/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Diyarbakır Silvan Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Silvancancel
Diyarbakırcancel

Silvan Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda yardımcı oluyoruz. Silvan satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Silvan Satılık Daire Arayanlara İlçe Coğrafi Bilgileri

Diyarbakır’ın önemli ilçelerinden biri olan Silvan düzlük ve engebeli yapılardan oluşan bir arazi yapısına sahiptir. Yüzölçümü 1.373 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 1500 metreyi bulmaktadır. Silvan satılık ev arayan kişiler ilçe coğrafyası hakkında detaylı bir araştırma yapmaktadır. Diyarbakır il merkezine 82 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin batısında Diyarbakır merkez ilçesi ve Hazro, doğusunda Batman ili, kuzeyinde Lice ve Kulp ilçeleri, güneyinde ise Bismil ilçesi bulunmaktadır. Karasal iklim özelliklerinin hakim olduğu ilçede yazlar sıcak ve kurak geçmektedir. İlçede yer alan baraj sebebi ile bölge iklimi biraz yumuşamıştır, bu nedenle kışlar çok sert geçmemektedir.  İlçede en soğuk ay Ocak ayı iken en sıcak ayın Temmuz ayı olduğu tespit edilmiştir.

Silvan Satılık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verileri dahilinde edinilen bilgilere göre ilçe toplam nüfusu 86 bin 672’dir. İlçe nüfusunum yüzde 50,56’sını (43 bin 823) erkek, yüzde 49,44’ünü (42 bin 849) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Silvan satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 93 adet mahalle bulunmaktadır. Silvan satılık daire arayabileceğiniz mahallelerden başlıcaları: Akyol Mahallesi, Alibey Mahallesi, Altınkum Mahallesi, Arı Mahallesi, Aşağıkaya Mahallesi, Aşağıveysi Mahallesi, Babakaya Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Başdeğirmen Mahallesi, Başıbüyük Mahallesi, Bayrambaşı Mahallesi, Bellibahçe Mahallesi, Bereketli Mahallesi, Beypınar Mahallesi, Boyunlu Mahallesi, Çaldere Mahallesi, Çardak Mahallesi, Çatakköprü Mahallesi, Çevriksu Mahallesi, Çiğdemli Mahallesi, Dağcılar Mahallesi, Darköprü Mahallesi, Demirkuyu Mahallesi, Dolaplıdere Mahallesi, Doluçanak Mahallesi, Görentepe Mahallesi, Görmez Mahallesi, Güçlü Mahallesi, Gündüz Mahallesi, Gürpınar Mahallesi, Güzderesi Mahallesi, Heybelikonuk Mahallesi, İncesu Mahallesi, Kale Mahallesi, Karacalar Mahallesi, Karahacı Mahallesi, Karamus Mahallesi, Kasımlı Mahallesi, Kayadere Mahallesi, Kazandağı Mahallesi, Keklikdere Mahallesi, Kıraçtepe Mahallesi, Kızlar Mahallesi, Konak Mahallesi, Kumgölü Mahallesi, Kumluk Mahallesi, Kutlualan Mahallesi, Mescit Mahallesi, Nohuttepe Mahallesi, Onbaşılar Mahallesi, Ormandışı Mahallesi, Otluk Mahallesi, Sağlık Mahallesi, Sarıbuğday Mahallesi, Selahattin Mahallesi, Sulak Mahallesi, Sulubağ Mahallesi, Susuz Mahallesi, Şanlı Mahallesi, Taşpınar Mahallesi, Tekel Mahallesi, Tokluca Mahallesi, Umur Mahallesi, Üçbasamak Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşerdi Mahallesi, Yeşilbahçe Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi ve Yolaç Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire arayışınızda tercihinizi Diyarbakır Silvan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Diyarbakır Silvan’da kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Silvan Satılık Daire
Akçayır MahallesiAkçeltik MahallesiAkdere MahallesiAkyol MahallesiAlibey MahallesiAltınkum MahallesiArı MahallesiAşağıkaya MahallesiAşağıveysi MahallesiBabakaya MahallesiBağdere MahallesiBağlar MahallesiBahçelievler MahallesiBahçe MahallesiBaşdeğirmen MahallesiBaşıbüyük MahallesiBayrambaşı MahallesiBellibahçe MahallesiBereketli MahallesiBeypınar MahallesiBoyunlu MahallesiCamii MahallesiÇakıltaşı MahallesiÇaldere MahallesiÇardak MahallesiÇevriksu MahallesiÇiğdemli MahallesiÇiğil MahallesiÇobantepe MahallesiDağcılar MahallesiDarköprü MahallesiDemirkuyu MahallesiDolaplıdere MahallesiDoluçanak MahallesiDuru MahallesiDüzalan MahallesiErikyazı MahallesiEskiköy MahallesiEskiocak MahallesiEşme MahallesiFeridun MahallesiGökçetevek MahallesiGörentepe MahallesiGörmez MahallesiGüçlü MahallesiGündüz MahallesiGürpınar MahallesiGüzderesi MahallesiHeybelikonuk Mahallesiİncesu MahallesiKale MahallesiKaracalar MahallesiKarahacı MahallesiKaramus MahallesiKasımlı MahallesiKayadere MahallesiKazandağı MahallesiKeklikdere MahallesiKıraçtepe MahallesiKızlar MahallesiKonak MahallesiKumgölü MahallesiKumluk MahallesiKutlualan MahallesiMalabadi MahallesiMescit MahallesiNohuttepe MahallesiOnbaşılar MahallesiOrmandışı MahallesiOtluk MahallesiSağlık MahallesiSarıbuğday MahallesiSelahattin MahallesiSulak MahallesiSulubağ MahallesiSusuz MahallesiŞanlı MahallesiTaşpınar MahallesiTekel MahallesiTokluca MahallesiUmur MahallesiÜçbasamak MahallesiYenidoğan MahallesiYeniköy MahallesiYenişehir MahallesiYeşerdi MahallesiYeşilbahçe MahallesiYeşilköy MahallesiYolaç MahallesiYolarası MahallesiYukarıveysi MahallesiYuva MahallesiYüksek Mahallesi
Diyarbakır Silvan Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Diyarbakır Silvan Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Diyarbakır Silvan Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Yenişehir Aziziye Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Yenişehir Kooperatifler Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Yenişehir Şehitlik Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Diyarbakır Yenişehir Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Diyarbakır Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.