Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Denizli Çardak Satılık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çardakcancel
Denizlicancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çardak Satılık Daire Düşünenlere  Tercih Rehberi

Çardak satılık daire arayanlar için hazırladığımız bu yazının sonunda ilçe hakkında tüm önemli bilgilere ulaşmış olacaksınız. Sizi hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaştıracak bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden ve ikliminden, ikinci bölümünde kısaca tarihinden ve son bölümünde ise ilçenin demografik durumu ile mahallelerinden bahsedeceğiz. Çardak, ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli iline bağlı on dokuz farklı yerleşim biriminden biridir. 1991 yılından beri semtte hizmet veren bir havalimanı bulunmaktadır. Bu havalimanı önce askeri amaçlarla kullanılmıştır. 1998 yılında yapılan tadilatlar ile ulusal ve uluslararası uçuşlara uygun hale getirilmiştir. Havalimanı, ilçenin stratejik önemini arttıran çok önemli faktörlerden biridir. 

Çardak Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Konumu

Çardak satılık ev tercih etmeyi düşünenler için, yazının ilk bölümünde semte dair mutlaka bilmeleri gereken özelliklere değindik. Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o ilçenin yerleşiminden ekonomisine kadar birçok farklı konuyu etkilemektedir. Çardak ilçesi, Denizli iline bağlı 453 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerine yayılmış bir yerleşim birimidir. Semtin rakımı, daha klasik bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 880 metredir. İlçenin rakımı, diğer yerleşim birimlerinden fazladır. Semt, dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. Maymun Dağı’nın eteklerine kurulan ilçede ılıman karasal iklim görülmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçede yğışlar, ilkbahar aylarında görülmektedir. 

Çardak Satılık Daire Arayanlara İlçenin Tarihi 

Bir bölgede emlak satın almadan önce, o il veya ilçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmanız o bölge ile bağlantılarını kuvvetlendirecektir. Bu nedenle Çardak satılık konut  düşünenler için ilçenin tarihinden kısaca bahsetmemiz gerektiğini düşündük. Çardak ilçesinin tarihi milattan önceki çağlara kadar uzanmaktadır. Bölgenin bilinen ilk uygarlığı Frigyalılar’dır. Semt, Frigyalılar döneminde bir yerleşim birimine dönüşmüştür. O dönem Avana ismi ile anılmıştır. Avana, acı göl anlamına gelmektedir. İlçede daha sonra Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklular hüküm sürmüştür. İlçe, Yıldırım Beyazıd döneminde Osmanlı topraklarına katılmıştır. Ancak 1402 yılından sonra gerçekleşen Ankara Savaşı ile elden çıkmıştır. Bu nedenle 1429 yılında tekrar fethedilmiştir. 

Çardak Satılık Daire Bakanlara Mahalle Önerisi 

Çardak ilçesinde yaşamına devam edenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 9144’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %51.56’sı erkek,  %48.44’ü ise kadındır.  Cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılan nüfus 2008-2017 yılları arasında azalmıştır. 2017-2019 yıllarında ise önemli bir artış göstermiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %5.89 olarak hesaplanmıştır. İlçe, mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Bucak ve mezra gibi köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Denizli Çardak satılık ev tercih edecekler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan yerleşim birimlerinden birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilir:

 • Gemiş Pınarı Mahallesi
 • Gemişli Mahallesi 
 • Çınar Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Saray Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Beylerli Mahallesi
 • Söğütlü Mahallesi
 • İstiklal Mahallesi
 • Çaltı Mahallesi

Eğer Çardak satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz ve hemen harekete geçmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Denizli Çardak satılık konut  ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Denizli Çardak Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Çardak Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Giresun Alucra Boyluca Köyü (Gevezeli Mahallesi) Satılık Köy Evi
 • Manisa Salihli Keli Mahallesi Satılık Arsa
 • İstanbul Beyoğlu Kiralık Daire
 • Şanlıurfa Satılık İşyeri
 • Van Günlük Kiralık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.