Emlakjet

Edirne Süloğlu Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Süloğlucancel
Edirnecancel

Süloğlu Satılık Daire Arayanlara İlçe Kılavuzu 

Süloğlu satılık daire arayan EmlakJet takipçilerinin bölge hakkında daha sağlıklı bilgi sahibi olmaları adına bu yazıyı hazırladık. Süloğlu, Edirne’nin ilçelerinden bir tanesidir. İlçeye ilk olarak yerleşenler Trak kabileleridir. Daha sonra Büyük İskender, Romalılar, Persler ve Bizanslılar bölgede hüküm sürmüşlerdir. Ardından bölge 14. Yüzyılın ikinci yarısında Osmanlı hakimiyetine geçmiştir. 15. Yüzyıldan sonra da bölgeye Anadolu’dan geçen Yörükler yerleştirilmişlerdir. Bölge Fatih Sultan Mehmet döneminde padişahındır. Daha sonra devlet adamlarının dirliği olmuştur. Dirlikler ile ilgili kayıtlarda bölge Hacı Sinan Oğlu Süle Çelebi, Süle Yaylası, Süleyman oğlu Süle ve Süle ovası olarak geçer. İlçenin adı bu isimler ile ilişkilendirilir. 19. Yüzyılda bölge kısa süreli işgallere ve Bulgar – Osmanlı savaşlarına tanık olmuştur. Yunan işgaline de uğrayan bölge 1922’de işgalden kurtulmuştur. Daha önceleri Edirne Merkez ilçesine bağlı köy iken 1934 yılında nahiye ve 1967 yılında belediye olmuştur. 1991 yılında çıkarılan kanunla da ilçe konumuna getirilmiştir. 

Süloğlu Satılık Daire Bakanlar İçin İlçenin Coğrafyası 

İlçe 342 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerinde yer alır. Deniz seviyesinden yüksekliği 151 metre civarlarındadır. İl merkezine olan uzaklığı 33 kilometredir. İlçenin güneyinde Havsa, kuzeyinde Lalapaşa, doğusunda Kırklareli ve batısında Edirne Merkez ilçesi ile çevrelenmiştir. Arazi yapısı dalgalıdır. Fakir Tepe, Kamber Tepe, Tavşan Tepe ve Yatsı Tepesi başlıca yükseltileridir. İlçedeki akarsular Geçkinli Deresi ve Süloğlu Deresidir. Sülecik Gölet’i, Keramaettin Göleti ve Geçkinli Gölet’i başlıca göletleridir. Bölgede karasal iklim tipi hüküm sürer. Tarımda kuru tarım yaygındır. İlçede yetiştirilen ürünlerin başında; ay çiçeği tahıllar ve mısır gelir. Hayvancılıkta büyükbaş hayvancılık ön plandadır. Büyükbaş hayvancılıkta süt inekçiliği, küçükbaş hayvancılıkta koyun yetiştiriciliği yapılır. Ayrıca arıcılık da her geçen gün gelişmektedir. Süloğlu Barajı özellikle yaz aylarında kullanılan mesire alanıdır. 

Süloğlu Satılık Daire Tercihinde Bulunacaklara İlçe Nüfusu

Süloğlu Edirne’nin Lalapaşa ilçesinden sonra en düşük nüfusa sahip olan ilçesidir. Şubat 2019 tarihli TÜİK raporuna göre ilçede yaşayan insan sayısı 7.062’dir. Nüfusun 2.948’i kadın ve 4.114’ü erkektir. Oranlarsak nüfusun %41,74’ünü kadınlar ve %58,26’sını erkekler oluşturur. 2017 yılı nüfusu ise 7.159’dur. Bir yılda ilçe nüfusu azalmıştır. Bu yüzden nüfus artışı negatiftir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı -%1,35’tir. Nüfus yoğunluğu yani kilometrekare başında denk gelen kişi sayısı 21’dir. Süloğlu Edirne’nin en düşük nüfus yoğunluğuna sahip ilçesidir. İlçede 4 mahalle ve 10 köy vardır. Süloğlu satılık ev bakabileceğiniz mahalleleri nüfuslarıyla beraber aşağıdaki gibidir. 

  • Yeni Mahallesi, 1.344,
  • Merkez Mahallesi, 1.339,
  • Şafak Mahallesi, 444 ve 
  • Cumhuriyet Mahallesi, 430 kişiden oluşur. 

Süloğlu Satılık Daire Fiyatları 

İlçeden ev almadan önce emlak piyasası iyi öğrenilmelidir. Siz de ilçenin satılık daire fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz emlakçınıza danışabilir ya da sitemizdeki ilanları inceleyebilirsiniz. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konutların toplam sayısı 4.289’dur. Hane başında düşen kişi sayısı 3,34’tür. İşyerlerinin sayısı 851’dir. İlçedeki satılık dairelerin ortalama büyüklükleri 130 metrekare olarak karşımıza çıkar. Süloğlu satılık daire fiyatları 142.090 Türk Lirasıdır. Ortalama birim satış fiyatı 1.093 Türk Lirasına denk gelir. 

Siz de bu fiyatlar ışığında bütçenizi hazırladıysanız ilgili ilanlar emlakjet.com üzerinden sizleri bekliyor. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Edirne Süloğlu ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.