Emlakjet

Elazığ Arıcak Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Arıcakcancel
Elazığcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Arıcak Satılık Daire Arayanlar İçin Rehber Bilgiler

EmlakJet konut arayanların işlerini oldukça kolaylaştırıyor. Arıcak satılık daire ararken ilçe hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazıdan yararlanabilirsiniz. Arıcak, Elazığ’ın ilçelerinden bir tanesidir. İlçenin kuruluş tarihi hakkında bilgiler tam olarak yeterli değildir. Elde edilen bulgulara göre ilçe merkezinin temelinin Çaldıran Savaşı sonrası atıldığı görülür. Bölgenin adı bu tarihlerde Mirvan olarak anılır. Bölge adının iki nehir arası, suyolu ve su kanalı anlamlarına geldiği öne sürülür. İlçe Osmanlı topraklarına katıldığında adı Karabegan olarak değişmiştir. 1960’tan sonra da ilçenin adı Arıcak olarak değiştirilmiştir. 1972 senesinde Arıcak Köyü, Gümüşkaya Köyü ve Saman Köyü birleştirilerek belediye teşkilatı kurulmuştur. 1987 yılında çıkarılan bir kanunla da ilçe statüsüne getirilmiştir. Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunda yayınlanan verilere göre ilçede yaşayan kişi sayısı 17.028’dir. Bu kişilerin 8.202’si kadın ve 8.826’sı erkektir. Oranlarsak nüfusun %48,17’sini kadınlar ve %51,83’ünü erkekler oluşturur. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu 14.570’dir. Bir yılda ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış yaşanmıştır. İlçenin yıllık nüfus artışının oranı ise % 16,87’dir. Nüfus yoğunluğu 48’dir. Yani ilçede kilometrekareye 48 kişi düşer. 

Arıcak Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Coğrafyası

İlçenin yüzölçümü 354 kilometrekareden oluşur ve deniz seviyesinden ortalama yükseltisi 1092 metredir. Şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 108 kilometredir. İlçenin kuzeyinde Palu, batısında Alacakaya ilçeleri güneyinde Diyarbakır ve doğusunda Bingöl illeri yer alır. Kuzey tarafından Toroslara bağlı Akdağlar uzanmaktadır. Yaylacılık ilçede yaygın bir şekilde görülür. Nisanın ortaları ve Mayıs sonlarında yaylalara çıkış zamanı başlar. Dönüşler Ağustos – Eylül ayları arasında yapılır. Bölge dağlık bir arazi yapısına sahiptir. En yüksek noktası Hacı Ali Dağıdır (2517 metre). Miran Çayı ilçeden geçer. Bu çayın çevresi özellikle yaz aylarında mesire yeri olarak kullanılır. Ek olarak ilçedeki Erimli Kasabasında bulunan şelale ve çevresi de doğal güzellikleriyle yaz aylarında misafirlerini ağırlar. İlçe halkının ekonomisi hayvancılık ve tarıma dayanır. 

Arıcak Satılık Daire Bakabileceğiniz Köy ve Mahalleler

Arıcak ilçesinin 23 mahallesi ve 10 köyü vardır. İlçedeki ev bakabileceğiniz köyler; Kambertepe Köyü, Çavuşdere Köyü, Yoğunbilek Köyü, Göründü Köyü, Bozçavuş Köyü, Ormanpınar Köyü, Erbağı Köyü, Küplüce Köyü, Çevrecik Köyü ve Karakaş Köyüdür. Satılık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise; Bölükbaşı Mahallesi, Halil Yavuz Mahallesi, Mustafa Çelebi Mahallesi, Cami Mahallesi, Simserkis Mahallesi, Kaplanbağ Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Zeynet Mahallesi, Kutlu Düğün Mahallesi, Güvenevler Mahallesi, Vali Göktayoğlu Mahallesi, Çay Mahallesi, Ziyaret Mahallesi, Gümüşyaka Mahallesi, Saman Mahallesi, Haberci Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Güleç Mahallesi, Serinevler Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Merkez Mahallesi, Kışla Mahallesi ve Yaylabaşı Mahallesidir. Siz de bu mahallelerden birinde ev sahibi olmak isterseniz Arıcak satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan kolayca ulaşabilirsiniz. 

Arıcak Satılık Daire Fiyatları 

Temmuz 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konutların toplam sayısı 4.073 ve işyerlerinin toplam sayısı 351’dir. Konut başına düşen hane halkı sayısı 3,48’dir. Bölgede yer alan satılık dairelerin alanları ortalama 80 metrekaredir. Arıcak satılık daire fiyatları ortalama 73.520 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekareye denk düşen satış bedeli 919 Türk Lirasıdır. 

Yukarıdaki fiyatları da göz önünde bulundurarak ev için bütçenizi belirlediyseniz ilgili ilanlara en kolay EmlakJet üzerinden ulaşabilirsiniz. İstediğiniz emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Arıcak ilanlarına sitemizden kolayca bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Arıcak Satılık Daire
Bozçavuş Köyü Satılık DaireBükardı Bld. (Bölükbaşı Mahallesi) Satılık DaireBükardı Bld. (Kaplanbağ Mahallesi) Satılık DaireBükardı Bld. (Pınarbaşı Mahallesi) Satılık DaireBükardı Bld. (Yaylabaşı Mahallesi) Satılık DaireBükardı Bld. (Zeynet Mahallesi) Satılık DaireÇavuşdere Köyü Satılık DaireÇevrecik Köyü Satılık DaireErbağı Köyü Satılık DaireErimli Bld. (Cami Mahallesi) Satılık DaireErimli Bld. (Cumhuriyet Mahallesi) Satılık DaireErimli Bld. (Güleç Mahallesi) Satılık DaireErimli Bld. (Güvenevler Mahallesi) Satılık DaireErimli Bld. (Kışla Mahallesi) Satılık DaireGöründü Köyü Satılık DaireGümüşyaka Mahallesi Satılık DaireHalil Yavuz Mahallesi Satılık DaireHürriyet Mahallesi Satılık DaireKambertepe Köyü Satılık DaireKarakaş Köyü (Til Mahallesi) Satılık DaireKarakaş Köyü Satılık DaireKüplüce Köyü (Akyıldız Mahallesi) Satılık DaireKüplüce Köyü (Albayrak Mahallesi) Satılık DaireKüplüce Köyü (Ilıcak Mahallesi) Satılık DaireKüplüce Köyü Satılık DaireMustafa Çelebi Mahallesi Satılık DaireOrmanpınar Köyü Satılık DaireSaman Mahallesi Satılık DaireSerinevler Mahallesi Satılık DaireSimserkis Mahallesi Satılık DaireÜçocak Bld. (Çay Mahallesi) Satılık DaireÜçocak Bld. (Haberci Mahallesi) Satılık DaireÜçocak Bld. (Kutlu Düğün Mahallesi) Satılık DaireÜçocak Bld. (Merkez Mahallesi) Satılık DaireÜçocak Bld. (Ziyaret Mahallesi) Satılık DaireVali Göktayoğlu Mahallesi Satılık DaireYoğunbilek Köyü (Göztepe Mahallesi) Satılık DaireYoğunbilek Köyü (Uzun Söğüt Mahallesi) Satılık DaireYoğunbilek Köyü Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.