Emlakjet

Edirne Lalapaşa Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Lalapaşacancel
Edirnecancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Lalapaşa Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com ailesi Lalapaşa satılık daire arayışı içinde olanlar için ilçe hakkında öğrenebileceğiniz bütün bilinmeyenleri sizler için derlemeye karar verip yaşamı tarih öncesine dayanan ve birçok eski medeniyetleri topraklarında yaşatmış olan bu tarihi ilçenin, geçmişten gelen kültürel derinliklerini sizlerin de görüp faydalanabileceği bir şekilde yazıya döküyor. Lalapaşa, 1 mahalleden meydana gelmiş olup 2019 yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre 6.680 nüfusla Edirne’nin %1,62’lik kısmında yer almaktadır.

Lalapaşa Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Sosyo-Kültürel Bilgiler

Edirne il merkezine 27 km uzaklıkta kalan Lalapaşa; ilin kuzey yarısında bulunup 536.788 dekar yüz ölçümüne ve 72 metre rakıma sahiptir. Ekonominin %95’i tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Eğitim alanında; bünyesinde iki ilköğretim okulu ve bir lise bulundurmaktadır. Bu küçük ilçede yöre halkı; vakitlerinden arta kalan zamanlarda kara ve su avcılığı ile uğraşmaktadırlar. Lalapaşa, günümüzden 5-6 bin yıl öncesinden yaşamaya başlamış olup; tarih açısından çok zengin bir ilçedir. Kültürel anlamda; dünyada sadece Türkiye’nin Kars ilinde ve Edirne’nin Lalapaşa ilçesinde yer alan önemli bir tarih hazinesi Dolmen Mezarlarına sahiptir. İlçenin, bilmeniz ve görmeniz gereken birkaç tarihi mirasları;

  • Dolmenler; Büyünlü Köyü, Hacıdanişment ve Kalkansöğüt köyünde çok sayıda bulunan ve Lalapaşa Kapaklı olarak anılan dolmenler, iki dik sütundan oluşup iki metre uzunluğunda birbirlerinin üstü taşla örtülen mezar taşlarıdır.
  • Menhirler; Lalapaşa’ya bağlı Hacıdanışment köyüne 4 km uzaklıkta yer alan Menhirler, iki metre uzunluğunda dik olarak yerleştirilen blok taşlardır. 
  • Tümülüsler; Hıdırağa, Ortakçı ve Küçük Döllük Köyü yakınlarında bulunan Tümülüsler, bir mezar odasının üzerine taş ve toprak yığılarak oluşturulan tepeciklerdir.

Edirne’nin bu ilçesinde Lalapaşa satılık konut arayanlar için ilçenin;

  • Kuzeyinde ve Batısında; Bulgaristan ülkesi,
  • Doğusunda; Edirne’nin Süloğlu ilçesi,
  • Kuzeyinde; Edirne Merkez vardır.

Bu komşu ilçelere ve Bulgaristan’a Edirne Merkez’den kalkan otobüs ve minibüslerle çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Lalapaşa Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Fiyat Bilgisi

Emlakjet’in emlakçılarından edinilen bilgiler doğrultusunda Lalapaşa’da yaşamak isteyenlere Lalapaşa’ya ait dairelerin fiyatlarını ve m2’lerini; oda sayılarıyla birlikte sizler için paylaşmak istiyoruz. İlçede, birim fiyatı m2 üzerine 533 TL olan ortalama alanı 118 m2 sahip daireleri, 62.894 TL’ye satın alabilirsiniz. Yani;

  • Ortalama; 90-130 m2 alana sahip bir 3+1 daireyi 70000-120.000 TL arasında bir fiyata satın alabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek istersek fiyatlar; bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre değişim gösterebilir. Eğer ki memur veya çalışan olup ilçeyle sürekli bir bağlantı halinde olduğunuz bir durumunuz da var ise kendinize farklı alternatif çözümler üretebilirsiniz. Örneğin; Edirne Merkezden ev satın alıp Lalapaşa’ya gün içerisinde her 15 dakika da bir merkezden kalkan minibüslerle 20 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Veya dilerseniz Lalapaşa’da kendinize has bahçeli müstakil ev, çiftlik evi, taş ev veya köy evi tipinde evler de satın almanız mümkün. Eğer bu konuda daha detaylı bir yardım almak isterseniz Emlakjet.com listeleme sayfasına Lalapaşa satılık köy evleri yazıp istediğiniz kriterlerde ki evi seçip emlakçılarımızla veya ev sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz. 

Lalapaşa Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgileri

Edirne’nin Lalapaşa ilçesine ait ev satın alabileceğiniz toplam 1 tane mahalle vardır.

  • Merkez Mahallesi

Lalapaşa ilçesine ait en uygun ve en yaşanabilir evlerine kolaylıkla ulaşabilmeniz için bölgenin en güvenilir emlakçılarını ve ev sahiplerini sizlere sunan Emlakjet.com listeleme sayfasına Lalapaşa Sinanköy satılık köy evi yazarak dilediğiniz kriterlerde ki evlere en hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.