/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bağlarcancel

Diyarbakır Bağlar Satılık Daire

araması için 287 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bağlar Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Bağlar satılık daire arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına kavuşmuş olacaksınız. Bağlar,  Türkiye Cumhuriyeti’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve bölgenin en gelişmiş illerinden biri olan Diyarbakır’a bağlı ilçelerden biridir. Diyarbakır, on yedi yerleşim biriminden oluşmaktadır. İlçe, kentin en gelişmiş ve en kalabalık semtidir. Semt, Diyarbakır’ın en büyük ilçesi olduğu gibi ülkemizin de en büyük ilçelerinden biridir.  Daha önceleri bir semt olan Bağlar ilçesi daha sonra merkez ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe 1993 yılında çıkarılan bir kanun ile büyükşehir belediyesi  ile yönetilmeye başlanmıştır. 

Bağlar Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Konumu ve İklimi

Bağlar satılık ev tercih etmeyi planlayanlar ilçenin coğrafi özellikleri, doğal yapısı ve iklimi hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bağlar ilçesi 438 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 880 metredir. İlçe, Kayapınar, Yenişehir, Sur ve Çınar ilçeleri ile komşu vaziyettedir.  İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. Çetin geçen kış ayları, yerini yağmurlu ilkbahar ve sonbahar aylarındaki yağışlı günlere bırakmaktadır. İlçede yükseltinin fazla olması ve etrafının dağlar ile çevrili olması, iklimi daha zorlu hale getirmiştir. Bölge doğal güzellikleri ve sahip olduğu şehir olanakları ile şehrin en önemli yerleşim birimidir. 

Bağlar Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomik durumu, o ilçenin emlak piyasasını birincil derecede etkiler. İlçe ekonomisinin temelinde tarım vardır. Bu nedenle Bağlar satılık konut tercih edeceklerin ilçe ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Yerel halkın önemli bir bölümü tarımla uğraşır. İlçede karpuz üretimi had safhadadır. Bölgede yedi çeşit karpuz yetiştirilmektedir. Pembe, sürme, ferikpaşa, yafa, alaca gibi türler çok önemlidir. Yerel halkın büyük bir bölümü tarım ile birlikte hayvancılıkla da uğraşmaktadır. Koyun, kıl keçisi ve sığır beslenmektedir. İlçede orman varlığı da önemli bir yer kaplamaktadır. Bölgede bulunan ormanlar genellikle fundalık görünümündedir. Bu nedenle de ilçedeki mevcut ormanların yanı sıra, ağaçlandırma çalışmaları da devam etmektedir. 

Bağlar Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 388.387 kişiye ulaşmıştır. İlçede yaşamını sürdürenlerin %50.24’ü erkek, geriye kalan %49.76’sı ise kadındır. Burada yaşayanlar, kent nüfusunun yaklaşık %22.42’sine tekabül etmektedir. İlçenin nüfusu 2008 yılından beri düzenli olarak artmıştır. En kritik yükseliş 2009-2010 yılları arasında gerçekleşmiştir. Semt popülasyonunun artış hızı %0.47’ye ulaşmıştır. İlçe kırk sekiz mahalleden oluşmuştur ve bu mahalleler Diyarbakır Bağlar satılık ev bakanlar için gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

 • Bağcılar Mahallesi 
 • 5 Nisan Mahallesi
 • Mevlana Halit Mahallesi
 • Şeyh Şamil Mahallesi
 • Kaynartepe Mahallesi
 • Selahattin Eyyübi Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Yunus Emre Mahallesi
 • Körhat Mahallesi
 • Yeniköy Mahallesi
 • Muradiye Mahallesi
 • Karacadağ Mahallesi

Eğer Bağlar satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Bağlar satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

13 Temmuz 2021

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

1 Temmuz 2021

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Bağlar Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.