/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Palucancel

Elazığ Palu Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Palu Satılık Daire Düşünenlere Tercih Rehberi

Palu satılık daire tercih etmeyi planlayanlar için rehber niteliğinde bir yazı hazırladık. Üç bölümden oluşan yazıda, bölgenin coğrafi özelliklerinden iklimine, nüfusundan mahallelerine kadar birçok farklı konuya değineceğiz. Yazının sonunda ilçe hakkında bilgi sahibi olmuş olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Palu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Elazığ iline bağlı bir ilçedir. Palu, kentin en gelişmiş ve nüfus bakımından en kalabalık dördüncü yerleşim birimidir. İlçe, bir belde, otuz altı köy, otuz beş mezra ve on mahalleden meydana gelmiştir. İlçede tarih öncesi çağlardan beri yerleşim bulunmaktadır. Bölgede bilinen en eski yerleşim Hurriler, Hittitler ve Urartular’dır. İlçede Urartu kralına ait çok çeşitli kalıntılara rastlanmıştır. 

Palu Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Palu satılık ev tercih edeceklerin ilk olarak bölgenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Özellikle başka bir il veya ilçeden gelerek semte yerleşeceklerin, yazının bu bölümünü dikkatle okumalarını tavsiye ederiz.  İlçe, 840 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği yaklaşık 1050 metredir. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olan semtin denizden yüksekliği merkezde bin metrenin altına düşmektedir.  Arazi koşulları sebebiyle semtte yerleşim dağınık bir görünüm arz etmektedir. Palu ilçesinin en önemli su kaynağı Murat Nehri’dir. İlçenin en yüksek noktası Ak Dağlar’dır ve 2500 metrelik yükseltiye sahiptir. İlçede karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. Ancak Keban Barajı’ndan sonra ilçenin iklimi yumuşamıştır.

Palu Satılık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomik Koşulları

Bir bölgenin ekonomisi, o semtin emlak piyasası üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle Palu satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçedeki ekonomik durum ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. İlçede tarım ve hayvancılık yapılmaktadır ve yerel halkın önemli bir bölümü bu şekilde geçimini sağlamaktadır. İlçenin dağlık ve engebeli bir arazi üzerine konumlanmış olması, tarım faaliyetlerini zorlaştırmaktadır. İlçede şeker pancarı ve tütün üretimi yaygındır. Endüstriyel bitki ve sebze üretimi yapılan ilçenin ekonomik durumu yükselen bir eğride seyretmektedir. İlçe, kent merkezinden yaklaşık kırk kilometre uzakta bulunmaktadır. Bu mesafe özel halk minibüsleri ile kat edilebilmektedir.  İlçe, kentin en gelişmiş ikinci yerleşim birimi olan Kovancılar’dan da yalnızca yirmi dokuz kilometre mesafede yer almaktadır.

Palu Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019’da açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre semtte hayatını sürdürenlerin sayısı 23.834 kişiye ulaşmış vaziyettedir . İlçede ikamet edenlerin %51.15’i erkek, geriye kalan %48.85’i ise  kadındır.İlçe şehir nüfusunun yaklaşık %4’üne ev sahipliği yapmaktadır. Semt, kentin en gelişmiş dördüncü yerleşim birimidir. İlçenin nüfusu 2017 yılından sonra ciddi bir şekilde artmıştır ve popülasyonun artış hızı %26.28’e uzanmıştır. Elazığ Palu satılık ev düşünenler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Kalekent Mahallesi 
 • Esentepe Mahallesi 
 • Yeni Mahalle 
 • Güney Mahallesi 
 • Çarşı Mahallesi 
 • Girne Mahallesi 
 • Karşıyaka Mahallesi 
 • Kültür Mahallesi 
 • İstasyon Mahallesi 
 • Cumhuriyet Mahallesi 
 • Karşıbahçeler Mahallesi 

Eğer Palu satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Palu satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Palu Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.