Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarayköycancel
Denizlicancel

Denizli Sarayköy Satılık Daire

araması için 37 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sarayköy Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçe Hakkında Bilgiler

Sarayköy satılık daire arıyorsanız sizin de konut arayan her kişi gibi, belirlediğiniz ilçe ya da bölge hakkında önceden en azından fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Bu nedenle bu yazımızda Sarayköy ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi özellikleri ve nüfus karakteristikleri gibi bir ilçeyi temel düzeyde de olsa tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık. Bu yazıyı okuduktan sonra, konut arama sürecinize daha emin adımlarla devam edebileceksiniz.

Sarayköy Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Öncelikle Sarayköy ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Denizli iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 504 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 160 metre olarak ölçülmüştür. Denizli il merkezine yalnızca 20 kilometre mesafede yer alan Sarayköy ilçesinin etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzey tarafında Buldan ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu tarafında Denizli il merkezi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında Babadağ ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Buharkent ilçesi bulunmaktadır.

İlçe içerisinden Menderes Nehri geçmektedir. Büyük Menderes, Aydın Dağları ile Menteşe Dağları arasında akmaktadır. İlçe genelinde Akdeniz ikliminin karakteristikleri görülmektedir. Bu nedenle yaz mevsimleri kurak ve sıcak geçerken kış mevsimleri ılık ve yağışlı geçmektedir. 

Sarayköy Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgedeki Ekonomik Faaliyetler

İlçenin ve etrafında bulunan bölgenin sakinleri için, dokumacılık sektörü ana gelir kaynağı olarak görülmektedir. Her ne kadar eski zamanlarda Babadağ ilçesinde ve köylerinde dokumacılık faaliyeti yaygın olsa da artık Sarayköy bölgesinde de yapılmaktadır. Üretilen ürünler işlenerek çarşaf ve nevresim olarak ekonomiye katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda yurtdışına ihracat da yapılmaktadır. Dokumacılık sektörünün yanı sıra bölgedeki meşrubat fabrikası ile birlikte ilçe içerisinde gazoz ve kola üretimi ve ticareti de oldukça yaygınlaşmıştır. 

Sarayköy satılık konut düşünenler için ilçede iklimin de getirdiği avantajlar ile birlikte bahçe kültürü de oldukça gelişmiştir. Bu faaliyet sonucunda erik, kayısı ve şeftali gibi ürünler başta olmak üzere birçok başka meyve yetiştiriciliği de görülmektedir. İlçenin başlıca gelir kaynakları arasında bağcılık ve pamuk üretimi de bulunmaktadır. Seracılık da yan bir gelir sağlamaktadır.

Sarayköy Satılık Daire Bakan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Sarayköy ilçesinde toplam 30.768 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,44'lük kısmı erkek nüfus tarafından oluşturulurken geriye kalan %49,56'lık kısım ise kadın nüfus tarafından oluşturulmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus artış grafiğine göre, ilçede bugüne dek neredeyse hiç radikal bir nüfus artışı ya da azalışı görülmemiştir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %1,00 olarak tespit edilmiştir.

Sarayköy Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için Mahalle Seçenekleri

Sarayköy ilçesine bağlı olan toplam 32 adet mahalle bulunmaktadır. Sarayköy satılık ev arayan okuyucularımızın aralarından tercih edebileceği kalabalık mahallelerin bir listesi aşağıda verilmiştir:

 • Atatürk Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Turan Mahallesi,
 • Aşağı Mahallesi,
 • Duacılı Mahallesi
 • Sakarya Mahallesi,
 • Beylerbeyi Mahallesi,
 • Tosunlar Mahallesi, 
 • Sığma Mahallesi.

Sarayköy sahibinden satılık müstakil ev gibi bölge spesifiğindeki konut araştırmalarınız sürecinde danışmanlık hizmeti almak için bölgedeki emlakçılara uğrayabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Denizli Sarayköy Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Denizli Serinhisar Satılık Daire
 • Denizli Satılık Daire
 • Diyarbakır Bağlar 5 Nisan Mahallesi Satılık Ev
 • Diyarbakır Bağlar Bağcılar Mahallesi Satılık Ev
 • Diyarbakır Bağlar Mevlana Halit Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.