/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenişehircancel

Diyarbakır Yenişehir Satılık Daire

araması için 139 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yenişehir Satılık Daire Arayanlara Özel Rehber 

EmlakJet satılık ya da kiralık ev arayanlara kolaylık sağlamak için var. İstediğiniz bölgedeki ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. Yenişehir satılık daire arayışınızda kısa bir ara verip bu yazıyı okuyarak ilçe hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yenişehir, Diyarbakır’ın ilçelerinden bir tanesidir. 2008 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. 358 kilometrekarede oluşan bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği ortalama 668 metre civarlarındadır. İlçenin kuzeyinde Eğil, güneyinde Bağlar, güneybatısında Kayapınar, batısında Ergani ve doğusunda Sur ilçeleri yer alır. İlçede karasal iklim tipi görülür. Yaz ayları çok sıcak geçer. Kış ayları ise Doğu Anadolu’da olduğu kadar soğuk geçmez. Bitki örtüsünü bozkırlar oluşturur. Bu bitkiler bahar aylarında kısa bir süreliğine açıp yaz başında yağışların azalmasıyla kururlar. 

Yenişehir Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu 

Yenişehir Diyarbakır’ın en kalabalık 3. ilçesidir. Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 206.793 kişiden oluşur. Bu kişilerin 102.229’u kadın ve 104.564’ü erkektir. Oranlarsak nüfusun %49,44’ünü kadınlar ve %50,56’sını erkekler oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılım gösterir. 2017’de Yenişehir’de yaşamını sürdüren kişi sayısı ise 204.284’dür. Bir senede bölge nüfusunda artış meydana gelmiştir. Yıllık nüfus artış oranı %1,23’dür. İlçe Diyarbakır’ın nüfus yoğunluğu en fazla olan 3. ilçesidir. Kilometrekareye 578 kişi düşer. 

Yenişehir Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalleleri

İlçenin 42 mahallesi vardır. Bu mahalleleri; Cumhuriyet Mahallesi, Dökmetaş Mahallesi, Al Mahallesi, Eser Mahallesi, Dicle Mahallesi, Alangör Mahallesi, Gürdoğan Mahallesi, Ekinciler Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Çimenler Mahallesi, Alpu Mahallesi, İlbaş Mahallesi, Geyiktepe Mahallesi, Dokuzçeltik Mahallesi, Aziziye Mahallesi, Sancar Mahallesi, Güvercinlik Mahallesi, Çelikevler Mahallesi, Başil Mahallesi, Seyrantepe Sanayi Mahallesi, Güzelköy Mahallesi, Dönümlü Mahallesi, Bozek Mahallesi, Üçkuyu Mahallesi, Kooperatifler Mahallesi, Ferit Köşk Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Yukarı Nasırlar Mahallesi, Sarıyatak Mahallesi, Dikentepe Mahallesi, Yüksek Mahallesi, Şehitlik Mahallesi, Elidolu Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Kesikağaç Mahallesi, Fabrika Mahallesi, Yolaltı Mahallesi, Sivritepe Mahallesi, Güvendere Mahallesi, Yaytaş Mahallesi, Hantepe Mahallesi ve Tanışık Mahallesidir. Bu mahalleler arasından en çok tercih edilen Diyarbakır Yenişehir Fabrika mahallesi satılık daireler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

Yenişehir Satılık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki ev sayısı 68.514’tür. Hane başına düşen kişi sayısı 4,69’dur. İşyeri sayısı 10.787’dir. Bölgedeki satılık dairelerin ortalama büyüklükleri 146 metrekareden oluşur. Satılık daire fiyatları ortalama 165.710 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen biri satın alma bedeli 1.135 TL’ye denk gelir. Dairelerin geri dönüşü ortalama 16 yıldır. Bu da bir dairenin kendi satışını kira geliri ile geri çıkarma süresinin ortalama 16 sene sürdüğü anlamına gelir. Oda sayıları ve alanlarına göre ortalama Yenişehir satılık daire fiyatları ise aşağıdaki gibidir. 

 • 1+1, 64 metrekarelik bir dairenin fiyatı 87.808 Türk Lirası,
 • 2+1, 100 metrekarelik bir dairenin fiyatı 118.300 Türk Lirası,
 • 3+1, 150 metrekarelik bir dairenin fiyatı 160.800 Türk Lirası ve 
 • 4+1, 200 metrekarelik bir dairenin fiyatı 292.200 Türk Lirasıdır. 

Ev arayışınızda bütçenizi oluşturduysanız ilgili ilanları emlakjet.com üzerinden inceleyebilirsiniz. İstediğiniz kriterlere en çok uyan emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Diyarbakır Yenişehir Aziziye mahallesi ilanlarına ve diğer mahallelerdeki ilanlara listeleme sayfalarımızdan bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

22 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Diyarbakır Yenişehir Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Diyarbakır Satılık Daire
 • Düzce Akçakoca Ayazlı Mahallesi Satılık Daire
 • Düzce Akçakoca Osmaniye Mahallesi Satılık Ev
 • Düzce Akçakoca Satılık Ev
 • Düzce Çilimli Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.