Emlakjet

Denizli Çal Satılık Daire İlanları

araması için 3 ilan bulundu
search
Çalcancel
Denizlicancel

Çal Satılık Daire Düşünenlere Tercih Kılavuzu

Çal satılık daire bakanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazının ilk kısmında ilçenin coğrafi özelliklerine, ikinci kısmında ekonomik durumuna ve istihdam potansiyeline ve üçüncü kısmında demografik durumuna değindik. Çal, Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli iline bağlı bir ilçedir. Denizli, on dokuz farklı ilçeden meydana gelmiştir. Babadağ ise kentin en kalabalık onuncu  ilçesidir. Bölgede yaşayanlar, kent nüfusunun %1.87’sine tekabül etmektedir. İlçe köklü tarihi ve doğal güzellikleri ile Denizli’nin önemli yerleşim birimlerinden biridir. İlçenin bilinen ilk ismi Mosyna’dır. İlçeye Türk akınlarının başlamasına kadar da bu isimle anılmıştır. Daha sonra bölgeye yerleşen Türkler, semte bugünkü ismini vermiştirler. Çal, Çağatay lehçesinde yüksek yer, taşlık tepe anlamına gelmektedir. 

Çal Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Çal satılık ev tercih etmeyi düşünenler için, yazının ilk bölümünde semte dair mutlaka bilmeleri gereken özelliklere değindik. İlçe, 1521 kilometrekarelik yüzölçümü ile kentin en büyük yerleşim yerlerinden biridir. Semtin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık 850 metredir. İlçenin yakınlarından geçen Büyük Menderes Nehri bölgeye can suyunu getirmektedir. Yüksek bir bölgede kurulmuş olması nedeniyle burada ırmaklar menderesler çizerek akmaktadır. İlçe Denizli’nin kuzey hattında yer almaktadır ve semt kent merkezinden yaklaşık altmış beş kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Çökelez Sağı’nın doğu eteklerine yerleşmiş olan semt Uşak’a bağlı birkaç ilçe ve Denizli’nin Banaz ve Honaz semtleri ile komşudur. 

Çal Satılık Daire Seçeceklere Semtin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o bölgenin yerleşimi ve emlak piyasası hakkında bilgi vermektedir. Çal satılık konut bakanlarında ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Halkın çok büyük bir bölümü geçimini üzüm yetiştiriciliğinden kazanır. Çal ilçesinde yetişen üzüm oldukça ünlüdür. Çal Karası olarak da bilinen meyve, çevre il ve ilçelere gönderilerek iç pazarın ihtiyacını karşılar. Semtte tüm bunlara ek olarak bamya, elma, tütün, arpa, çavdar, buğday, haşhaş, kapari, mısır ve kekik de üretilmektedir. Tarımla uğraşan hanelerin neredeyse hepsi küçükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı da yapmaktadır. Semtte, bir çimento fabrikası, bir de meyve suyu fabrikası bulunmaktadır. 

Çal Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu 

Çal ilçesinin nüfusu 01 Şubat 2019’da açıklanmış olan TÜİK Raporu’na göre 19.259’dur. Kent nüfusunun yaklaşık %82i burada yaşamını sürdürmektedir. İlçede popülasyon cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Ancak bölgeninin nüfusu 2007 yılından sonra düzenli olarak azalmıştır. Bugün de azalma eğilimindedir. Bu nedenle nüfusun artış hızı eksilerde seyretmektedir.  İlçe mahalle ve köylerden meydana gelmektedir. Bucak, mezra gibi köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Denizli Çal satılık ev tercih edecekler aşağıda hem nüfusuna hem de gelişmişliklerine göre sıralanmış olan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırıp, işlerini kolaylaştırabilirler:

 • Süller Mahallesi 
 • İsmailler Mahallesi
 • Akkent Mahallesi
 • Hançalar Mahallesi
 • Hüseyinler Mahallesi
 • İsabey Mahallesi
 • Selcen Mahallesi
 • Ortaköy Mahallesi
 • Kabalar Mahallesi
 • Sazak Mahallesi
 • Yeşil Yurt Mahallesi
 • Yukarı Seyit Mahallesi

Eğer Çal satılık daire düşüncenizden eminseniz ve hemen harekete geçmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılara danışabilir veya sahibinden Çal satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Denizli Çal Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Çal Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Çanakkale Ayvacık Koyunevi Köyü Satılık Arsa
 • Konya Akşehir Yıldırım Mahallesi Satılık Konut
 • İzmir Bergama Bölcek Mahallesi Satılık Tarla
 • Sakarya Kaynarca Satılık Müstakil Ev
 • Bursa Nilüfer Minareliçavuş Mahallesi Satılık Müstakil Ev
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.