Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Licecancel
Diyarbakırcancel

Diyarbakır Lice Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Lice Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Lice satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Lice Satılık Konut Arayanlara İlçe Ekonomisi Hakkında Bilgiler

Diyarbakır’ın önemli ilçelerinden biri olan Lice ilçesinin temel gelir kaynakları tarım ve hayvancılıktır. İlçede yer alan arazilerin 41 bin 346 hektarlık bölümünde sulu tarım faaliyetleri yapılırken 358,54 hektarlık bölümünde ise kuru tarım faaliyetleri yapılmaktadır. Sulu tarım yapılan arazilerde genellikle tütün, pamuk, sebze tarımı yapılırken kuru tarım yapılan arazilerde de buğday, arpa ve başka hububat ürünlerin tarımı yapılmaktadır. Lice satılık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçenin yer şekillerinin engebeli oluşundan ötürü tarım arazilerinin çok fazla olmadığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu sebeple halk geçimini sağlamak için hayvancılık faaliyetleri ile de ilgilenmektedir. İlçede küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri sürdürülmektedir. Lice’de satılık konut arayan kişiler bölgede hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Lice Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 26 bin 163’tür. İlçe nüfusunun yüzde 52,57’sini (13 bin 755) erkek, yüzde 47,43’ünü (12 bin 408) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Lice satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 70 adet mahalle bulunmaktadır. Lice satılık konut arayışında bulunabileceğiniz mahalleler: Abalı Mahallesi, Akçabudak Mahallesi, Arıklı Mahallesi, Bağlan Mahallesi, Baharlar Mahallesi, Bayırlı Mahallesi, Birlik Mahallesi, Budak Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Çağdaş Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çavundur Mahallesi, Çeper Mahallesi, Çıralı Mahallesi, Dallıca Mahallesi, Damar Mahallesi, Daralan Mahallesi, Delvan Mahallesi, Dernek Mahallesi, Dibek Mahallesi, Dolunay Mahallesi, Duru Mahallesi, Ecemiş Mahallesi, Ergin Mahallesi, Esenler Mahallesi, Gökçe Mahallesi, Güçlü Mahallesi, Güldiken Mahallesi, Gürbeyli Mahallesi, Hedik Mahallesi, Kabakaya Mahallesi, Kali Mahallesi, Karahasan Mahallesi, Kelvan Mahallesi, Kılıçlı Mahallesi, Kıpçak Mahallesi, Kıralan Mahallesi, Kıyı Mahallesi, Körtük Mahallesi, Kumluca Mahallesi, Kutlu Mahallesi, Mulla Mahallesi, Muradiye Mahallesi, Müminağa Mahallesi, Ortaç Mahallesi, Oyuklu Mahallesi, Örtülü Mahallesi, Savat Mahallesi, Saydamlı Mahallesi, Serin Mahallesi, Sığınak Mahallesi, Şaar Mahallesi, Şenlik Mahallesi, Tepe Mahallesi, Tuzla Mahallesi, Türeli Mahallesi, Uçarlı Mahallesi, Ulucak Mahallesi, Üçdamlar Mahallesi, Yalaza Mahallesi, Yalımlı Mahallesi, Yamaçlı Mahallesi, Yaprak Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşilburç Mahallesi, Yolçatı Mahallesi, Yorulmaz Mahallesi, Yünlüce Mahallesi, Ziyaret Mahallesi ve Zümrüt Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Diyarbakır Lice ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Diyarbakır Lice’de uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.