Emlakjet

Elazığ Palu Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Palucancel
Elazığcancel

Palu Satılık Daire Düşünenlere Tercih Rehberi

Palu satılık daire tercih etmeyi planlayanlar için rehber niteliğinde bir yazı hazırladık. Üç bölümden oluşan yazıda, bölgenin coğrafi özelliklerinden iklimine, nüfusundan mahallelerine kadar birçok farklı konuya değineceğiz. Yazının sonunda ilçe hakkında bilgi sahibi olmuş olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Palu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Elazığ iline bağlı bir ilçedir. Palu, kentin en gelişmiş ve nüfus bakımından en kalabalık dördüncü yerleşim birimidir. İlçe, bir belde, otuz altı köy, otuz beş mezra ve on mahalleden meydana gelmiştir. İlçede tarih öncesi çağlardan beri yerleşim bulunmaktadır. Bölgede bilinen en eski yerleşim Hurriler, Hittitler ve Urartular’dır. İlçede Urartu kralına ait çok çeşitli kalıntılara rastlanmıştır. 

Palu Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Palu satılık ev tercih edeceklerin ilk olarak bölgenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Özellikle başka bir il veya ilçeden gelerek semte yerleşeceklerin, yazının bu bölümünü dikkatle okumalarını tavsiye ederiz.  İlçe, 840 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği yaklaşık 1050 metredir. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olan semtin denizden yüksekliği merkezde bin metrenin altına düşmektedir.  Arazi koşulları sebebiyle semtte yerleşim dağınık bir görünüm arz etmektedir. Palu ilçesinin en önemli su kaynağı Murat Nehri’dir. İlçenin en yüksek noktası Ak Dağlar’dır ve 2500 metrelik yükseltiye sahiptir. İlçede karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. Ancak Keban Barajı’ndan sonra ilçenin iklimi yumuşamıştır.

Palu Satılık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomik Koşulları

Bir bölgenin ekonomisi, o semtin emlak piyasası üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle Palu satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçedeki ekonomik durum ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. İlçede tarım ve hayvancılık yapılmaktadır ve yerel halkın önemli bir bölümü bu şekilde geçimini sağlamaktadır. İlçenin dağlık ve engebeli bir arazi üzerine konumlanmış olması, tarım faaliyetlerini zorlaştırmaktadır. İlçede şeker pancarı ve tütün üretimi yaygındır. Endüstriyel bitki ve sebze üretimi yapılan ilçenin ekonomik durumu yükselen bir eğride seyretmektedir. İlçe, kent merkezinden yaklaşık kırk kilometre uzakta bulunmaktadır. Bu mesafe özel halk minibüsleri ile kat edilebilmektedir.  İlçe, kentin en gelişmiş ikinci yerleşim birimi olan Kovancılar’dan da yalnızca yirmi dokuz kilometre mesafede yer almaktadır.

Palu Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019’da açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre semtte hayatını sürdürenlerin sayısı 23.834 kişiye ulaşmış vaziyettedir . İlçede ikamet edenlerin %51.15’i erkek, geriye kalan %48.85’i ise  kadındır.İlçe şehir nüfusunun yaklaşık %4’üne ev sahipliği yapmaktadır. Semt, kentin en gelişmiş dördüncü yerleşim birimidir. İlçenin nüfusu 2017 yılından sonra ciddi bir şekilde artmıştır ve popülasyonun artış hızı %26.28’e uzanmıştır. Elazığ Palu satılık ev düşünenler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Kalekent Mahallesi 
 • Esentepe Mahallesi 
 • Yeni Mahalle 
 • Güney Mahallesi 
 • Çarşı Mahallesi 
 • Girne Mahallesi 
 • Karşıyaka Mahallesi 
 • Kültür Mahallesi 
 • İstasyon Mahallesi 
 • Cumhuriyet Mahallesi 
 • Karşıbahçeler Mahallesi 

Eğer Palu satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Palu satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

