Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Enezcancel
Edirnecancel

Edirne Enez Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Enez Satılık Daire Bakanlara Özel Rehber  

Enez satılık daire isteyen okuyucularımızın ilçe hakkında daha iyi bilgi sahibi olmaları için bu yazı hazırlandı. Enez, Edirne’nin ilçelerinden biridir. İlçenin kuzeyinde İpsala, doğusunda Keşan, batı ve güneyinde Ege Denizi ile Yunanistan bulunur. Bölgede Akdeniz iklim tipi görülür. Bahar ayları yağışlı, kışları kuru ve sert geçer. Kış aylarında kar az yağar ve nemli bir havaya sahiptir. İlçede İpsala- Enez ve Enez – Keşan karayolları bulunur. 

Enez Satılık Daire Arayanlara İlçenin Tarihi

İlçenin adı antik çağlarda bölgedeki yerleşimin ismi olan Ainos’tan gelir. Eski ismi ise beğenilen anlamındaki İnoz’dur. 1971’de yapılan araştırmalar sonucunda bölgedeki ilk yerleşimlerin Enez’in 3 kilometre mesafesinde bulunan Hoca Çeşme Höyüğünde olduğu ortaya çıkmıştır. Bu yerleşim yeri Geç Neolitik Çağdan kalmadır. Milattan Önce 6.500 yıllarında burada yaşayanların çamur ve saz gibi hafif malzemelerden yapılmış kulübeleri ev olarak kullanmışlardır. Ainos, iki limanlı bir şehir olarak tanınmıştır. Daha önceleri deniz kenarında olan Ainos, Meriç Nehrinin alüvyon sürüklenmesi dolayısıyla kıyıdan uzaklaşmak zorunda kalmıştır. Şehir ilk olarak iskan edildiği Milattan Önce 4 binli yıllardan günümüze kadar birçok değişiklik yaşamasına rağmen yaşamını kesintisin olarak devam ettirmiştir. Bölgede ilk olarak kimlerin yaşadığı bilinmemesine rağmen Trak kabilelerinin yerleşmiş oldukları düşünülür. Ardından Aiollerin, Mytilenelileri ve Kymelilerin yaşadığı söylenir. Persliler, Romalılar ve Bizanslıların da hakimiyet alanına giren bölge 1456’da Osmanlı topraklarına katılmıştır. 

Enez Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomisi

İlçe halkının geçim kaynaklarını tarım ve hayvancılık oluşturur. Başlıca yetiştirilen tarım ürünleri; ayçiçeği, buğday ve yem bitkileridir. Hayvancılıkta küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yaygındır. İlçenin en yüksek noktası olan Hisarlı Dağı yakınlarında doğal yerli ırk büyükbaş hayvan yetiştirilir. Bölgede balıkçılık da yapılır. Fakat yapılan kaçak ve düzensiz avlanmalar sonucunda balıkçılık önemini giderek yitirmiştir. İlçede faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarından kil fabrikası ve çiğ süt işleme tesisi ekonomiye katkı sağlar. Ek olarak ilçeye yaz aylarında tatil için gelen yerli turistler ilçe ekonomisine küçük de olsa katkı sağlamaktadır. Siz de tatilinizi geçirmek için bölgeye gelecekseniz Enez satılık yazlık ilanlarına da sitemizden bakabilirsiniz. 

Enez Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalleler ve Köyler

Enez ilçesinin 1 belediye, 3 mahalle ve 19 köyü vardır. İlçedeki ev bakabileceğiniz köyler; Çandır Köyü, Kocaali Köyü, Abdurrahim Köyü, Büyükevren Köyü, Yenice Köyü, Küçükevren Köyü, Gülçavuş Köyü, Çavuşköy Köyü, Vakıf Köyü, Karaincirli Köyü, Çeribaşı Köyü, Umurbey Köyü, Işıklı Köyü, Hasköy Köyü, Şehitler Köyü, Yazır Köyü, Sultaniçe Köyü, Hisarlı Köyü ve Sütçüler Köyüdür. Edirne Enez satılık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise; 

 • Gaziömerbey Mahallesi,
 • Çataltepe Mahallesi ve 
 • Yeni Mahallesidir. 

Enez Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede yer alan konutların sayısı 21.552’dir. Konut başına düşen hane halkı sayısı 2,61’dir. İşyerlerinin sayısı 1.688’dir. İlçede yer alan satılık dairelerin ortalama büyüklükleri 112 metrekareden oluşur. Enez satılık daire fiyatları 348.096 TL olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına denk gelen satış bedeli 3.108 TL’dir. Evlerin geri dönüş süreleri yaklaşık 58 yıldır. 3+1, 120 metrekareden oluşan bir dairenin fiyatı ortalama 371.160 Türk Lirasıdır. 

EmlakJet ev arayışlarınızı kolaylaştırdı. Enez’de sahibinden satılık müstakil ev ya da emlakçıdan satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Edirne Enez Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Edirne Keşan Aşağı Zaferiye Mahallesi Satılık Daire
 • Edirne Keşan İspat Cami Mahallesi Satılık Daire
 • Edirne Keşan Yukarı Zaferiye Mahallesi Satılık Ev
 • Edirne Keşan Satılık Ev
 • Edirne Merkez 1.Murat Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.