Emlakjet

Diyarbakır Satılık Daire

araması için 1,921 ilan bulundu
search
Diyarbakırcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Diyarbakır Satılık Konut Fiyatları Ne Kadar?
chevron_right
Diyarbakır Satılık Konut fiyatları 22.000,00 ile 860.000.000,00 arasında değişmektedir.
 • Diyarbakır Satılık Daire fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?
chevron_right
Diyarbakır Satılık Daire fiyatları evin konumu, büyüklüğü gibi etmenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Diyarbakır Satılık Daire Ararken İşinizi Kolaylaştıracak İlçe Rehberi

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin orta kısmında Elcezire (Mezopotamya)'nın Kuzeyinde yer alan Diyarbakır’dan ev satın alırken ilk önce işe hangi ilçesinde yaşamak isteyeceğinize karar vererek başlayabilir ve işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Güneyde Mardin, Kuzeyden Elazığ, Bingöl, Batıda Urfa, Malatya, Adıyaman, Doğuda da Siirt ve Muş illeri ile sınırlı olan Diyarbakır'ın merkez ilçe olarak yüz ölçümü ise 3010 kilometrekaredir. Diyarbakır satılık daire seçeneklerini incelerken yol haritası olabilecek ilçe rehberini sizler için paylaşıyoruz.

 

Diyarbakır İlçeleri Nelerdir?

 • Diyarbakır’ın Silvan İlçesi: Diyarbakır İlinin doğusunda ve merkeze 82 kilometre uzakta yer alan Silvan’ın ilçeye bağlı toplamda 82 köyü bulunuyor. Diyarbakır ve Silvan arası ulaşım ise minibüs ile kolaylıkla sağlanabiliyor.
 • Diyarbakır’ın Ergani İlçesi: Merkez ile 57 kilometre uzaklıkta bulunan Ergani İlçesi’nin yüzölçümü 1.489 kilometrekaredir. En son 2007 senesinde gerçekleştirilen Adrese Dayalı Nüfus kayıt Sistemine göre şehir nüfusu 61.973, ilçe toplam nüfusu da 109.678’dir. 83 köyü ile Diyarbakır İlinin en büyük ilçesi olan Ergani satılık daire seçenekleri ile de ön plana çıkıyor. Sayfamızda bulunan ilanları inceleyerek Ergani’de istediğiniz evi rahatlıkla bulabilirsiniz.
 • Diyarbakır’ın Hani İlçesi: Diyarbakır’a 97 kilometre uzaklıkta bulunan Hani İlçesinin yüzölçümü ise 415 km2.’yi buluyor. Köy nüfusu 27.516, merkez nüfusu da 10.302 kişi olan İlçede toplamda 37.818 kişi yaşamakta. İlçeye bağlı olan 23 mezra ve 20 köyü bulunan Hani ilçesinden merkeze ulaşım ise minibüs hatları ile sağlanıyor.
 • Diyarbakır’ın Çermik İlçesi: 1032 kilometrekare yüzölçümü olan ilçenin Diyarbakır merkeze uzaklığı ise 90 kilometredir. İlçeye bağlı 76 köy, 38 mezra ve 1 adette belde bulunuyor. İl merkezine ulaşım minibüsler ile rahatlıkla sağlanabiliyor.
 • Diyarbakır’ın Çüngüş İlçesi: 489 kilometrekare yüzölçümü olan Çüngüş’ün İl merkezine olan uzaklığı ise 117 kilometredir. Yaklaşık 15.000 nüfusu bulunan ilçeden merkeze ulaşım minibüs hatları ile sağlanmaktadır. Emlakçıdan veya sahibinden satılık daire Diyarbakır Çüngüş İlçesi seçenekleri için ilanlarımızı inceleyebilir ve sizin için en uygun evi seçebilirsiniz.
 • Diyarbakır’ın Kulp İlçesi: Diyarbakır’ın Kuzeydoğusunda yer alan Kulp İlçesinin Diyarbakır merkeze uzaklığı 135 kilometredir. 1.601 yüzölçümüne sahip olan ilçeden merkeze ulaşım ise minibüs hatları ile sağlanmaktadır.
 • Diyarbakır’ın Eğil İlçesi: Yaklaşık yüzölçümü 450 kilometre kare olan ilçe il merkezinin kuzeyindeki dağlık arazide yer almaktadır. İl merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Eğil ilçesine bağlı 23 mezra ve 26 köy mevcuttur. Ulaşım yine diğer ilçelerde olduğu gibi minibüs hatları ile sağlanabiliyor.
 • Diyarbakır’ın Bismil İlçesi: Diyarbakır merkeze uzaklığı 52 kilometre olan Bismil İlçesinin yüzölçümü ise 1.748 kilometrekaredir. İlçeye bağlı olarak 2 adet nahiye, 90 adet mezra ve 105 adette köy bulunuyor.
 • Diyarbakır’ın Çınar İlçesi: Diyarbakır satılık daire ararken inceleyebileceğiniz bir diğer ilçede Çınar. İl merkezine 32 kilometre uzaklıkta bulunan ilçe 1952 kilometre kare yüzölçümüne sahip. Nüfus açısından Diyarbakır’ın en büyük dördüncü, nüfus açısından da en büyük ilçesidir. Şirin bir ilçe olan Çınar’da 2 belediye ve 88 köy bulunuyor. İlçede ulaşım minibüsler ile sağlanıyor.
 • Diyarbakır’ın Dicle İlçesi: Diyarbakır’a 92 kilometre uzaklıkta bulunan Dicle İlçesi toplamda 975 kilometre kare yüzölçümüne sahiptir. Köy nüfusu 31.512 ve ilçe merkezi nüfusu da 8.610’dur.