Palu Satılık Daire
Akbulut Köyü (Gümüşlü Mahallesi) Satılık DaireAkbulut Köyü Satılık DaireAkyürek Köyü (Umurca Mahallesi) Satılık DaireAkyürek Köyü (Yazmacık Mahallesi) Satılık DaireAkyürek Köyü Satılık DaireAltınölçek Köyü Satılık DaireAndılar Köyü (İncesu Mahallesi) Satılık DaireAndılar Köyü Satılık DaireArındık Köyü (Hüssam Mahallesi) Satılık DaireArındık Köyü (Şeyhpiran Mahallesi) Satılık DaireArındık Köyü Satılık DaireAşağı Mahallesi Satılık DaireAtik Köyü Satılık DaireBaltaşı Köyü (Bahçelievler Mahallesi) Satılık DaireBaltaşı Köyü (Çaybaşı Mahallesi) Satılık DaireBeydoğan Köyü Satılık DaireBeyhan Bld. (Girne Mahallesi) Satılık DaireBeyhan Bld. (Güney Mahallesi) Satılık DaireBeyhan Bld. (İstasyon Mahallesi) Satılık DaireBeyhan Bld. (Karşıyaka Mahallesi) Satılık DaireBozçanak Köyü (Bircan Mahallesi) Satılık DaireBozçanak Köyü (Hama Mahallesi) Satılık DaireBozçanak Köyü (Hanönü Mahallesi) Satılık DaireBozçanak Köyü Satılık DaireBölükelma Köyü Satılık DaireBurgudere Köyü Satılık DaireBüyükçaltı Köyü Satılık DaireCumhuriyet Mahallesi Satılık DaireÇarşı Mahallesi Satılık DaireDamlapınar Köyü (Gömelan Mahallesi) Satılık DaireDamlapınar Köyü Satılık DaireEsentepe Mahallesi Satılık DaireGemtepe Köyü Satılık DaireGökdere Köyü (Akdemir Mahallesi) Satılık DaireGökdere Köyü (Sivrikaya Mahallesi) Satılık DaireGökdere Köyü Satılık DaireGüllüce Köyü Satılık DaireGümeçbağlar Köyü Satılık DaireGümüşkaynak Köyü Satılık DaireHasbey Köyü Satılık DaireKalekent Mahallesi Satılık DaireKaracabağ Köyü (Hamzabey Mahallesi) Satılık DaireKaracabağ Köyü (Taştek Mahallesi) Satılık DaireKaracabağ Köyü Satılık DaireKarasalkım Köyü (Pınarbaşı Mahallesi) Satılık DaireKarasalkım Köyü Satılık DaireKarataş Köyü (Aksaray Mahallesi) Satılık DaireKarataş Köyü (Eşmekaya Mahallesi) Satılık DaireKarataş Köyü Satılık DaireKarşıbahçeler Mahallesi Satılık DaireKasıl Köyü Satılık DaireKasır Köyü Satılık DaireKayahisar Köyü (Boğazlı Mahallesi) Satılık DaireKayahisar Köyü Satılık DaireKayaönü Köyü (Yaylacık Mahallesi) Satılık DaireKayaönü Köyü Satılık DaireKeklikdere Köyü (Balkaya Mahallesi) Satılık DaireKeklikdere Köyü Satılık DaireKırkbulak Köyü (Dutağacı Mahallesi) Satılık DaireKırkbulak Köyü (Payamlı Mahallesi) Satılık DaireKırkbulak Köyü (Ünveren Mahallesi) Satılık DaireKırkbulak Köyü Satılık DaireKöklüce Köyü (Bük Mezrası Mahallesi) Satılık DaireKöklüce Köyü (Dol Küçük Mezrası Mahallesi) Satılık DaireKöklüce Köyü Satılık DaireKüçükçaltı Köyü Satılık DaireKültür Mahallesi Satılık DaireNumune Mahallesi Satılık DaireÖrencik Köyü (Keseköprü Mahallesi) Satılık DaireÖrencik Köyü Satılık DaireÖrgülü Köyü Satılık DaireSeydili Köyü Satılık DaireTarhana Köyü Satılık DaireUmutkaya Köyü Satılık DaireÜçdeğirmenler Köyü (Köroğlu Mahallesi) Satılık DaireÜçdeğirmenler Köyü (Maço Mahallesi) Satılık DaireÜçdeğirmenler Köyü Satılık DaireYarımtepe Köyü Satılık DaireYenimahalle Mahallesi Satılık DaireYeşilbayır Köyü Satılık DaireYukarı Palu Mahallesi Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.