Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Denizli Çameli Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çamelicancel
Denizlicancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çameli Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Çameli satılık daire arıyorsanız daire arayan her kişi gibi sizin de daha önceden seçmiş olduğunuz ilçe ya da bölge hakkında en azından biraz fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Bu nedenle bu yazımızda Çameli ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi ilçeyi temel düzeyde tanımlayabilecek bilgileri edindikten sonra konut araştırma sürecinize daha da emin adımlarla ilerleyebileceksiniz.

Çameli Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Öncelikle Çameli ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Denizli iline bağlıdır. Denizli'nin en güneyinde kalan ilçesidir. Denizli il merkezine 112 kilometre uzaklıktadır ve il merkezinin kuzey tarafında yer almaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 738 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 354 metre olarak ölçülmüştür. İlçede genellikle orman alanları bulunmaktadır. İlçe arazisinin neredeyse yarısını dağlık alanlar oluşturmaktadır. Çameli'nin en yüksek dağı 2.571 metre yükseltisi ile Honaz Dağı'dır.  Yayla karakterli bir arazi yapısına sahiptir. İlçenin etrafını kaplayan komşu illerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Burdur ve Afyon illeri bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Aydın ve Manisa illeri bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey tarafında Uşak ili bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında Muğla ili bulunmaktadır.

Çameli Satılık Daire Araştıran Kişiler için Bölgenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Denizli iline bağlı olmasına rağmen bölgede görülen iklim özellikleri Ege Bölgesi'nden daha ziyade Akdeniz iklimine kaymaktadır. Yıllık ortalama sıcaklık 34 santigrat derece iken en soğuk sıcaklık ortalama olarak 2 santigrat derece civarındadır. Yaz mevsimleri sıcak ve kurak geçerken kış ayları yağışlı ve ılık geçmektedir. Yükseltinin artması ile birlikte iklim koşulları da bir o kadar sertleşmektedir.

Denizli Çameli satılık daire arayanlar için ilçe sakinleri gelirlerini çoğunlukla tarım sektöründen karşılamaktadır. Ancak tanımın yanı sıra mevsimlik işçilik ile birlikte büyükbaş hayvan besiciliği faaliyetleri de gözlemlenmektedir. Yayla turizmi yaz mevsiminde canlandığından ötürü senenin bu zamanında turizm de yan bir gelir sağlamaktadır. İlçenin bazı köylerinde ise balıkçılık da yapılmaktadır.

Çameli Satılık Daire Bakanlar için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Çameli ilçesinde toplam 18.256 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,34'ü erkek nüfus tarafından oluşturulurken geriye kalan %49,66'lık kesim kadın nüfus tarafından oluşturulmuştur. İlçenin son 10 yıllık nüfus artışı grafiğine göre, belirli ve düzenli bir şekilde nüfus düşüşü yaşandığı gözlemlenmektedir. Ancak bu nüfus düşüşü radikal miktarlarda gerçekleşmemektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %0,80 olarak tespit edilmiştir. İlçedeki insanların neredeyse yarısı orta yaşlı nüfustandır. Çameli sakinlerinin eğitim düzeyine bakacak olursak ilçe içerisinde en çok ilkokul mezunlarının var olduğu gözlemlenecektir. İlkokul mezunlarından sonra okur-yazar olmayan insanlar ve sonrasında da ortaokul mezunları gelmektedir. Her ne kadar nüfusun büyük bir bölümü Denizlili olsa da başka şehirlerden gelip burada yaşamayı tercih edenler de vardır. Bu insanların büyük bir bölümü Muğla ve Burdur illerinden gelmektedir.

Çameli Satılık Daire Araştıran Kişilerin Tercih Edebileceği Mahalleler

Çameli ilçesine bağlı olan toplam 31 adet mahalle bulunmaktadır. Çameli satılık ev arayan okuyucularımızın aralarından tercih edebileceği bu mahallelerden popüler olanların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Yeni Mahalle,
 • Kalınkoz Mahallesi,
 • Elmalı Mahallesi,
 • Kirazlıyayla Mahallesi,
 • Güzelyurt Mahallesi,
 • Kolak Mahallesi.

Eğer siz de Çameli sahibinden satılık müstakil ev arayışındaysanız bölgede bulunan emlakçılara uğramayı unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Denizli Çameli Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Çameli Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Konya Altınekin Hacınuman Mahallesi Satılık Tarla
 • Malatya Battalgazi Şifa Mahallesi Satılık Daire
 • Düzce Düzce Merkez Nuhlar Köyü Satılık Arsa
 • Giresun Giresun Merkez Kale Mahallesi Satılık Daire
 • Aydın Kuşadası Soğucak Mahallesi Günlük Kiralık Villa
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.