/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Baskilcancel

Elazığ Baskil Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Baskil Satılık Daire Arayacaklara Özel Bilgiler 

Baskil satılık daire arayan EmlakJet ziyaretçileri için ilçenin emlak piyasasından mahalle ve köylerine kadar değindiğimiz bu yazıyı oluşturduk. Baskil, Elazığ’ın ilçelerinden biridir. İlçe 1318 kilometrekareye sahip bir alan üzerindedir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1212 metre civarlarındadır. Şehrin merkezine olan uzaklığı 38 kilometredir. Bu mesafe ile ilçe şehir merkezine en yakın 2. ilçedir. Yöre halkının büyük çoğunluğu geçimini tarımdan sağlar. Tarımda en çok kayısı üretimi yapılır. Dünyadaki yaş kayısı üretiminin %10 – 15’inin yapıldığı bölgelerden biridir. Kayısıdan sonra ilçede yetiştirilen ürünlerin başında buğday, arpa, hububat, sebze ve yem bitkileri gelir. Hayvancılık da yapılan bölgede büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanında kümes hayvancılığı ve arıcılık gitgide yaygınlaşmaktadır. 

Baskil Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Tarihi

Bölge ve yakınları birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İlçe Mezopotamya’yı Anadolu’ya bağlayan yol üzerinde bulunur. Bölgede Neolitik ve Kalkolitik dönemlere ait İmikuşağı Höyüğü, Şemsiyetepe Höyüğü ve Habibuşağı Höyüğü vardır. Şemsiyetepe ile İmikuşağı Höyüklerinde Hitit dönemi, son ve orta tunç çağına ait kalıntılar bulunur. Habipuşağı, İmikuşağı ve Şemsiyetepe Höyüklerinde de Asulular ve Demir Çağa ait kalıntılara rastlanır. Bölgede hüküm süren uygarlıklar arasında Urartular, Medler, Persler, Helen İmparatorluğu, Roma ve Bizanslar yer alır. Malazgirt Zaferinden sonra bölge Türk hakimiyetine geçmiştir. Yavuz Sultan Selim döneminde de bölge Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1926 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. İlçe merkezi 1933 senesinde şu anki konumuna getirilmiştir. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi Baskil – Malatya Demiryolunun açılmasıdır.

Baskil Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyler 

İlçenin 6 mahallesi ve 60 köyü vardır. Ev arayabileceğiniz köyleri; Suyatağı Köyü, Altınuşağı Köyü, Eskiköy Köyü, Hacımehmetli Köyü, Bozoğlak Köyü, Harabekayış Köyü, Aşağıkuluşağı Köyü, Sarıtaş Köyü, Kızıluşağı Köyü, Hüyükköy Köyü, Şituşağı Köyü, Yaylanlı Köyü, Beşbölük Köyü, Akdemir Köyü, Hacımustafaköy Köyü, Resulkahya Köyü, Yeniocak Köyü, İmikuşağı Köyü, Konacık Köyü, Bilaluşağı Köyü, Yalındam Köyü, Koçyolu Köyü, Pınarlı Köyü, Çavuşlu Köyü, Işıklar Köyü, Düğüntepe Köyü, Topaluşağı Köyü, Kayabeyli Köyü, Aladikme Köyü, Çiğdemlik Köyü, Hacıhüseyinler Köyü, Karoğlu Köyü, Yukarıkuluşağı Köyü, Kumlutarla Köyü, Söğütdere Köyü, Akuşağı Köyü, Deliktaş Köyü, Karagedik Köyü, Meydancık Köyü, Yıldızlı Köyü, Kadıköy Köyü, Alangören Köyü, Demirlibahçe Köyü, Tatlıpayam Köyü, Hacıuşağı Köyü, Paşakonağı Köyü, Kutlugün Köyü, Doğancık Köyü, Şeyh Hasan Köyü, Karaali Köyü, Emirhan Köyü, Tavşanuşağı Köyü, Konalga Köyü, Gemici Köyü, Şahindere Köyü, Karakaş Köyü, Habibuşağı Köyü, İçlikaval Köyü, Kuşsarayı Köyü ve Şahaplı Köyüdür. Baskil satılık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise; 

  • Mustafa Demirel Mahallesi,
  • Canbeyler Mahallesi,
  • Odabaşı Mahallesi,
  • Eskibaskil Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi ve 
  • Şefkat Mahallesidir. 

Baskil Satılık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede bulunan toplam konutların sayısı 7.965 ve işyerlerinin sayısı 1.570’dir. Hane başına düşen kişi sayısı 0,77’dir. İlçede bulunan satılık dairelerin ortalama büyüklükleri 240 metrekaredir. İlçedeki evler hayli büyük alanlara sahiptirler. Baskil satılık daire fiyatları ortalama 700.320 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Evlerin birim satış fiyatları ise 2.918 Türk Lirasıdır.  

EmlakJet ev arayışlarınızı oldukça kolaylaştırıyor. Hayallerinizdeki evlere en kısa sürede sahip olmak için listeleme sayfalarımızdaki ilanları incelemeniz yeterli. İstediğiniz özelliklere uyan emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Elazığ Baskil ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Baskil Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.