 14’tür. İlçe birçok mahalleden meydana gelmiştir ve bu mahalleler Denizli Bekilli satılık ev düşünenler için aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

 • Yeni Mahalle
 • Bahçeli Mahallesi 
 • Kutlubey Mahallesi
 • Yahyalar Mahallesi
 • Sırıklı Mahallesi
 • Gömce Mahallesi
 • Yeşiloba Mahallesi
 • Üç Kuyu Mahallesi
 • Poyrazlı Mahallesi
 • Çoğaşlı Mahallesi
 • Bükrüce Mahallesi

Eğer Bekilli satılık daire tercihinizden eminseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Bekilli satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.