Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Denizli Pamukkale Satılık Daire Fiyatları

araması için 1,315 ilan bulundu
search
Pamukkalecancel
Denizlicancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Pamukkale Satılık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Yol Gösterecek Bilgiler

Pamukkale satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Pamukkale, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli iline bağlı on dokuz ilçeden biridir. Kentin en gelişmiş yerleşim birimidir ve şehir nüfusunun yaklaşık %33.48’ine ev sahipliği yapmaktadır. İlçenin daha önceki ismi Akköy’dür. Altmış sekiz mahalleden oluşan ilçe, UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Pamukkale bir diğer adıyla Hierapolis travertenleri burada bulunmaktadır. Bu nedenle ilçeye hem yerel hem de yurtdışından turistler semte gelmektedir. 

Pamukkale Satılık Daire Arayanlara İlçenin Coğrafi Konumu

Pamukkale satılık ev tercih edeceklerin ilçenin coğrafi özellikleri ve konumu hakkında bilgi sahibi olmalıdır. İlçe, 186 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği yalnızca 210 metredir. Bu rakam kent ortalamasından düşüktür. İlçe ovalık, düz bir arazi üzerine kurulmuştur. Mineralli topraklar üzerine kurulmuş olan semtte tarımsal verimlilik ve çeşitlilik yüksektir. Kentin merkezinde yer alan semtte, ılıman Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçeye en çok yağış ilkbahar ve sonbahar aylarında düşmektedir. Yıllık yağış ortalaması 900 mm civarındadır. İlçede, Akdeniz iklim tipine özgü makilere sıklıkla rastlanmaktadır. 

Pamukkale Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Pamukkale ilçesi, şehrin en gelişmiş ve en kalabalık yerleşim birimidir. Bu sebeple de ilçede birçok farklı ekonomik sektör işlemektedir. Tarım, ticaret ve turizm başlıca sektörlerdendir. İlçenin köy yerleşimlerinde yerel halk tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlamaktadır. Vişne, kiraz, şeftali, karpuz ve kavun üretimi yaygındır. Bunlara ek olarak tahıl ve baklagilde yetiştirilmektedir. Semt merkezinde ise, ekonomi ticarete dayalı olarak gelişmiştir. Hierapolis çevresinde ise turizm faaliyetleri önem kazanmaktadır. Hierapolis, 2700 metre uzunluğunda, 600 metre genişliğinde, 160 metre yüksekliğinde bir beyaz kalenin üzerine inşa edilmiştir. Semt merkezinden yirmi kilometre mesafede yer almaktadır. Pamukkale satılık konut seçecekler için birçok farklı ekonomik uğraş alanı bulunmaktadır.

Pamukkale Satılık Daire Bakanlara Mahalle Önerisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 344.065 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %49.86’sı erkek, geriye kalan %50.14’ü ise kadındır. Nüfusun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığı ilçenin popülasyonu 2013-2018 yılları arasında sürekli olarak artmıştır. Semt, 2013 yılında kurulduğundan, daha önceye ait veri bulunmamaktadır. Bölgedeki popülasyonun artış hızı %0.23 ve civarındadır. Denizli Pamukkale satılık ev düşünenler için ilçenin yerleşim birimlerini gelişmişliklerine göre sıraladık:

 • Mehmetçik Mahallesi 
 • Kınıklı Mahallesi
 • Zeytinköy Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Topraklık Mahallesi
 • İncilipınar Mahallesi
 • Karşıyaka Mahallesi
 • Bağbaşı Mahallesi
 • Dokuz Kavaklar Mahallesi
 • Aktepe Mahallesi
 • Deliktaş Mahallesi

Eğer Pamukkale satılık daire kararınızdan eminseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile iletişim kurabilir veya sahibinden Denizli Pamukkale satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, kendinize en uygun ilanı seçebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.