/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karakoçancancel

Elazığ Karakoçan Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Karakoçan Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Merak Edilenler

Karakoçan satılık daire arayan EmlakJet okuyucuları için ilçe hakkında bilinmesi gerekenlere yer verdiğimiz yazıyı oluşturduk. Karakoçan, Elazığ’ın ilçelerinden bir tanesidir. İlçede karasal iklim tipi görülür. Kış ayları kar yağışlı ve soğukken, yaz ayları kurak ve sıcak geçer. En çok yağış bahar aylarında görülür. Yaz ve kış ayları arasında oldukça yüksek sıcaklık farkları görülür. En sıcak ayları Temmuz ve Ağustostur. Bu ayların sıcaklık ortalamaları 30 ve 35 derecedir. En soğuk aylar ise Ocak ve Şubattır. Bu ayların sıcaklık ortalamaları -15 ve -20 derecedir. Kar yaklaşık 30 gün yerde kalır. Yıllık ortalama yağış tutarı 382 mm’dir. 

Karakoçan Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyleri

İlçenin 9 mahallesi ve 88 köyü vardır. İlçede ev bakabileceğiniz başlıca köyler; Akpınar Köyü, Çelebi Köyü, Bazlama Köyü, Dumluyazı Köyü, Çan Köyü, Cumhuriyet Köyü, Doğanoğlu Köyü, Kalecik Köyü, Ağamezrası Köyü, İsabey Köyü, Çavuşyolu Köyü, Aşağıovacık Köyü, Karapınar Köyü, Hamzalı Köyü, Kulundere Köyü, Alayağmur Köyü, Maksutali Köyü, Güllüce Köyü, Demirtepe Köyü, Akkuş Köyü, Paşayaylası Köyü, Gümüşakar Köyü, Mahmutlu Köyü, Akçiçek Köyü, Çalıkaya Köyü, Bağlıağaç Köyü, Kuşçu Köyü, Sarıbaşak Köyü, Korudibi Köyü, Demirdelen Köyü, Akarbaşı Köyü, Çanakçı Köyü, Sağın Köyü, Karakoçan Köyü, Yukarıovacık Köyü, Pamuklu Köyü, Yenikaya Köyü, Alabal Köyü, Yüzev Köyü, Kalkankaya Köyü, Okçular Köyü, Akyokuş Köyü, Kuşbayırı Köyü, Yalıntaş Köyü, Özlüce Köyü, Gözerek Köyü, Çayırdam Köyü, Yücekonak Köyü, Çayırgülü Köyü, Demirtaş Köyü ve Deveci Köyüdür. Karakoçan satılık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise; 

  • Kırkpınar Mahallesi, 
  • Bahçelievler Mahallesi, 
  • Gölyaylası Mahallesi, 
  • Subaşı Mahallesi, 
  • Karşıyaka Mahallesi, 
  • Tepe Mahallesi, 
  • Gölpınar Mahallesi, 
  • Kulubaba Mahallesi ve 
  • Yeni Mahallesidir. 

Karakoçan Satılık Daire Arayanlara Bölge Rehberi

İlçe kaplıcaları ile ünlüdür. İlçedeki Peri Çayı yakınındaki Golan Kaplıcaları her sene binlerce kişiye ev sahipliği yapar. Suyunun sıcaklığı 43 derecedir. Kaplıcanın adının anlamlarında biri yassı ve enlice bağdır. Diğeri hayvanın kuyruk altından ve göğsünden sıkılan yassı, deri kemer veya dokumadır. İlçede gezilecek bir diğer yer ise Kalecik Baraj Gölüdür. Kalecik Baraj Gölü ve Mesire alanına gitmek istiyorsanız bölge şehir merkezine 3 kilometre uzaklıktadır. Göl Kalecik Köyünün üzerine yapılmıştır. Çevresi de düzenlenerek mesire alanı haline getirilmiştir. Hırsız Çeşmesi de ilçedeki bir diğer gezi alanı. Mesire alanının doğusunda bulunan kayalık dağ alanında tarih öncesi dönemlerde yaşamış kişilerin şekillendirilmiş mağaraları bulunur. Ayrıca Beyaz Çeşme Mesire Yeri, Kalecik Barajı Çamlığı ve Güzelbaba Ormanı da ilçede ziyaret edilen yerler arasındadır. İlçede her yıl düzenli olarak bal festivali yapılır. Bal üreticileri tüketicilerle buluşarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirirler. Bölgede gerçekleştirilen diğer festivaller; Sarıcan Kültür ve Sanat Festivali ile Peri Suyu Festivalidir

Karakoçan Satılık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konutların toplam sayısı 13.927 ve toplam işyeri sayısı 1.608’dir. Konut başına denk gelen hane halkı sayısı 2,88’dir. İlçede bulunan satılık dairelerin büyüklükleri yaklaşık 152 metrekaredir. Karakoçan satılık daire fiyatları ortalama 237.728 Türk Lirasıdır. Metrekareye denk düşen satılık ev fiyatı 1.564 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüş süreleri ortalama 43 yıldır. 

EmlakJet ile ev arayışları çok hızlı. Dilediğiniz kriterleri karşılayan Karakoçan da sahibinden satılık daire veya emlakçıdan satılık daire ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.  

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Karakoçan Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.