Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Diyarbakır Satılık Daire

araması için 2,160 ilan bulundu
search
Diyarbakırcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Diyarbakır Satılık Konut Fiyatları Ne Kadar?
chevron_right
Diyarbakır Satılık Konut fiyatları 22.000,00 ile 860.000.000,00 arasında değişmektedir.
 • Diyarbakır Satılık Daire fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?
chevron_right
Diyarbakır Satılık Daire fiyatları evin konumu, büyüklüğü gibi etmenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Diyarbakır Satılık Daire Ararken İşinizi Kolaylaştıracak İlçe Rehberi

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin orta kısmında Elcezire (Mezopotamya)'nın Kuzeyinde yer alan Diyarbakır’dan ev satın alırken ilk önce işe hangi ilçesinde yaşamak isteyeceğinize karar vererek başlayabilir ve işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Güneyde Mardin, Kuzeyden Elazığ, Bingöl, Batıda Urfa, Malatya, Adıyaman, Doğuda da Siirt ve Muş illeri ile sınırlı olan Diyarbakır'ın merkez ilçe olarak yüz ölçümü ise 3010 kilometrekaredir. Diyarbakır satılık daire seçeneklerini incelerken yol haritası olabilecek ilçe rehberini sizler için paylaşıyoruz.

 

Diyarbakır İlçeleri Nelerdir?

 

 • Diyarbakır’ın Silvan İlçesi: Diyarbakır İlinin doğusunda ve merkeze 82 kilometre uzakta yer alan Silvan’ın ilçeye bağlı toplamda 82 köyü bulunuyor. Diyarbakır ve Silvan arası ulaşım ise minibüs ile kolaylıkla sağlanabiliyor.

 

 • Diyarbakır’ın Ergani İlçesi: Merkez ile 57 kilometre uzaklıkta bulunan Ergani İlçesi’nin yüzölçümü 1.489 kilometrekaredir. En son 2007 senesinde gerçekleştirilen Adrese Dayalı Nüfus kayıt Sistemine göre şehir nüfusu 61.973, ilçe toplam nüfusu da 109.678’dir. 83 köyü ile Diyarbakır İlinin en büyük ilçesi olan Ergani satılık daire seçenekleri ile de ön plana çıkıyor. Sayfamızda bulunan ilanları inceleyerek Ergani’de istediğiniz evi rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

 • Diyarbakır’ın Hani İlçesi: Diyarbakır’a 97 kilometre uzaklıkta bulunan Hani İlçesinin yüzölçümü ise 415 km2.’yi buluyor. Köy nüfusu 27.516, merkez nüfusu da 10.302 kişi olan İlçede toplamda 37.818 kişi yaşamakta. İlçeye bağlı olan 23 mezra ve 20 köyü bulunan Hani ilçesinden merkeze ulaşım ise minibüs hatları ile sağlanıyor.

 

 • Diyarbakır’ın Çermik İlçesi: 1032 kilometrekare yüzölçümü olan ilçenin Diyarbakır merkeze uzaklığı ise 90 kilometredir. İlçeye bağlı 76 köy, 38 mezra ve 1 adette belde bulunuyor. İl merkezine ulaşım minibüsler ile rahatlıkla sağlanabiliyor.

 

 • Diyarbakır’ın Çüngüş İlçesi: 489 kilometrekare yüzölçümü olan Çüngüş’ün İl merkezine olan uzaklığı ise 117 kilometredir. Yaklaşık 15.000 nüfusu bulunan ilçeden merkeze ulaşım minibüs hatları ile sağlanmaktadır. Emlakçıdan veya sahibinden satılık daire Diyarbakır Çüngüş İlçesi seçenekleri için ilanlarımızı inceleyebilir ve sizin için en uygun evi seçebilirsiniz.

 

 • Diyarbakır’ın Kulp İlçesi: Diyarbakır’ın Kuzeydoğusunda yer alan Kulp İlçesinin Diyarbakır merkeze uzaklığı 135 kilometredir. 1.601 yüzölçümüne sahip olan ilçeden merkeze ulaşım ise minibüs hatları ile sağlanmaktadır.

 

 • Diyarbakır’ın Eğil İlçesi: Yaklaşık yüzölçümü 450 kilometre kare olan ilçe il merkezinin kuzeyindeki dağlık arazide yer almaktadır. İl merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Eğil ilçesine bağlı 23 mezra ve 26 köy mevcuttur. Ulaşım yine diğer ilçelerde olduğu gibi minibüs hatları ile sağlanabiliyor.

 

 • Diyarbakır’ın Bismil İlçesi: Diyarbakır merkeze uzaklığı 52 kilometre olan Bismil İlçesinin yüzölçümü ise 1.748 kilometrekaredir. İlçeye bağlı olarak 2 adet nahiye, 90 adet mezra ve 105 adette köy bulunuyor.

 

 • Diyarbakır’ın Çınar İlçesi: Diyarbakır satılık daire ararken inceleyebileceğiniz bir diğer ilçede Çınar. İl merkezine 32 kilometre uzaklıkta bulunan ilçe 1952 kilometre kare yüzölçümüne sahip. Nüfus açısından Diyarbakır’ın en büyük dördüncü, nüfus açısından da en büyük ilçesidir. Şirin bir ilçe olan Çınar’da 2 belediye ve 88 köy bulunuyor. İlçede ulaşım minibüsler ile sağlanıyor.

 

 • Diyarbakır’ın Dicle İlçesi: Diyarbakır’a 92 kilometre uzaklıkta bulunan Dicle İlçesi toplamda 975 kilometre kare yüzölçümüne sahiptir. Köy nüfusu 31.512 ve ilçe merkezi nüfusu da 8.610’dur.

 

Yukarıda saymış olduğumuz ilçelerin dışında; Kocaköy İlçesi, Hazro İlçesi ve Lice İlçesi de olmak üzere toplamda 13 ilçesi bulunan Diyarbakır sahibinden satılık daire ve emlakçıdan satılık daire seçenekleri ile sizleri bekliyor. Diyarbakır satılık daire listeleme sayfamızda yer alan ilanlarımızı inceleyerek sizde kendinize en uygun olabilecek evi en kolay şekilde bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Diyarbakır Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Diyarbakır Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Diyarbakır Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Bankadan Diyarbakır Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Akçakoca Osmaniye Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Düzce Akçakoca Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Emlak Ofisinden Düzce Akçakoca Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Düzce Cumayeri Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.