 

Yukarıda saymış olduğumuz ilçelerin dışında; Kocaköy İlçesi, Hazro İlçesi ve Lice İlçesi de olmak üzere toplamda 13 ilçesi bulunan Diyarbakır sahibinden satılık daire ve emlakçıdan satılık daire seçenekleri ile sizleri bekliyor. Diyarbakır satılık daire listeleme sayfamızda yer alan ilanlarımızı inceleyerek sizde kendinize en uygun olabilecek evi en kolay şekilde bulabilirsiniz.

 

Diyarbakır Satılık Daire

Aradığınız evi en kısa sürede güvenle bulabilmek için en doğru yerdesiniz. Diyarbakır satılık daire ilanlarına EmlakJet'ten ulaşabilirsiniz. Diyarbakır satılık daire arayışınızda aradığınız özellikteki evleri bulabilirsiniz. Satılık daire arayışınızda sıfır yapılar, birkaç yıl içerisinde yapılmış yapılar ya da daha eski binalara uygun fiyatlı seçenekler ile sahip olabilirsiniz. Her geçen gün daha da gelişen Diyarbakır sizin ihtiyaç ve beklentilerinize uygun konutlara ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki sosyal hayat, ulaşım ve alışveriş olanakları ile ön plana çıkan Diyarbakır satılık daire ilanlarını keşfetmek için EmlakJet'te yer alan ilanları inceleyin. 

 

Diyarbakır Satılık Daire Fiyatları

Diyarbakır satılık daire fiyatları arasında bütçenize en uygun olan evi bulabilirsiniz. Gittikçe gelişen bölgede satılık daire fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiyor. Evin metrekaresi, konumu, oda sayısı, ısıtması, bina yaşı, asansörünün olup olmaması, bulunduğu kat ve sahip olduğu diğer ek özelliklere göre dairelerin fiyatları değişmektedir. Beklentilerinize ve bütçenize en uygun evi bulmak için sayfadaki ilanları inceleyebilirsiniz. 

 

Diyarbakır Satılık Daire İlanları

EmlakJet'te yer alan sahibinden satılık daire Diyarbakır ilanlarının inceleyerek hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Sitemizde yer alan ilanlar arasından sizin için en ideal eve sahip olabilirsiniz. Kriterlerinize ve bütçenize uygun ev ilanları EmlakJet'te sizleri bekliyor. 

 

Diyarbakır Satılık Daire 3+1

Diyarbakır satılık daire 3+1 ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Ailenizle geniş ve ferah bir evde yaşamak için 3 oda ve 1 salon ev arayışında iseniz doğru adrestesiniz. EmlakJet'teki 3+1 ilanları ile istediğiniz bölgede aradığınız kriterlere uygun daireleri kolayca bulabilirsiniz. Aradığınız 3 oda bir salon daire ilanları ile istediğiniz eve kavuşun!

 

Diyarbakır Satılık Daire 2+1

Diyarbakır satılık daire 2+1 ilanları sitemizde sizleri bekliyor. EmlakJet sahibinden 2+1 satılık daire ilanları ile sizi aradığınız eve kavuşturuyor. Uygun fiyatlı ilanlar, aradığınız konumda, istediğiniz metrekarede incelenmek üzere sayfamızda sizleri bekliyor. EmlakJet aracılığıyla daire sahipleriyle doğrudan iletişime geçebilir ve daireler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aile dostu ve uygun fiyatlı 2 oda 1 salon ev ilanlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Diyarbakır Satılık Daire 1+1

Diyarbakır satılık daire 1+1 ilanları ile aradığınız eve sahip olabilirsiniz. 1 oda 1 salondan oluşan evler için sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Daha çok öğrenciler, tek yaşayanlar ya da çocuksuz aileler tarafından tercih edilen 1+1 dairelere daha çok modern konut yapılarında ve rezidanslarda rastlanıyor. Bu yapı tipinde genel olarak mutfak salonun içinde yer alıyor. EmlakJet tarafından sizin için hazırlanan ilanlar aracılığıyla aradığınız o dairede yaşamaya başlayabilirsiniz. 

 

Diyarbakır Satılık Daire Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Sahibinden satılık daire Diyarbakır ararken, dikkatli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Satılık daire arayışınızda ilk olarak, bütçenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Ardından, konum faktörüne dikkat etmelisiniz. Dairenin bulunduğu bölgenin güvenliği, ulaşım imkanları, altyapı olanakları, işyerinize ya da okula olan uzaklığı gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz. Dairenin fiziksel durumunu da incelemek de gereklidir. Yapısal problemler ya da bakım gerektiren alanlar ilerleyen dönemlerde size ek masraflar çıkarabilir. Evde yaşamaya başlamadan önce eve ne kadar masraf yapılacağını belirlemelisiniz. Ayrıca tapu ve diğer tüm hukuki belgelerin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Yaşayacağınız ya da yatırım yapacağınız evi seçerken acele etmek yerine detaylı araştırma yapmak sizi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerden kurtaracaktır. 

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.